Home / Tag Archives: mendonte

Tag Archives: mendonte

Zbulohet arsyeja e vërtetë, pse protesta mbahet më datën 26 maj

Grigja më në fund ja zbuloi në konfidencë Salianusit, përse protesta mbahet në datën 26 maj.Ajo e zbuloi rastësisht nga Kunati, ndërsa po diskutonin për mbarëvajtjen e saj.-E kemi pak si ters, i tha Grigja.Data 26 maj është ters, se kujton zgjedhjet e 26 majit.-As që i dija fare ato, tha Kunati.Kemi qenë të vegjël atëhere.Babi dhe mami punonin tek VEFA, ne ishim në shkollë dhe si mbaj mend.-Po pra e di që si mban mend, po ja, ky Ben Imami, Kaçi, me këta të tjerët, e kanë marrë për ters.-26 majin e vendosa unë, tha Kunati.Nuk ka lidhje me ato që thua ti. S’ka faj Luli.-Po pse e vendose?-Po një vit më pare, më 26 maj, unë e Luli kemi dorëzuar listën e deputetëve të PD-së.E kishim listën tonë të parë.Është lista që nisi revoltën kundër Lulit.Luli kishte kaq kohë që mendonte si ta zhurmonte këtë datë që të mos kujtoheshin prapë ata të hequrit nga lista e të fillonin avazin.U konsultua dhe me Doktorin.Ai i tha ka vetëm një mënyrë: Luftë.Vetëm lufta i mbulon..

Lexone

Zbulohet arsyeja e vërtet, pse protesta mbahet datë 26 maj

Grigja më në fund ja zuloi në konfidencë Salianusi,t përse protesta mbahet në datë 26 maj.Ajo e zbuloi rastësisht nga Kunati, ndërsa po diskutonin për mbarvajtjen e saj.-E kemi pak si ters , -I tha Grigja. Data 26 maj është ters, se kujton zgjedhjet e 26 majit.-As që I dija fare ato, -tha Kunati. Kemi qenë të vegjël atëhere. Babi dhe mami punonte tek Vefa , ne ishim në shkollë dhe si mbaj mend.-Po pra e di që si mban mend, po ja ky Ben Imami, Kaci, me këta të tjerët e kanë marr për ters.-26 Majin e vendosa unë,- tha Kunati. Nuk ka lidhje me ato që thua ti. Ska faj Luli.-Po pse e vendose?-Po një vit më parë më 26 maj, unë e Luli kemi dorëzuar listën e deputetëve të PD. E kishim listën tonë të parë. Është lista që nisi revoltën kundër Lulit.Luli kishte kaq kohë që mendonte si ta zhurmonte këtë datë që të mos kujtoheshin prap ata të hequrit nga lista e të fillonin avazin. U konsultua dhe me Doktorin. Ai I tha ka vetëm një mënyrë. Luftë. Vetëm lufta I mbulon zullumet. Dhe a..

Lexone

Surpriza që emocionoi David Bechkam-in për ditëlindje (Video)

Surprizë e papritur për David Beckham, me rastin e ditëlindjes së tij, kur në restorant ndodhej edhe djali Brooklyn (mendonte se ishte në Nju Jork) pas shpine. Ish-futbollisti dhe djali i tij i parë janë përqafuar dhe emocioni në fytyrën e ish-futbollistit britanik ka qenë i madh. Skena është shijuar nga Victoria dhe tre fëmijët e tjerë të çiftit, të cilët nisën të festonin.1 of 14Brooklyn Beckham surprises his dad on his birthdayNë super-formë, vështrim magnetik dhe me shumë projekte për të realizuar në Los Anxheles, David mbushi 43 vjeç i rrethuar nga familja e tij. Urimet në rrjetet sociale kanë ardhur të parat nga Cruz, Romeo e Harper. Dhe pastaj, surpriza e madhe e Brooklyn, i cili jeton në Nju Jork, por me një fluturim me avion i është bashkuar nënës dhe vëllezërve për të festuar me David. Një dhuratë speciale, që ka mbushur me emocione sytë e ish-kapitenit të Anglisë dhe ka bërë për vete rrjetin.3 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shtangu Berishën e Bashën e mori duartrokitjet e sallës, kuksiani sqaron: Më ofruan të kandidoja po refuzova. Mbështes vetëm njerëz me figurë morale të pastër

E sulmuan me pa të drejtë, duke thënë se gjithë fjalimi i tij i hidhur ishte vetëm për shkak se nuk ishte deputet apo kryetar bashkie në Kukës.Ibsen Elezi është kuksiani i cili ditën e djeshme shtangu Sali Berishën e Lulzim Bashën me fjalimin e tij “gozhdues” dhe mori duartrokitjet e gjithë sallës.Elezi, tha sipas këndvështrimit të tij, gjithçfarë mendonte se nuk shkonte në PD. Dhe këtë e tha përpara të gjithëve në Kuvend, hapur, pa hezituar në asnjë moment.Sot ai sqaron se nuk ka kandidur as në 2013-ën për deputet e as në 2015-ën për kryetar Bashkie edhe pse ia kanë ofruar.Elezi thotë se foli për demokratët pasi i dhimbset teksa sheh që PD po shkatërrohet.Postimi i Elezit në rrjetin social:“Dua falenderoj disa qe me thone suksese.Ka nje keqkuptim, une s’kam kandidu me vullnetin tim as ne 2013 per Deputet dhe as ne 2015 per Kryetar Bashkie edhe pse ma kane ofruar.Qe do te thote se fola per demokratet, kam qe nga dhjetori 90 ne PD dhe me dhimbset kur e shoh te shkaterr..

Lexone

Burri pret fëmijën që bie nga dritarja (Video)

Një moment shokues ka ndodhur në jug të Kinës, kur një burrë priti një fëmijë që ra nga kati dritarja e katit të dytë të një apartamenti në një rrugë të populluar. Shitësi ambulant vuri re se fëmija kishte hipur në një dritare duke kërkuar të ëmën gjatë një stuhie të fortë. Zotëria që njihet nga vendasit si Li, u përpoq ta priste fëmijën i vendosur që të mos e linte të binte në rrugë. Kamerat e sigurisë së një biznesi aty pranë, kanë kapur çastin kur fëmija bie në duart e tij. Ai tha më vonë se e vetmja gjë që po mendonte në ato çaste ishte të kapte fëmijën pasi trembej se mos nuk arrinte ta priste.23 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone