Home / Tag Archives: mirenjohur

Tag Archives: mirenjohur

E mbani mend Tirkën tek “Zonja nga qyteti”, shikoni si duket sot mbas 42 vitesh

Aktori i mirënjohur i teatri dhe kinematografisë shqiptare Sotiraq Bratko, vijon ende të jetë aktiv në skenë.Përpos roleve të tij të kahershme, ndër më të njohurit ai i Sotir Bakërxhiut, shkurt Tirka (mësuesi më simpatik) i zonës, që të gjithë e njohin si Tirka tek teto Ollga, “Zonja nga qyteti”, apo edhe tek pjesa e dytë e filmit “Një shoqe nga fshati”.Ai nduket se tashmw nuk wshtw mw njw djalw i ri, por swrisht wshtw po aq i mbajtur sa dikur

Lexone

KONCERTE ME MUZIKE SHQIPTARE NE USA GJATE GJITHE VITIT 2017

TUR KONCERTESH SHQIPTARE NE DISA SHTETE AMERIKANE GJATE GJITHE VITIT 2017 Te dashur bashkeatdhetare qe jetoni ne SHBA ju njoftojme se se shpejti vijne drejt nesh nje grup me kengetare te mirenjohur te mbare trevave shqiptare,me nje repertor te zgjeruar te cilet do te jen te pranishem ne te gjitha …

Lexone