Home / Tag Archives: ministrit

Tag Archives: ministrit

Balla tallet me Bashën: Avokati dhe varrmihësi i Babales, Lulëzimi do bie në gropën që hapi vetë

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla ka reaguar pas dekalratave të kreut të PD Lulzim Basha i cili foli për një skenar për mbrojtjen e Agron Xhafës vëllai të ministrit të Brendshëm.Përmes një statusi ironizuar në facebook Taulant Balla shkruan se avokati dhe varrmihësi i Babales Lulëzim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysëm duke përsëritur të njëtat gjëra, fundin e paralajmëruar të babaleskandalit.Më tej Balla thotë se tanimë edhe Lulëzimi qe e futi Babalen në gropën ku tani po bie vetë, e ka marrë vesh që të gjithe e kanë marre vesh se e gjithë historia është një sajesë e Saliut dhe e atij vetë.Postimi i plotë i Ballës“Avokati dhe varrmihesi i Babales Lulezim Basha, ka mbajtur sot 5 fjalime e gjysem! 4 ne parlament, gjysem ne internet dhe 1 ne kuzhinen e baltes se Shqupit.Ne fakt ka qene i njejti fjalim, i perseritur 5 here e gjysem dhe pa e zene me goje emrin e Babales, ai ka folur vetem per fundin e paralajmeruar te babaleskandalit.Sepse tanime edhe Lulezimi ..

Lexone

FOTO-LAJM/ Kreshnik Spahiu: Krahasoni FRPD-në e Azemit me atë të Lulit në protestat ndaj ministrave të Brendshëm

Kreshnik Spahiu, ish aleati i Lulzim Bashës tek çadra e protestës së vitit të kaluar, dhe i tradhëtuar duke u lënë jashtë listave të kandidatëve të opozitës, ‘hakmerret’ ndaj kreut të PD.Teksa komenton protestën e sotme të të rinjve të FRPD përballë ministrisë së Brendshme kundër ministrit Fatmir Xhafaj, ish kreu i AK e krahason atë me protestën e studentëve që udhëhiqeshin nga Azem Hajdari në vitin 1991 kundër ish ministrit të Brendshëm Hekuran Isai.“SKANDAL/ Dështon me turp protesta e PD para M.Brendshme në këto momente. Basha në Amsterdam braktis 5 kokrra që kan ngel. Krahaso FRPD e Azemit, me FRPD e Lulit. FOTO-FAKT krahasues: Dje 1991- Sot 2018”, shkruan Spahiu.(TemA)

Lexone

Lajmi për survejimin e Bashës, Noka dhe Paloka shkojnë në Polici për t’u ankuar

Një lajm i shpërndarë nga Lulzim Basha se po survejohet nga policia, ka vënë në lëvizje selinë blu.Mbledhja e ditës së sotme me drejtuesit e Partisë Demokratike, ka ngarkuar dy deputetët Edi Paloka dhe Flamur Noka që të shkojnë për t’u ankuar në Polici.Ata janë parë pranë komisariatit për të bërë kallëzimin në llogari të Bashës.Në lajmin për survejim thuhet se monitorimi po bëhet nga koha kur “Babalja” bëri denoncimin publik për vëllain e ministrit Fatmir Xhafaj. (TemA)

Lexone

Trembet Lulzim Basha: Policia po më ndjek hap pas hapi mua dhe familjen time

Lulzim Basha ka shpërndarë një lajm ditën e sotme, se po mbahet nën survejim nga ana e policisë, ai dhe familjarët e tij.Sipas denoncimit, Basha po mbahet nën survejim nga segmentë të Policisë Operacionale.Basha pretendon se çdo lëvizje e tij dhe familjarëve, mbahet nën vëhzgim 24 orë në 24 orë.Ai thotë se survejimi ka nisur pas denoncimit në publik të videopërgjimit mes “Babales” dhe vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.(TemA)

Lexone

Protesta para Ministrisë së Brendshme, procedohen të rinjtë e FRPD dhe LRI

Policia e Tiranë ka kallëzuar në prokurori të rinjtë e FRPD dhe LRI, organizatorë të protestës së djeshme përpara Ministrisë së Brendshme.Akuza për të rinjtë që kërkonin dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është organizimi dhe pjesëmarrja në tubime të paligjshme.Mes personave të kallëzuar nga policia është edhe vetë kreu i FRPD, Belind Këlliçi. Protesta që nuk zgjati më tepër se 30 minuta u shoqërua me hedhje vezësh, peshqish e letrash higjenike në drejtim të godinës së Ministrisë së Brendshme.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Skandali politik: Ministri kapet brenda në makinë me një femër gjysmë lakuriq

Gjërat nuk kanë shkuar edhe aq mirë për në ministër të rëndësishëm rus, i cili është kapur në flagrancë teksa ishte duke fjetur në makinën e tij i dehur, së bashku me një vajzë bjonde gjysmë të zhveshur.Më vonë, u evidentua se ministri në fjalë ishte Aleksandr Viskrebentsev, ministri i financave të rajonit Saratov në Rusi, i cili ishte me leje pune deri në fund të këtij muaji.Sipas mediave ruse, kjo ngjarje ka ndodhur më 25 maj, ndërkohë që policët i kanë ndaluar ata teksa ishin duke udhëtuar me makinën e shtetit të ministrit natën vonë.Ministri është gjetur teksa flinte në pjesën e mbrapme të makinës, ndërkohë që vajza e re u gjet në vendin e shoferit me bluzën e saj të zbërthyer.Një komision i posaçëm do të ngrihet për ministrin, i cili pritet që të pushohet nga puna.Burimi: Rt.comThe post Skandali politik: Ministri kapet brenda në makinë me një femër gjysmë lakuriq appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ministri serb Daçiç: Çdo ditë bëj telefona kundër pavarësisë së Kosovës

Sipas ministrit serb të Punëve të Jashtme Ivica Daçiç, ka ngecje në njohjen e pavarësisë së Kosovës.Ai ka shtuar se gjatë disa viteve të fundit Kosovën e kanë njohur gjithsej pesë vende.Duke theksuar se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës, ai ka shtuar se disa shtete madje edhe e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së saj.Ndërsa ka përcaktuar shpresën se numri i shteteve që do ta njohin Kosovën do të bjerë nën 100.Lidhur me dëshirën e tij, Daçiq ka thënë se çdo vend që ka një vend në OKB është i rëndësishëm dhe se pothuaj çdo ditë ai do të telefonojë ndonjë nga këto vende “për të parë se çfarë bëjnë”.

Lexone

Bitumi që ndot Vorën, kompania vazhdon punën me leje të pezulluar

Sipas lejes së Mjedisit, të miratuar më datë 15 gusht të vitit 2016 me firmën e ministrit të Mjedisit të asaj kohe, Lefter Koka dhe ish drejtorit të agjencisë së lejeve, Julian Beqiraj, aktiviteti është në pronësi të personit juridik: Salillari Sh.p.k., me person përgjegjës: Pëllumb Salillari.Në lejen mjedisore, thuhet se objekti i instalimit është: Përzierja e çimentos dhe grumbullimi i betonit. Veprimtari që përfshijnë ngrohjen por jo distilimin e katranit ose bitumit në lidhje me ndonjë veprimtari prodhimi.Por, banorët që jetojnë aty pranë, në rrugën e vjetër Vorë-Marikaj dhe që shohin nga afër aktivitetin e kësaj fabrike flasin për një realitet tjetër, të ndryshëm nga ai që parashikon leja mjedisore.Prej 4 vitesh kemi shku jemi anku disa here, dmth ka shku deri në atë pikën ku s’ka më, unë jam i pari që mund të rrezikoj jetën, më mirë unë se fëmijët e mi që hajnë helm çdo ditë. kanë qejf fëmijët me dal me lujt jashtë, nuk mund ti nxjerr jashtë se bëhet ambienti i ndotur si mj..

Lexone

Arben Ristanin e zë gjumi para protestës

Sot opozita do të jetë në shesh, duke protestuar, kundër Qeverisë “Rama”.Opozita do të kërkojë dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe më pas dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama.Ndërsa pritet që të rinisë protesta, sekretari i përgjithshëm i PD –së Arben Ristani, është fotografuar i përgjumur.CNA.alka siguruar foton, kush shihet që Ristanin e ka zënë gjumi në këmbë, dhjetë minuta para nisjes së protestës.

Lexone