Home / Tag Archives: miqesore

Tag Archives: miqesore

Lista e Kombëtares Shpres, trajneri Bushi vjen me risi nga Superiorja dhe Belgjika

Trajneri i Kombëtares U-21, Alban Bushi, ka shpallur pak minuta më parë listën e lojtarëve të grumbulluar për tri ndeshjet miqësore që do të zhvillohen nga datat 28 maj deri më 8 qershor, me Bosnjë Hercegovinën dhe dy herë me Bjellorusinë.Në listën e tij ka pasur disa emra të rinj, mes tyre edhe nga Superiorja, siç është Valon Ethemi i Kukësit, por edhe Dramolli i Bylisit.Trajneri Bushi ka grumbulluar Kejdi Baren, i cili mungonte në listën e Kombëtares së Panuçit, ndryshe nga sa ndodhi në miqësoren me Norvegjinë.Nga Belgjika vijnë Lindon Selahi i Standardit të Liezhit dhe Sebastjan Spahiu i Muskronit.

Lexone

Nis epoka ‘Mancini’ te Italia, surpriza në listën e të grumbulluarve

Ka nisur edhe ‘era’ Mancini për Italinë, me teknikun e sapoemëruar që ka bërë publike listën me 30 lojtarët që do të grumbullojë në debutimin e tij me 3 ndeshje miqësore.Bie në sy, ashtu siç pritej, rikthimi i Mario Balotellit, ndërsa janë lënë jashtë disa emra të rëndësishëm, përfshirë këtu edhe Gigi Buffonin dhe Daniele De Rossin.Italia do të luajë 3 miqësore, fillimisht me Arabinë Saudite më 28 Maj, në St. Gallen të Zvicrës, më pas në 1 Qershor me Francën, në Nicë dhe më 4 Qershor me Holandën në Torino.Ja lista me 30 të grumbulluarit e Mancinit:Portierë: Gianluigi Donnarumma (Milan), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Torino);Mbrojtës: Leonardo Bonucci (Milan), Mattia Caldara (Atalanta), Domenico Criscito (Zenit San Pietroburgo), Danilo D’Ambrosio (Inter), Mattia De Sciglio (Juventus), Emerson Palmieri Dos Santos (Chelsea), Alessio Romagnoli (Milan), Daniele Rugani (Juventus), Davide Zappacosta (Chelsea);Mesfushorë: Daniele Baselli (Torino), Giacomo Bonaventura (Mil..

Lexone

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër

Kombëtarja gjen kundërshtar për miqësore, kërkon edhe një tjetër[/caption] Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka gjetur një kundërshtar për Kombëtaren shqiptar, por është në kërkim edhe të një kundërshtari tjetër Kombëtarja shqiptare pritet të luajë një miqësore me përfaqësuesen e Norvegjinë më 6 ose 14 nëntor. Burime të “Panorama Sport” …

Lexone