Home / Tag Archives: momentin (page 20)

Tag Archives: momentin

Sowe: Dua Kupën dhe çmimin e “Këpucës së Artë”

Ali Sowe apo Sindrit Guri? Dilema për “Këpucën e Artë” qëndron midis dy “bomberave” të kampionatit. Ashtu si Skënderbeu me Kukësin ndajnë vendin e parë e të dytë, edhe Sowe me Gurin ndajnë vendet e kreut në klasifikimin e golashënuesve. Sulmuesi nga Gambia udhëheq me një realizim më shumë dhe me avantazhin që Guri mund të mos luajë në ndeshjet e mbetura.“Do të ishte diçka e mirë “Këpuca Artë”. Janë dhe dy ndeshje, por nuk ka mbaruar asgjë. Do të përpiqem të shenoj sa më shumë dhe pastaj do të bëj llogaritë.”Një karrierë sigurisht e nisur mes të panjohurave, që dhuron një kampionat i vogël, sidomos për një lojtar që vjen nga Seria A. 24-vjeçari bën një analizë të aventurës së tij në Shqipëri, ku mund të fitojë gjithçka brenda një sezoni.“I jap merita vetes, stafit që më ndihmoi të punoj. Ndihem mirë fizikisht dhe kjo është më e rëndësishmja që më bëri mirë për të qenë deri në fund në gjendje optimale.Kur erdha këtu, e kam ëndërruar një ecuri të tillë, sepse erdha për të fituar g..

Lexone

Rama: Video e dëshmitarit e prodhuar nga PD, kam bërë verifikime tek agjenci e specializuar

Kryeministri Edi Rama i porsa kthyer nga samiti i Sofjes doli në një konference për mediat direkt në aeroportin e Rinasit. Ai tha se negociatat janë të vështira për shkak të gjendjes se ku ndodhet vetë BE dhe jo për fajin tonë, pasi i kemi bërë detyrat. Më tej ai iu përgjigj interesit të medias që sigurisht u fokusua tek çështja “Xhafaj”.Gazetari i kërkoi të publikonte emrin e agjencisë nga ku marrë përgjigjen se audiopërgjimi i vëllait të Xhafës është i manipuluar.Rama u përgjigj: Agjencia është e specializuar por adresën nuk mund t’ua jap. Kjo ishte urgjente për mua, s’ka vlerë si një prove. Provën duhet ta identifikojë dhe certifikojë prokuroria. Për sa më takon jam i qartë se bëhet fjalë për një maskaradë me qëllime të qarta dhe e motivuar nga frymëzimi malinj për të bërë çmos për të penguar dhe mundësisht për të hedhur në erë negociatat. Dita e djeshme duhet tu kishte dhënë të gjithëve mundësinë të shikoni përmes audio-video shpk të SHQUP-it se në çfarë deregjeje është katandi..

Lexone

Së shpejti një mama, shikoni sa ka ndryshuar Xhensila në muajt e fundit të shtatzanisë

Këngëtarja bukuroshe Xhensila Myrtezaj shumë shpejt do të bëhet mama për herë të parë, pasi ndodhet në muajin e tetë të shtatzanisë së saj.A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on May 10, 2018 at 8:54am PDTQë në momentin kur bëri publike shtatzaninë e saj, Xhensila i ka reduktuar fotot dhe postimet në rrjetet sociale, por në disa foto që ka publikuar, ajo ka treguar barkun e saj të rrumbullakosur.Blessed… @bes_kallakuA post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on Apr 10, 2018 at 9:38am PDTTashmë që vetëm një muaj e ndan nga lindja e vajzës së saj, barku i Xhensilës është rritur akoma edhe më shumë. Nëpërmjet disa fotove që ajo ka postuar pak më parë në Instagram, këngëtarja bukuroshe shfaqet e veshur me një fustan portokalli të gjatë, ku duket qartë barku i rrumbullakosur.A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj) on May 18, 2018 at 2:39am PDTKëngëtarja shihet mjaft e zbukuar teksa pret ardhjen në jetë të vajzës së saj.#25thbirt..

Lexone

Neymar vs Griezmann, dueli i të ardhmes për fronin e “mbretit”

Antoine Griezmann dhe Neymar Junior, të “yje” të futbollit të destinuar për të dueluar dhe qenë protagonistë asbolutë në vitet e ardhshme. Në 10 vitet e fundit, Cristiano Ronaldo dhe Messi kanë ndarë me njëri-tjetrin të 10 “Topa e Artë”, duke fituar nga 5 secili. Ndërsa sulmuesi francez dhe ai brazilian nuk kanë mundur të shkojnë më shumë se vendi i tretë, respektivisht në vitet 2016 dhe 2017. Me shumë mundësi një prej të dyve do të arrijë të ngjitet në podium (vendi i tretë) edhe për çmimin prestigjioz individual për vititn 2018, por është e qartë se për vendin e parë Ronaldo dhe Messi mbeten të pakonkurrueshëm.E ardhmja e Neymarit dhe Griezmannit, gjithsesi është temë kryesorë e merkatos. Braziliani për një transferimim të mundshëm tek Real Madridit, ku do të luante përkrah Ronaldos, ndërsa francezi mund t’i bashkohet Messit te Barcelona. Nëse ndodh kështu, të dy sulmuesit do të jenë rivalë për t’u ngjitur në fronin e mbretit të futbollit për vitet e ardhshme.Griezmann është 27 v..

Lexone

LSI distancohet nga PD dhe pranon se video-përgjimi për vëllain e Xhafajt, është një aksion i Lulzim Bashës

LSI është distancuar nga PD-ja, për rastin e vëllait të Fatmir Xhafajt.Luan Rama ka pranuar se video-përgjimi është një aksion i PD-së dhe se LSI nuk është e bindut, nëse video-përgjimi është i vërtetë apo një sajesë e PD-së.“Përgjimi është aksion i PD-së. Po, është një aksion i Partisë Demokratike. Çështja është se ky aksion i PD, është një sajesë, apo jo?Si ngjarje kjo nuk është e re për median dhe publikun, unë kam qenë ministër i Mbrojtjes në atë kohë kur ka dal ky problem dhe është e vërtetë që Xhafaj në atë kohë ka kërkuar dorëheqjen te Majko.Por sot nuk kemi një ngjarje që lindi dje, ka një background ngjarja, elementët konkretë pastaj janë dokumentet e vendimit në Itali.Këtu bëhet fjalë për emra konkretë që janë të vërtetë dhe vijmë te intervista apo përgjimi që ka dalë.Duhet të ndërhyjë Prokuroria, e cila edhe në një shtet anormal si ky i yni, duhet të ishte investuar që në momentin e parë që doli vendimi i gjykatës për Agron Xhafajn.D.m.th Prokuroria sekuestron ..

Lexone

FOTOT/ Studentja 19-vjeçare nxjerr në shitje virgjërinë: Dua dikë me eksperiencë…

Një 19-vjeçare e cila ka qenë shumë e fokusuar në studimet e saj dhe nuk ka të dashur, ka vendosur në ankand virgjërinë e saj.Alice Hayson, 19 vjeç, e cila është me origjinë nga Spanja, por tani jeton në një vendndodhje të fshehtë në Amerikën Latine, ka krijuar një faqe internet, ku palët e interesuara mund të bëjnë oferta për virgjërinë e saj.Ajo kërkon 1 milionë euro, ndërsa për momentin, oferta më e mirë, sipas 19-vjeçares, është e një biznesmeni italian, që i ka ofruar 250 mijë euro.“Jam r bindur se ky është vendimi më i mirë për mua, pasi kam zero përvojë seksuale dhe jam e interesuar të eksploroj seksualitetin tim”, tha Alice.‘Pra, një burrë me përvojë do të më jepte përvojën më të mirë dhe të më më mësonte shumë”, thotë ajo.Alice thotë se me paratë që shpreson të fitojë, do të ndihmojë disa familjarë të shlyejnë borxhet dhe të vazhdojë studimet jashtë shtetit.(TemA)

Lexone

Stresi tregon për përballjen me Saimir Tahirin në “Zonë e Lirë”: Ngriti syzet dhe …

Dihet tashmë që ai ka patur disa herë probleme me Policinë, e sidomos kur atë e drejtoi ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.Nga të gjitha këto ngjarje duket se Stresi nuk e ka pëlqyer asnjëherë ish ministrin Tahiri. Por ata janë përballur me njëri tjetrin në TV klan, Kur të dy ishin të ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’.Stresi, i ftuar në emisionin “Fun Day” në INTv, rrëfeu momentin e përballjes me Tahirin në prapakuintat e “Zonë e Lirë” disa ditë më parë. Ai tregoi se rastisi ne korridore me ish-ministrin dhe vetëm u përshëndetën.“Ngriti syzet dhe më tha: “Hë mo, mirë?, iu ktheva dhe i thashë: ‘Mirë, faleminderit’, shprehet Stresi dhe më pas largohet. Ai tregoi se nuk është fans i Tahirit dhe se ish-ministri nuk është ashtu si shumë po e komentojnë por për më shumë shihni intervistën më poshtë. Madje Stresi foli edhe për marrëdhënien e tij me bukuroshen, Kejsin, nuk duhet ta humbisni pa e parë!/zoneelire.alThe post Stresi tregon për përballjen me Saimir Tahirin në “Zonë e Lir..

Lexone

“U mbyll në dhomë dhe nuk pushonte së qari”, Eleni tregon tmerrin që hoqi pasi grekët e shanë për shqiponjën

Eleni Foureira, këngëtarja me origjinë shqiptare që prezantoi Qipron në edicionin e këtij viti të Eurovisionit, u përball disa ditë me rradhë me komentet ofenduese të mediave dhe qytetarëve grekë pasi bëri shenjën e shqiponjës me Eugent Bushpepën.Tashmë që festivali mbaroi dhe të gjithë konkurrentët janë kthyer në vendet e tyre, Eleni ka folur për herë të parë edhe mbi këtë ngjarje, që ndikoi shumë tek ajo dhe e bëri atë që të kalonte në një gjendje të rënduar psikologjike, ndërkohë që i duhej edhe të përgatitej për performancën.“Gjithë këto emisione më bën mbeturin vetëm që të nxirrnin ndonjë lajm kryesor, duke mbështetur disa lajme të pavërteta. Më shokoi shteti që unë dua, që kaq papritur të kthehen të gjithë kundra meje. Kjo më lëndoi më shumë. Asnjëri nga ata racista që dikur më bën të ndjej turp dhe të kem frik të them se kush jam në të vërtet, nuk do më bëjnë të urrej Greqin”, ka rrëfyer Eleni për mediat greke.Po ashtu, një prej gazetarëve të “Star Tv”, i cili ka qenë së b..

Lexone

Meshkujt që kanë këtë shenjë horoskopi, janë partnerët më të mirë

Sërish jemi te shenjat e horoskopit. ?Nëse partneri juaj ka këtë shenjë horoskopi, me siguri ai është më i miri.Bëhet fjalë për meshkujt që i përkasin shenjës së demit. Ja disa arsye që e vërtetojnë:1. Janë të duruar për të arritur atë që duan Edhe pse të shohësh një dem të qetësuar është e pamundur, por meshkujt e kësaj shenje toke e kanë këtë gjë. Ata kanë durim ndaj gjërave që duan të kenë në jetën e tyre. Demat duan siguri dhe stabilitet në jetë dhe bëjnë durim për ta arritur këtë gjë. Thuhet se është mirë t’i kesh pranë. 2. Janë besnikë për aq kohë sa e meritoni Këto meshkuj janë shumë besnikë, deri në momentin që ju e meritoni. Ata janë pak me të vjetrën kur bëhet fjalë për aventura (one night stand). Nëse ju shkon në mendje se një dem mund t’ju tradhtojë, bëni shumë gabim, pasi kjo gjë nuk do jetë kurrë e mundur. Nëse ata bien në dashuri, nuk kanë sy për askënd tjetër. Ah femra, gjetët një mashkull ashtu si keni dëshiruar! 3. Demat janë pasionantë Me një partner dem, nuk do ..

Lexone

Ndeshja e lamtumirës, Pirlo: Fat që takova Conten

Më 21 maj, në “San Siro”, do të zhvillohet një ndeshje lamtumire për karrierën futbollistike Andrea Pirlos. “Gjeniu” i futbollit italian do të nderohet në të ashtuquajturën “Mbrëmja e Maestrit”, kur përkrah tij do të luajnë emra të mëdhenj, bashkëkohës të tij.Në skuadrën e Pirlos do të jenë Nesta në mbrojtje apo Ronaldo “Fenomeni” në sulm. Buffon në portë, e Gatusso pas krahëve të tij në mesfushë. Në një intervistë për “Vanity Fair” 38-vjeçari u shpreh se nuk ka asnjë peng për karrierën e tij.“Nuk doja që të vinte ai moment kur njerëzit në tribunë të shihnin që ti e godet keq topin dhe më pas të thoshin: Pirlo është plakur, ka mbaruar. Nuk do t’i duroja dot këto fjalë.”Përveçse kampion bote me Italinë në vitin 2006, Pirlo ka fituar 2 Champions, 6 tituj kampion në Itali, një Botëror Klubesh, 2 Superkupa të Europës, 3 Superkupa të Italisë dhe 2 Kupa të Italisë. Një jetë futbollistike në shenjën e talentit të lindur, ndërthurur me stërvitjen e fortë.“Nisa të luaja futboll me vëlla..

Lexone