Home / Tag Archives: mesazhin

Tag Archives: mesazhin

Italia thirrje BE-së: Jemi pro çeljes së negociatave, shikoni progresin e Shqipërisë

Ambasadori italian Cutillo i ka bërë thirrje Bashkimit Europian që para marrjes së vendimit mbi çeljen ose jo të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë, të shqyrtojë progresin e vendit.Ai jep mesazhin pozitiv se “Roma Zyrtare” është pro çeljes së negociatave.Diplomati i lartë në vendin tonë apelon që vendet e tjera të mos jenë bllokuese. (TemA)vijon…

Lexone

Burri kishte nevojë për një transplant veshkash, por gruaja i jep atij një biletë sporti që mbante brenda një surprizë të madhe

Steve u diagnostikua me sëmundje të veshkave dhe mjekët rekomanduan një transplant për të rikthyer shëndetin e tij. Për fat të mirë, gruaja e tij ishte shumë e përshtatshme si dhuruese. Steve ishte një koleksionist i kartave të bejsbollit. Kur ai hapi një pako të re të kartave të bejsbollit, kurrë nuk mund ta kishte menduar suprizën që do të gjente.Gruaja e tij Heather kishte futur brenda pakos një kartë bejsbolli me shënimin që ajo ishte në gjendje të dhuronte një veshkë burrit të saj. Sapo ai ktheu kartën dhe lexoi mesazhin nga gruaja e tij, ai shtangu nga habia. Përveç se i la të kuptonte se ajo do të jepte një veshkë atij, ajo gjithashtu e siguroi atë se do ta kishte në krah për jetë!

Lexone

Përmbysje e çmendur, Juve mbërthen kreun me “shpirt ndër dhëmbë”

Një fitore e vuajtur, e ardhur në fund, me përmbysje, nga ato që ndoshta vlejnë titullin. Juventusi ka fituar 3-2 sot në Milano ndaj Interit, në një ndeshje të çmendur, të denjë për kobhërat e arta, kur Interi e Juventusi luftonin kokë më kokë për çdo trofe.Nuk ka më Ronaldo me shokë, por Interi luajti një ndeshje të madhe, me 10 lojtarë për thuajse gjithë takimin. Kartoni i kuq për Vesinon do të krijojë polemika, por ishte një vendim i drejtë i arbitrit.Juventusi shënoi i pari me Douglas Kostën dhe Interi u duk i dorëzuar, me një lojtar më pak.Megjithatë, Juventusi aktual ka humbur çdo siguri dhe në minutën e 52-të Ikardi gjeti barazimin, ndërsa 13 minuta më vonë Barzali shënoi autogol.Juve pa forcë mendore, mbi të gjitha, ose të paktën ashtu u duk, por kur në minutën e 87-të erdhi një autogol nga Shkriniar, gjithçka ndryshoi dhe dy minuta më vonë Higuain vendosi fatet e sfidës, duke shënuar me kokë pas një krosi nga një goditje dënimi.Fitore e madhe, ndoshta Juve ka dhënë m..

Lexone

Berisha: Policia po bën terror në Lazarat

Berisha: Policia po bën terror në Lazarat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme, denoncimin e një qytetari nga Lazarati, i cili tregon se kanë 4 ditë pa drita. Në mesazhin e tij, qytetari thotë edhe pse janë të rregullt me pagesat, policia po bën terror ndaj tyre, dhe se vetëm Lazarati është pa drita në …

Lexone