Home / Tag Archives: minimale

Tag Archives: minimale

Bëhuni gati për plazh, ja sa do shënojë termometri nesër

Sinoptikanët bëjnë me dije se gjatë ditës së nesërme pritet të kemi një rritje të ndjeshme të temperaturave.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) gjatë ditës së nesërme në vendet e ulëta temperaturat pritet të arrijë deri në 39 °C.RESHJETNesër (e premte, dt.08) pritet të ketë reshje të dobëta, kryesisht në Veri (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).TEMPERATURATNesër (e premte, dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 20 / 35 °Cnë vendet e ulëta: 18 / 39 °Cnë vendet malore: 15 / 31 °CERANesër (e premte, dt.08) ajo do të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 40km/orë. (TemA)

Lexone

Moti për ditën e sotme, e shtunë 2 Qershor

Ditën e sotme temperaturat maksimale do të jenë 29 gradë celsius dhe ato minimale 17 gradë.Ndërkohë që gjatë ditës do të ketë reshje në zonat malore, ndërsa në bregdet nuk do të ketë shira.The post Moti për ditën e sotme, e shtunë 2 Qershor appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e shtunë 19 maj

Sot pritet që në orët e paradites të ketë reshje të dobëta në të gjithë vendin.Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 15 / 26 °C; në vendet e ulëta: 14 / 25 °C; në vendet malore: 10 / 22 °C.Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në bregdet.The post Moti për ditën e sotme, e shtunë 19 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e shtunë 12 Maj 2018

Sot (e shtunë dt.12) priten reshje të dobëta në të gjithë territorin, por ato priten të jenë lokalisht mesatare në qarqet Fier, Berat, Vlorë dhe Gjirokastër.TEMPERATURATSipas IGJEUM: Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:Në bregdet: 16 / 26 °C; Në vendet e ulëta: 14 / 28 °C; Në vendet malore: 9 / 22 °C.ERASot, era (e shtunë dt.12) pritet të fryjë e lehtë.The post Moti për ditën e sotme, e shtunë 12 Maj 2018 appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e shtunë 5 maj

Ditën e sotme parashikohen reshje shiu në disa zona te vendit.Sipas IGJEUM: Sot (e shtunë, dt.05) në shumicën e qarqeve priten reshje mesatare, por lokalisht deri intensive, të shoqëruara edhe me shtrëngata.Sot (e shtunë, dt.05) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:Në bregdet: 14 / 20 °C Në vendet e ulëta: 11 / 19 °C Në vendet malore: 9 / 15 °CThe post Moti për ditën e sotme, e shtunë 5 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e enjte 3 maj

Gjatë ditës së sotme, do të mbizotërojnë reshjet e dendura të shiut, megjithatë temperaturat do të jenë të larta.Temperatura maksimale është 27 gradë celcius, ndërsa temperatura minimale është 13 gradë celcius.The post Moti për ditën e sotme, e enjte 3 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e mërkurë 2 maj

Gjatë ditës së sotme priten reshje të dobëta në qarkun Kukës. Ndërsa qarqet e tjera pritet të kenë vetëm reshje të lokalizuara.TEMPERATURAT Sot (e mërkurë, dt.02) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 17 / 29 °C në vendet e ulëta: 15 / 33 °C në vendet malore: 10 / 26 °CERA Sot (e mërkurë, dt.02) era pritet të fryjë e lehtë.The post Moti për ditën e sotme, e mërkurë 2 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e hënë 30 prill

Sot priten reshje të dobëta në qarqet Kukës, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër. Ndërsa qarqet e tjera pritet të kenë reshje lokale të dobëta. Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:në bregdet: 19 / 26 °C në vendet e ulëta: 17 / 27 °C në vendet malore: 12 / 23 °CThe post Moti për ditën e sotme, e hënë 30 prill appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone