Home / Tag Archives: meposhtme

Tag Archives: meposhtme

Si dukej dje e si sot Tuna, do të beteni ‘pa fjalë

Ndoshta logjika e shkencës thotë që me kalimin e viteve njeriu fillon të humbasë nga bukuria e tipareve fizike, me Vip-at e showbizz-it shqiptar ndodh krejt e kundërta dhe në mënyrë thuajse të pabesueshme.Dhe kur vjen fjala për bukuroshet e showbizz-it, ato thuajse zbukurohen edhe më shumë pasi bëhen mama të vogëlushëve që sjellin në jetë.Tuna sot padyshim që konsiderohet si një nga mamit më seksi të showbizz-it por a ju kujtohet si ka qenë paraqitja fizike e këngëtares para se të bëhej e famshme? Në fotot e mëposhtme shihen qartë ndryshimet dhe këngëtarja ka kryer ndërhyrje kirurgjikale në buzë, hundë, mollzat, vetullat e saj pa harruar make-up-in e tepruar që e karakterizon.Tani s’ka më dyshime! Bukuria paska patur goxha kosto për këngëtaren.

Lexone

Art apo vandalizëm? Ky artist kthen gjërat më të rëndomta në vepra të mahnitshme arti

Tom Bob, një artist rrugësh në qytetin e New York, i ka mahnitur të gjithë me talentin e tij të jashtëzakonshëm.Ai e ka kthyer qytetin e zhurmshëm në një vepër arti, duke u dhënë edhe gjërave më të rëndomta jetë, si psh të kthesh një fikëse zjarri në Princeshën Leia të Star Wars. Për më shumë, shfletoni galerinë e mëposhtme për të parë disa prej veprave të tij të artit.LUNCH TIME #anteater #bushwickcollective #drainpipe @nystudiofactory #brooklyn #newyorkcity #streetart #ants #streetartnyc #bushwick #nycstreetart Thanks Joe @thebushwickcollective #tombobnyc # #bushwickstreetart #nycA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on Jun 4, 2018 at 7:58am PDTCATERPILLAR @pier2art #tagging #tombob #logo #airconditioning #vents #caterpillar #Kaohsiung #taiwan #tombobnyc #streetart #pier2 # Thanks @bambooyang for @montanacans_taiwan @montana_colors @mrogay @powwowtaiwanA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on May 28, 2018 at 6:58pm PDTSNAKE IN THE GRASS @pier2art #Kaohsiung #taiwan # s..

Lexone

FOTOT qesharake: Ku dielli “bën art”

Shumica prej nesh i njohin dhimbjet e djegies pas qëndrimit të gjatë nën rezet e diellit.Dhe këtë imazhe të marra në mbarë botën, duhet të shërbejnë si një paralajmërim për adhuruesit që duan të qëndrojnë shumë në diell.Në fotot e mëposhtme që do t’ju shkrijnë së qeshuri do të shikoni se si dielli ka “pikturuar” mbi trupat e disa personave të cilët kanë qëndruan gjatë nën rrezet e tij. (TemA)

Lexone

VIDEO: Shkon i ftuar në Klan kreu i PD, Frangaj bëhet “tapë” dhe del ta presë Bashën

Aleksandër Frangaj ka pritur në Klan liderin e opozitës Lulzim Basha.Duket se pronari i televizionit, kishte rrakëllyer ndonjë gotë dhe e priste gjithë gaz kryedemokratin të cilit pasi i ktheu shpinën, e takoi sikur kishte shkuar ndonjë operator t’i kërkonte rritje rroge.Kjo mungesë rrespekti e treguar ndaj liderit të PD-së, pasqyrohet në videon e mëposhtme ku shihet diferencimi i treguar mes Bashës në opozitë dhe kreministrit Rama në pushtet që i rinte “gati-tu”.Ndërkohë, pyetja që shtrojnë qytetarët nëpër komente për gjendjen e pronarit të medias është: A të jetë dehur Frangaj prej gezimit se Fevziu nuk do largohet? (TemA)

Lexone

VIDEO: Shkon i ftuar në Klan, Frangaj bëhet “tapë” dhe del ta presë Bashën

Aleksandër Frangaj ka pritur në Klan liderin e opozitës Lulzim Basha.Duket se pronari i televizionit, kishte rrakëllyer ndonjë gotë dhe e priste gjithë gaz kryedemokratin të cilit pasi i ktheu shpinën, e takoi sikur kishte shkuar ndonjë operator t’i kërkonte rritje rroge.Kjo mungesë rrespekti e treguar ndaj liderit të PD-së, pasqyrohet në videon e mëposhtme ku shihet diferencimi i treguar mes Bashës në opozitë dhe kreministrit Rama në pushtet që i rinte “gati-tu”.Ndërkohë, pyetja që shtrojnë qytetarët nëpër komente për gjendjen e pronarit të medias është: A të jetë dehur Frangaj prej paralajmërimit të Fevziut që do largohet? (TemA)

Lexone

Pamje të rralla nga jeta e përditshme në Korenë e Veriut, njihuni me vendin më të izoluar

Njihet si shteti më i izoluar në botë, prandaj njihet edhe më pak nga bota perëndimore.Kjo video flet më së miri mbi jetën e përditshme të shtetit komunist Korea Veriore. E vetmja gjë që ka qenë e ndaluar të regjistrohet në videon e mëposhtme, janë objektet dhe godinat e ushtrisë.Ushtria e Koresë së Veriut është e pesta më e madhe në botë për nga numri i ushtarëve aktivë, ndërsa kohët e fundit vërehet acarimi i situatës mes Koresë Veriore dhe SHBA. Por ndiqeni në videon më poshtë se sa interesante është jeta e tyre./zoneeleire.alThe post Pamje të rralla nga jeta e përditshme në Korenë e Veriut, njihuni me vendin më të izoluar appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ç’po ndodh në këto foto? A mund ta dalloni dot realen nga fallcoja?

Fotot më poshtë janë në plot kuptimin e fjalës një art i vërtetë! Të punuara nga një artist i talentuar, ato luajnë me mendjen tuaj, duke krijuar një iluzion optik të mahnitshëm! për më shumë, shikoni galerinë e mëposhtme. Artisti: https://www.instagram.com/thejohnnysmith/The post Ç’po ndodh në këto foto? A mund ta dalloni dot realen nga fallcoja? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ankoheni vazhdimisht për jetën tuaj? Sapo t’i shikoni këto foto, do të kuptoni se jeni me fat!

Secili prej nesh ka momentet e veta kur mërzitet dhe vë në pikëpyetje nëse po bën gjënë e duhur në jetë.Mirëpo, në botë ka njerëz që gjenden në situata më të vështira se ç’mund të imagjinojmë ne ndonjëherë.Në mes të luftës, urisë, skamjes dhe të ftohtit, fotot më poshtë janë shkëputur nga fotografë, të cilët kanë kapur momentet më të veçanta nga situata të ndryshme të jetës së këtyre njerëzve.Shfletoni galerinë e mëposhtme për të kuptuar trishtimin, lumturinë, luftën dhe vuajtjen që mbizotëron në planetin Tokë!Një djalë shpëton motrën e tij nga gërmadhat në Siri Një Geisha në Japoni Një vajzë yazidi me armë për t’u mbrojtur nga ISIS Një grua dhe vajza e saj, sulmuar me acid nga burri, babai Vakti i një familjeje në Siberi Vajza që mbijetoi 11 dite në pyjet siberiane Disa djem albinë të verbër në një shkollë në Bengal, Indi Pasagjerët në autobus përpiqen të ndihmojë një grua që tentoi vetëvrasjen Bebja 3 javësh albin duke fjetur me kushëririn e tij në Kinshasa, Congo Një djalë i..

Lexone

FOTOT/ “Vallëzimi i vdekjes”: Beteja midis derrit të egër dhe leopardit

Këto pamje tregojnë botën e egër dhe konkretisht se si hidhet në sulm dhe kap prenë e tij një leopard.Në pamjet e mëposhtme ju do të shikoni një përpjekje të dëshpëruar të derrit të egër për t’i shpëtuar kthetrave të një leopardi të uritur.Momente e sulmit u kapën në Maasai Mara, Kenia, nga menaxheri i kampit Peter Thompson, 29 vjeç. (TemA)

Lexone