Home / Tag Archives: meshkujve

Tag Archives: meshkujve

Për seks më të mirë, duhet të thoni këto fjalë ‘magjike’ gjatë aktit

Një studim i kryer në Universitetin Chapman, ka shqyrtuar jetën seksuale të 39,000 çifteve të martuara dhe atyre që bashkëjetojnë me partnerët për më shumë se tre vjet.Ata zbuluan se duke thënë “të dua” gjatë aktit seksual, ishte sjellja më e mirë e garantuar për kënaqësi, ndër të cilat me 75% të meshkujve të kënaqur si dhe 74% të femrave të kënaqur që e kishin pranuar këtë.Po ashtu për rritjen e kënaqësisë seksuale ishin kombinimi dhe të provuarit e gjërave të reja, përpjekja për ngritjen e humorit dhe paralojën. Në thelb, ju merrni për aq sa jepni.Dr. David Frederick, asistent profesor i Psikologjisë në Universitetin Chapman, pohoi se vetëm gjysma e çifteve që ishin të përfshirë, kanë konsideruar veten të kënaqur seksualisht dhe se aktet e tjera seksuale, si bërja e dushit së bashku dhe përdorimi i lodrave me përmbajtje seksuale, nuk përfshinin edhe aq shumë kënaqësi.Pothuajse gjysma e çifteve që ishin të kënaqur dhe të pakënaqur kishin lexuar libra informuese si dhe artikuj ..

Lexone

E pabesueshme/ Ky qytet i Shqipërisë ka numrin më të madh të femrave beqare

INSTAT ka matur mesataren e femrave beqare në vend, ku ka rezultuar se është rreth 23.1 % në shkallë vendi.Vendi i parë në këtë listë si qyteti me më shumë femra beqare në vend është Dibra. Por, numri i meshkujve beqarë në këtë vend është akoma dhe më i madh: rreth 32 % në të gjithë Shqipërinë.Më poshtë gjeni shpërndarjen, sipas hartave:Harta e femrave beqare:Tiranë – 27.2 për qindDurrës – 22.6 për qindVlorë – 20.3 për qindKorçë – 18.3 për qindLezhë – 25.1 për qindShkodër – 24.2 për qindElbasan – 22.6 për qindDibër – 24.9 për qindHarta e meshkujve beqarë:Tiranë – 33.9 për qindDurrës – 31.5 për qindVlorë – 29.9 për qindKorçë – 29.0 për qindLezhë -33.1 për qindShkodër – 32.8 për qindElbasan – 32.5 për qindDibër – 35.4 për qindThe post E pabesueshme/ Ky qytet i Shqipërisë ka numrin më të madh të femrave beqare appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Video/ Modelja braziliane çmend meshkujt, u kap organin gjenital në mes të rrugës

Gati 100 meshkuj u bënë rastësisht pjesë e një eksperimenti social të kryer në Brazil.Një modele me forma të kolme është ‘punësuar’ për të kapur organin gjenital të të gjithë meshkujve që i dilnin përpara, pavarësisht ambientit ku ata ndodheshin.Shumë prej tyre janë shokuar, u ndjenë në siklet dhe janë fyer pasi modelja ka kryer këtë akt.Kështu, kjo vajzë u bë e para femër që guxon të bëjë diçka të tillë deri në fund dhe të preki më shumë meshkuj se çdo femër që e ka bërë më parë këtë eksperiment social.The post Video/ Modelja braziliane çmend meshkujt, u kap organin gjenital në mes të rrugës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Gardiania bie në “dashuri” me të burgosurin e dhunshëm, zbulohen mesazhet erotike

Një punonjëse policie 25-vjeçare në Britani është dënuar me 16 javë burg, pasi u zbulua se kishte nisur një marrëdhënie me të të burgosur të dhunshëm.Shauna Cleary, 25 vjeç, filloi një marrëdhënie me të burgosurin e dhunshëm Kurt Jarman, ndërsa punonte në burgun e meshkujve HM Prison Parc, në Uells.Gjatë hetimeve u provua se ajo shkëmbente mesazhe me të burgosuri Jarman.Ky i fundit është dënuar me 10 vjet burg, pasi rrahur për tre orë në mënyrë barbare një 77-vjeçar në shtëpinë e tij, pasi kishte shkuar ta grabiste.(TemA)

Lexone

Shkenca zbulon pse burrat pëlqejnë femrat me të pasme të mëdha

Shkenca zbulon pse burrat pëlqejnë femrat me të pasme të mëdha

Interesi për format e femrave nuk është gjë e re, sigurisht. Kërkimet e mëparshme kanë zbuluar që shijet e burrave kanë evoluar drejt femrave me bel të hollë dhe vithe të gjera, shenjë rinie dhe fertiliteti. Tani, një studim i shton një nuancë të re teorisë së evolucionit që qëndron …

Lexone

Kuriozitete te femrave dhe meshkujve qe nuk i keni degjuar asnjehere

Pasi te shihni videon, ju ftoj te beni ‘Subscribe’ me qellim te ngarkimit te videove te reja. Click Subscribe ! Mos Harroni na gjeni gjithashtu ne Facebook & Instagram Na Ndiqni Ne Facebook : https://www.facebook.com/Thenie-Per-Jeten-168955636637476/ Na Ndiqni Ne Instagram : https://www.instagram.com/_.thenieperjeten._/

Lexone