Home / Tag Archives: mrekullueshem

Tag Archives: mrekullueshem

Rama tregon transformimin e Alpeve në një destinacion turistik (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke treguar transformimin e Alpeve. Në videon prej 2 minutash tregohet si ato janë shndërruar në një destinacion të mrekullueshëm turistik.“Mirëmëngjesi dhe me këtë përmbledhje në 120 sekonda të transformimit fantastik të Alpeve shqiptare, nga një zonë e harruar, e braktisur dhe e izoluar, në një destinacion të jashtëzakonshëm turistik gjithëvjetor, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.MIRËMËNGJES dhe me këtë përmbledhje në 120 sekonda të transformimit fantastik të Alpeve shqiptare, nga një zonë e harruar, e braktisur dhe e izoluar, në një destinacion të jashtëzakonshëm turistik gjithëvjetor, ju uroj një ditë të mbarëGepostet von Edi Rama am Dienstag, 29. Mai 201830 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Barça e mbyll sezonin me fitore në lamtumirën së Iniestës

Barcelona e mbylli me fitoren sezonin, duke mposhtur 1-0 në “Camp Nou” Real Sociedadin me një gol të mrekullueshëm të Coutinhos në pjesën e dytë, në atë që ishte sfida e fundit e Andres Iniestës me fanellën “blaugrana”.93 pikë të grumbulluar nga katalanët, me një golaverazh 99 gola të shënuar dhe 29 të pësuar.Pas vërshëllimës së fundit të kryesorit futbollistët dhe stafi i Barcelonës u futën në dhomat e zhveshjes, për të nisur më pas ceremoninë e titullit, ku një hapësirë e veçantë ishte rezervuar për lamtumirën e Iniestës.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Puthja e çiftit mbretëror

Pas daljes nga kisha, princ Harry dhe Meghan Markle kanë shkëmbyer puthjen e tyre të parë si çift.Të mrekullueshëm dhe më të dashuruar se kurrë, ata treguan para gjithë botës se janë bërë për njëri-tjetrin.Mediat britanike e kanë cilësuar si dasmën më modernë të historisë së Mbretërisë së Bashkuar.1 of 419 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT/ Futbollisti i njohur, sherr me ish-të dashurën: Paratë nuk blejnë një femër, por bëjnë një kur*ë të bjerë në dashuri

Sulmuesi Mario Balotelli ka thumbuar keqazi ish- të dashurën e tij, Fani Negusha.“Është siç thoshte Pablo Escobar – Paratë nuk blejnë një femër, por bëjnë një kur*ë të bjerë në dashuri”, shkruante ai në Instagram.Ky koment nuk i ka pëlqyer Fanit, që shkruan:“Mos thuaj që të gjitha femra janë të ulëta. Nëse ti do të ishe njeri i mirë, do kishe gjetur një femër të vërtetë. As më paratë që ke nuk i mban dot afër ato që i quan të ulëta e për këtë do ketë ndonjë arsye”.Menjëherë pas kësaj ka ardhur reagimi i Balotelit, që këtë radhë ka qenë edhe më i ashpër:“Falë Zotit, kam dy fëmijë të mrekullueshëm që për nënë nuk kanë një si ajo.Nëse do të thuash të vërtetën, unë jam këtu, por e di që të jesh një femër më vlera dhe virtyte, nuk është primare për ty.Nuk shkatërroj familje unë.Asnjë trajner kombëtareje nuk ka frekuentuar më shumë futbollistë se ajo.As me fëmijët nuk rri dot e qetë, ndaj, postierë, muratorë, kamerierë, kudo që të jeni, hidhuni në sulm sepse mund të keni nj..

Lexone

Vajza me sindromën down nuk e kupton se po e tallin, derisa atletët ndalin lojën

Atletët e shkollës Lincoln Middle School Scooter Terrien, Chase Vazquez dhe Miles Rodriguez ,14-vjeç, kohët e fundit, udhëtuan për në St. Louis për çmimin “Musial for Sportsmanship”. Por këtë herë, nuk ishte aftësia e tyre atletike që i beri te fitojne çmimin.Desiree Andrews, një adoleshente me sindromin Down, ndjek Lincoln Middle School së bashku me Terrien, Vazquez dhe Rodriguez. Asaj i pëlqen vallëzimi dhe muzika, dhe përshkruhet gjithashtu si një nga njerëzit më të lumtur në shkollë. Ajo ben pjese në ekipin e ‘cheerleading’ ,diçka per te cilen ajo është shumë krenare dhe e pasionuarTerrien, Vazquez dhe Rodriguez e konsiderojnë Andrews si një mike të mirë, dhe kur ata vunë re se po talleshin me te, e dinin se duhet te ngiheshin per te dale ne mbrojtje te saj duke i kerkuar ta linin te qete.Andrews është aq e dashur me tre miqtë e saj të mrekullueshëm, dhe baballarët e tyre nuk mund të jenë më krenarë për veprimet e tyre të admirueshme.

Lexone

Te Montella ishte dështues, te Gattuso shtyllë e ekipit..!

Gennaro Gattuso është gjithnjë e më shumë një faktor i rëndësishhëm  për Milanin. Ndryshimi që bëri në klub i dha një jetë të re Rossonerëve dhe sidomos blerjet e reja, jo intriguese në pjesën e parë të sezonit, por edhe ‘të vjetrat’ kanë përfituar nga ardhja e Rino, përcjell ORAinfo. …

Lexone

Mukta në realitet është super femra e Indisë

Një “Mukta” më ndryshe Aktorja indiane Reejita De, i dha jetë rolit të “Muktës” në serialin “Uttaran”, serial ky i cili po shfaqet edhe për publikun kosovar. Aktorja në jetën e përditshme duket shumë ndryshe nga ajo që e shohim në serial. “Mukta” është një vajzë moderne e cila i …

Lexone

Ja çfarë simbolizojnë gurët e çmuar në unazën e fejesës

Ja çfarë simbolizojnë gurët e çmuar në unazën e fejesës

Nëse po mendoni t’i propozoni për martesë partneres suaj, kini kujdes në zgjedhjen e unazës që do t’i blini. Për ta mahnitur atë, përpiquni të përshtatni gurin e unazës me personalitetin e saj.·Diamanti në unazë është simboli i pastërtisë. Tregon shenjtërinë e marrëdhënies dhe rëndësinë që ajo ka në jetën …

Lexone

Vella e Moter : Muzike shqiptare ne Egjipt !

Gusht 2012 . Per pushime ne nje vend te mrekullueshem : Egjipt – nje atmosfere e mrekullueshme dhe nje ide e çmendur : Te vendos dhe te kercej muzike shqiptare para te gjithe turisteve te huaj me motren time ( gje te cilen nuk e dinte as ajo deri ne …

Lexone