Home / Tag Archives: mundesine

Tag Archives: mundesine

“E lindur me këmishë”, shqiptarja takohet rastësisht me Rihannën

Të kesh fat në ditët e sotme është një privilegj i madh…Këngëtarja me famë botërore, Rihanna, numëron me miliona fansa në të gjithë botën, të cilët çfarë nuk do jepnin vetëm për t’u takuar njëherë me yllin botëror.Mesa duket, një fat i tillë i ka trokitur në derë një vajze shqiptare. Sipas “Prive”, vajza me emrin Vlora Neziri, punon në një dyqan veshjesh në Soho, Manhattan, në SHBA.Gjatë turnit të saj në dyqan, për rastësi ka hyrë Rihanna, e cila ka blerë disa gjëra. Në këtë mënyrë, vajza shqiptare ka patur mundësinë që ta takojë Rihannën dhe të bëjë disa foto me të.Në këtë foto, Rihanna ka buzëqeshur përpara kamerës. Ajo shihet e veshur me një fustan blu dhe një varëse diamanti, siç është fotografuar më pas edhe nga paparacët.The post “E lindur me këmishë”, shqiptarja takohet rastësisht me Rihannën appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ndryshime në qeveri? Deputeti i PS: Fati i ministrave vendoset në korrik

Qeveria do të vijojë me ‘llogaridhënien’ edhe gjatë qershorit, ndëra korriku mund të sjelli surpriza në radhët e ministrave.Deputeti socialist, Sadi Vorpsi, konfirmoi mbrëmjen e së mërkures se anëtarët e kabinetit do t’i nënshtrohen një analize përpara Asamblesë së PS.“Në korrik pritet që të mblidhet Asambleja ku do të ketë një analizë të mirëfilltë për performancë.Do analizohet bashkëqeverisja me qytetarët dhe puna për cdo ministër dhe cdo drejtori.Në fund do të ketë edhe një vendimmarrje nga kryeministri”, tha Vorpsi në Report TV.Kujtojmë që në prill kryeministri Rama nuk përjashtoi mundësinë për ndryshime në kabinet në shtator pas analizës që do të bëhet.

Lexone

Mërgim Mavraj drejt një lëvizje të bujshme

Futbollist i Kombëtares shqiptare të futbollit, Mërgim Mavraj është pranë kalimit te njëra prej skuadrave me më shumë histori në futbollin turk.Mbrojtësit kuqezi me gjasë do të luaj me Fenerbahçe.Mbrojtësi kuqezi nuk pati marrëdhënie të mira kohët e fundit me gjermanët e Hamburgut.Për Mavrajn do të ishte një transferim i goditur. Jo vetëm ambiciet e skuadrës në kampionatin turk, por edhe në arenën evropiane.Fenerbahçe e përfundoi këtë sezon në vendin e dytë.Ky pozicion i jep mundësinë që të luajë në kualifikueset e Ligës së Kampionëve.

Lexone

Blendi Klosi, intervistë për ERTV për turizmin

I ftuar në studion e e ERTV, ministri i Turizmit Blendi Klosi, ka zbuluar destinacionet potenciale të këtij sezoni që do të tërheqin me qindra e mijëra turistë dhe ku ekziston mundësia për ngritjen e resorteve turistike.Sipas Klosit, veeriu i Shqipoërisë ka mundësi ideale për zhvillimin e resorteve turistike, plazhi i Adriatikut, Velipojë, Shëngjin, që janë të paprekura e që me hapësirat e tyre ofrohen si destinacione të zhvillimit të rezorteve me kapacitete të mëdha.“E kemi ndarë mundësinë e zhvillimit të turizmit në 4 pole.Së pari, Adriatiku nga Karaburuni në grykëderdhjen e Bunës ku mund të zhvillohet turizmi familjar. Zonë unikale me kaq shumë plazhe me rërë që mund të transformohen në rezorte familjare.Poli i dytë është Jugu, ku politika jonë e turizmit në Rivierë duhet të kombinohet me politikat tona të agroturizmit.Në pellgun Berat, Gjirokastër, Përmet, Sarandë, Vlorë, mund të zhvillohen edhe aktivitete agropërpunuese. Poli i tretë unik që duhet të reklamohet janë alpe..

Lexone

Takimi Trump-Kim, Korea e Veriut: Nuk dëshirojmë të paguajmë për hotelin në Singapor

Diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, pritet të takohet së shpejti me Presidentin amerikan, Donald Trump, në një samit historik me 12 qershor në Singapor.Kim pritet që të udhëtojë për në Singapor në mes të qershorit kur pritet të mbahet samiti që ndërmjetësohet nga Kina e Koreja Jugore.Megjithatë, takimi i paraparë mes presidentit Donald Trump dhe liderit koreanoverior Kim Jong-un do të ndodhë në Singapor, ashtu siç ishte paraparë në 12 qershor.Në samitin e Singaporit, ku përveç shtrëngime duarsh do të ketë edhe marrëveshje mes dy shteteve, tani është shfaqur një tjetër “ngërç”; kush do të paguajë faturën e hotelit për Kim Jong-un.Ai do të flejë në hotelin “The Fullerton”, ku çmimi varion rreth 6000 euro për një natë.Por Koreja Veriore nuk ka dashur t’i paguajë vetë shpenzimet.Siç mëson më tepër Washington Post, amerikanët druhen se pagesa e drejtpërdrejtë nga Uashingtoni mund të interpretohet si “ofendim” nga ana e Koresë së Veriut dhe për këtë po përpiqen që të gjejn..

Lexone

‘Shopping’ me Kidën, fansja e çmendur fiton mundësinë e artë

Natën finale të programit “Dua të të bëj të lumtur” e hapi këngëtarja e famshme dhe tepër e dashur për të rinjtë, Kida. Ajo ishte e ftuar në program për të surprizuar disa nga fansat e saj më të çmendur.Arbana Osmani kishte ftuar në studio një grup të madh vajzash ndër të cilat ishte dhe një djalë, i quajtur Fatos. Por vetëm ai/ajo që do të fitonte sfidat, do të kishte mundësinë që të kalonte një ditë me yllin e ri të adoleshentëve.Arbana zhvilloi një pyetësor me fansat e Kidës, të cilët dhanë përgjigje të sakta në të njëjtën kohë dhe të gjithë kaluan në sfidën e radhës.Një ndër sfidat e menduara ishte që të shënonin në tabelën e basketbollit. Asnjë prej fansave nuk ia doli dhe kështu të gjithë kaluan në sfidën tjetër. Ata duhet të kërcenin këngët e Kidës, për t’u zgjedhur në fund vetëm tre prej tyre që do të vazhdonin në sfidën tjetër. Këtë zgjedhje e bëri Kida.1 of 10Sfida e parafundit ishte realizimi i make up-it të Kidës tek bukuroshet e “Grace Models”, të cilën e kaluan..

Lexone

Fitoni një bluzë të personalizuar nga “Zonë e lirë”: Ja hapat që duhet të ndiqni për të qenë fitues

Të gjithë ju mund të bëheni pjesë e këtij konkursi të realizuar nga zoneelire.al, ku tre të përzgjedhurit do të kenë mundësinë që të marrin nga një bluzë të personalizuar nga “Zonë e lirë”.Konkursi hapet ditën e sotme dhe do të përfundojë ditën e premte, më 1 qershor. Ju mund të bëheni shumë lehtësisht pjesë e këtij konkursi, mjafton të ndiqni hapat e mëposhtme:FITO T-SHIRT PERSONALIZUAR NGA ZONEELIREThe post Fitoni një bluzë të personalizuar nga “Zonë e lirë”: Ja hapat që duhet të ndiqni për të qenë fitues appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ja disa truke për të shmangur dhembjet gjatë periodave

Cikli menstrual dhe paramenstrual nuk janë momentet më të mira të muajit për ne femrat. Për fatin tonë të keq, dhembjet nuk janë vetëm gjatë atyre ditëve, por fillojnë gati 10 ditë më parë, një gjendje e cila në sytë e meshkujve duket shumë e çuditshme. Por, çfarë mund të bëjmë për të zvogëluar dhembjet. Ja disa këshilla nga ekspertët:Aktiviteti fizikDuhet të praktikoni aktivitetin fizik si joga, një shëtitje në diell, not dhe pak sport gjatë ciklit menstrual, për të lehtësuar kështu dhembjet. Çlirimi i endorfinës lufton humorin e keq, stresin dhe lodhjen, duke ndikuar në gjendjen psikologjike dhe fizike.Përdorni hekurDuhet të rrisni dozën e hekurit. Gjatë menstruacioneve niveli i hekurit në gjak ulet, duke shkaktuar lodhje tipike gjatë menstruacioneve. Prandaj këshillohet të hani ushqime të shëndetshme, të pasura me hekur, si spinaqi apo lakra.Shkoni të flini një orë më parëGjatë ciklit menstrual, trupi ynë i nënshtrohet lodhjes shtesë dhe shpesh përgjumjes. Për fat të keq..

Lexone

Salah s’heq dorë nga agjërimi para finales së Championsit

Mohamed Salah nuk heq dorë nga agjërimi, edhe pse e pret një ndeshje e madhe, finalja e Champions League-s me Realin e Madridit, që do të luhet të shtunën në mbrëmje, në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev. “Ylli” i Liverpoolit, që i përket fesë myslimane, sipas të përditshmes egjiptiane Al-Masry Al-Youm, nga 16 maji ka kufizuar ushqimin, sipas rregullave të muajit të shenjtë të Ramazanit. Por jo vetëm. Nuk mund të pijë alkool dhe as të kryejë marrëdhënie seksuale.Sportistët myslimanë e kanë mundësinë për ta shmangur agjërimin gjatë muajit të Ramazanit, por jo për Salah, që edhe në të kaluarën i ka qëndruar besnik kësaj praktike fetare. Gjithsesi, në Angli debati mbetet i hapur, sepse, sipas disa dietologëve, agjërimi ndikon direkt në rënien e performancës sportive.24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Është më keq seç duket, nuk kemi Prokurori fare

Nga Astrit PatoziSot gjendemi në situatën paradoksale, kur njëra palë thotë se më në fund kemi prokurorinë që duam, kurse tjetra që kjo është më e keqja në Shqipëri, që nga koha e Ismail Qemalit, sepse e ka futur të gjithën në thes “Sulltani”.Të dyja palët ia fusin kot dhe nuk thonë të vërtetën, sepse në fakt ne nuk kemi prokurori fare.Sepse po të kishim, të paktën do ta merrnim shpejt një përgjigje në është autentik apo falso “Babalja”.Do të ishte minimumi për të krijuar një ide paraprake ndaj një çeshtje shumë sensitive, që mban pezull zhvillimet politike dhe sociale në vend.Do t’i jepte mundësinë publikut që të paktën të mos shikonte sërish këtë shfaqje të shpifur me dy gjela majë plehut, që i hakërrehen njëri-tjetrit, por vetëm njërin prej tyre.Në kushtet e mosbesimit të plotë nga njëra palë, po të kishim prokurori, kjo e fundit do të kishte pajtuar me kohë agjencinë më të specializuar perëndimore në lëmin e përgjimeve dhe nuk do të shtynte ditët kot me procedura rutinë..

Lexone