Home / Tag Archives: moshuari

Tag Archives: moshuari

VIDEO/ Momenti tragjik: I moshuari sulmohet nga luani

Ky është momenti tragjik kur një burrë i moshuar sulmohet nga një luan i madh në një park kafshësh të egra.Ngjarja mendohet të jetë filmuar të shtunën në një park në Afrikën e Jugut.Në video shihet i moshuari shihet duke u futur në vendin e rrethimit të luanit dhe më pas kafsha e egër fillon ta ndjekë burrin dhe i sulet.Kafsha e shikon burrin, që mendohet se është pronari i parkut dhe fillon ta ndjekë e më pas i hidhet.Dëshmitarët shikojnë tmerr me sy kur luani tërheq zvarrë të moshuarin dhe e dërgon atë tek një shkurre aty pranë.Papritmas dëgjohet një e shtënë me armë dhe më pas luani lëshon prenë e tij dhe largohet.Burri i cili mendohet se është pronari i parkut ndodhet në gjendje kritike për jetën. (TemA)

Lexone