Home / Tag Archives: memories

Tag Archives: memories

https://gazetashqip.com/wp-admin/post.php?post=10289&action=edit

Bëni seks sa më shpesh që mundeni për të pasur memorie sikur të gjeniut

Çdo ditë, pa menduar fare, ju i bëni të gjitha gjërat të cilat shkencërisht janë dëshmuar se ndihmojnë në përforcimin e memories. Por tani, sipas hulumtimeve të reja, mund të ekzistojë edhe një mënyrë tjetër më e mirë dhe më e kënaqshme për ta përmirësuar memorien – e kjo është …

Lexone

Xiaomi sjell Redmi 5 me 4GB RAM

Që kur u zbulua në dhjetor, Xiaomi Redmi 5 ka qenë në dispozicion për tu blerë në Kinë me 2GB RAM dhe 16GB hapësirë ruajtëse, ose 3GB RAM dhe 32GB hapësirë ruajtëse. Ndoshta duke iu përgjigjur kërkesës së tregut, Xiaomi tani ka lëshuar në heshtje një variant të tretë të …

Lexone

Përbërësi i shafranit e parandalon humbjen e memories

Përbërësi i shafranit e parandalon humbjen e memories

Demenca i prekë rreth 850,000 njerëz në Mbretërinë e Bashkuar, sipas Shoqatës së Alzheimerit. Sëmundjet neurodegjeneruese kanë tendenca të shkaktojnë humbje të memories te disa njerëz, transmeton Telegrafi. Por, curcumini mund të jetë përbërës i cili e përmirëson memorien, dhe që e përmirëson edhe disponimin. Ky përbërës, i cili gjendet në shafran, …

Lexone

Muzik dhe valle Shqiptare / Albanian Traditional Music & Dances

Nje koleksion me muzik nga trevat Shqiptare Fotografi dhe playlist nga Arbi Nora Ne klarinet : Jovan Mino Kujtime nga e shkuara / Memories from the Albanian pasthttps://www.youtube.com/watch?v=AHjNit5pSK8 Akustika – Albanian Lovely Guitar Music https://www.youtube.com/watch?v=JM31Q2EBWro

Lexone