Home / Tag Archives: megjithate (page 20)

Tag Archives: megjithate

Austria e Vjenës tenton të futet në lojë, takim me Kukësin për Gurin

Menaxheri që solli Peter Pakultin te Kukësi po mundohet të transferojë në Austri sulmuesin e Kukësit. Brenda pak ditësh pritet vizita në TiranëËshtë Sindrit Guri njeriu i momentit në Superiore, sepse sulmuesi i Kukësit po kthehet në një lojtar të kërkuar nga shumë klube nëpër Europë. Nëse me Kristal Abazajn tek Anderlehti gjithçka u mbyll mjaft shpejt, e kundërta do të ndodhë me shkodranin. Shënuesi më i mirë i Superiores po pret me qetësi fundin e sezonit, që për të ka qenë fenomenal, ndërkohë që edhe Kukësi nuk ka asnjë nxitim për ta shitur, sepse çdo gol e shton vlerëson e Gurit në treg.RAPIDI NDRYSHON OBJEKTIV – Peter Pakult është trajneri që e njeh më mirë se kushdo në këtë moment Gurin, duke qenë se e stërvit çdo ditë dhe e ka parë të rritet në mënyrë konstante në muajt e fundit. Sulmuesi i Kukësit është bërë edhe më vendimtar para porte në vitin 2018, që prej largimit të Elis Bakajt, duke treguar se mbajtja e peshës së sulmit nuk është aspak problem për të, përkundrazi. Paku..

Lexone

Assesi nuk pajtohen: Këto gjashtë shenja të horoskopit kurrë nuk do të jenë të lumtur bashkë!

Ujori e do fuqishëm lirinë dhe ndihet i penguar nga Gaforrja – e cila vazhdimisht kërkon dashuri dhe kujdes.Disa kombinime të shenjave të horoskopit janë ideale për miqësi, disa megjithatë për dashuri, ndërkaq të tjerat janë partnerë afaristë idealë dhe bashkë do të fitojnë një mal me para.Mirëpo disa thjesht nuk mund ta durojnë njeri-tjetrin – do të jetë më mirë të mos jenë bashkë në çift – sepse do të ketë përplot tensione, grindje, lot…Shigjetari dhe DemiDemat thjesht nuk mund t’i plotësojnë pritjet e mëdha të një Shigjetari. Derisa Demi i qetë dëshiron lidhjen ta bëjë më të qetë dhe “më të rehatshme”, Shigjetari është vazhdimisht në kërkim të aventurave dhe ndryshimeve.Është pak e besueshme që këto dy shenja të horoskopit të jenë të lumtur bashkë – fatkeqësisht, shumë shpejt do të fillojnë ta pengojnë njëri-tjetrin.Virgjëresha dhe PeshorjaNdërmjet Virgjëreshës dhe Peshores kurrë nuk do të shkëlqejë ashtu siç do të duhej.Mendimet dhe parimet e tyre janë tërësisht të ..

Lexone

U përfol se Eva Murati dhe djali i Jozefina Topallit ishin ndarë, por ja si qëndron e vërteta sipas moderatores

Një nga lajmet që bëri bujë ditën e sotme, ishte ndarja e çiftit të famshëm Eva Murati dhe Genar Topallit, pas 8 vitesh lidhje.Fakti që Eva as nuk e uroi Genarin me rastin e ditëlindjes së tij ditën e djeshme, rriti akoma më shumë dyshimet. Megjithatë, për të hedhur dritë mbi këtë lajm, “Blitz.al” ka kontaktuar moderatoren, ku e ka pyetur mbi vërtetësinë e këtij lajmi.Mesa duket, i gjithë lajmi rreth ndarjes së moderatores nga djali i Jozefina Topallit nuk është i vërtetë.“Është fake news! Nuk e kuptoj si kanë dalë në këtë përfundim! Më kanë mërzitur duke u përzier në jetën time private dhe tani që dua ta mbaj personale duhet medoemos të jem ndarë? Shumë pa kuptim!” – përfundon ajo.Siç duket, e gjitha ka qenë vetëm një aludim dhe Eva & Genari vazhdojnë historinë e tyre të dashurisë disa vjeçare.The post U përfol se Eva Murati dhe djali i Jozefina Topallit ishin ndarë, por ja si qëndron e vërteta sipas moderatores appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Për kaq shumë vite na kanë fshehur të vërtetën rreth uthullës së mollës. Mos e përdorni më për dobësim

Uthulla e mollës është një nga lëngjet më të përdorura për dobësim, edhe nga personazhe të famshëm si, Scarlett Johansson, Miranda Kerr apo Beyonce.Por bazuar në studime shkencore, nutricionistët thonë se ajo nuk është “kura magjike” që ndihmon të bini në peshë.Në një studim të kryer në Japoni me 176 njerëz që u ndanë në dy grupe, ata që pinë dy lugë uthull molle për tre muaj nuk kishin ndonjë ndryshim të madh me ata që nuk pinë.Asnjë lloj uthulle nuk mund të përdoret si një dietë apo jetë sendentare, megjithatë mund t’i shtohet mjaft mirë sallatës, por nuk duhet menduar si një kurë për dobësim.

Lexone

ANALIZA: Marrëveshja përfundimtare Kosovë – Serbi, me fuqi detyruese

Autoritetet në Kosovë dhe në Serbi, tashmë janë të vetëdijshme se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dy vendeve do të duhet të përmbyllet me një marrëveshje ligjërisht të obligueshme, vlerësojnë ekspertët e çështjeve juridike ndërkombëtare.Ndonëse, sipas tyre, deri te arritja e një marrëveshjeje të tillë, palët ende do të bisedojnë, megjithatë, autoritetet e Kosovës duhet të jenë të vëmendshme se si do t’i qasen.Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare në Universitetin e Prishtinës, duke folur për Radion Evropa e Lirë, thotë se një marrëveshje ligjërisht obliguese për të dyja vendet, nënkupton që praktikat e deritashme nga dialogu i Brukselit, ku zbatimet e marrëveshjeve të arritura janë zvarritur ose nuk janë zbatuar fare pa ndonjë sanksion, do të braktisen.“Tani, synohet që të ndërpritet kjo praktikë dhe të bëhet një kuadër tjetër i dialogut dhe marrëveshjes, e cila do të ketë fuqi detyruese. Kur thuhet ..

Lexone

Guri si Olainka, edhe Gent e Zulte në garë

Kampionati u zbulua nga vetë lojtari, por tashmë të gjithë presim se kush do të jetë skuadra që do të përfaqësojë Sindrit Guri edicionin e ardhshëm në Belgjikë. Siç është raportuar dhe më parë në gazetë në stadiumin “Skënderbeu”, në ndeshjen me korçarët ka pasur plot 8 menaxherë, tre prej të cilëve kanë qenë nga Belgjika. Mbetet për t’u parë kush është skuadra e katërt që është në garë për Gurin. “Sport Ekspres” zbuloi pas ndeshjes tre skuadrat që kishin ardhur për të ndjekur shkodranin, megjithatë tashmë gjëra janë më konkrete, pasi vetë Guri nuk zhgënjeu aspak atë ditë, duke vendosur fatet e takimit me golin e ekzekutuar nga goditja e dënimit. Oostende, Zulte dhe Gent kanë pasur përfaqësuesit e tyre në stadium për ta vëzhguar nga afër “yllin” e Kukësit.GENT – Mund të jetë një hap i madh për Gurin nëse do të kalojë te Genti. Skuadra e teknikut Vanderhege nuk po bën dhe aq mirë në fazën e sulmit në fazën e “play-off”, vetëm 5 gola të shënuar në 6 ndeshje janë pak dhe që tani kanë nis..

Lexone

Shkëmbi: Në Shqipëri kënaqen për dënimin e Skënderbeut

Ish-kapiteni i korçarëve shpreh keqardhjen për faktin që njerëz të sportit në vendin tonë janë xhelozë dhe festojnë për dënimin e bardhekuqveNë këtë moment ai është i shkëputur nga emocionet që kishte kur ishte pjesë e Skënderbeut dhe mbante në krah shiritin e kapitenit. Bledi Shkëmbi, i cili ka nisur karrierën e trajnerit në Kosovë, ku drejton Lirinë e Prizrenit, ka folur për “RTSH Sport” për çështjen e dënimit të ekipit korçar, por edhe për të ardhmen e tij, që e sheh në Superiore. Ish-mesfushori shprehet se ndjen shumë keqardhje për faktin se në Shqipëri ka njerëz, të cilët i gëzon dënimi i Skënderbeut:“Skënderbeu duhet vlerësuar maksimalisht, sepse ndodhet në një situatë të vështirë jashtë fushe, megjithatë sërish në fushë bën më të mirën. Sigurisht që nuk është diçka e mirë ajo që po ndodh me Skënderbeun dhe shpresoj që të marrë zgjidhje e duhur në CAS. Kam parë dhe vazhdoj të shoh përsëri shumë xhelozi për Skënderbeun. Është për të ardhur keq, që njerëzit e futbollit në Shqi..

Lexone

Ideja e çmendur e Napolit, Karlo Ançeloti për stolin?!

Edhe nëse nuk është ende verdikt matematikor, Napoli është shumë i vetëdijshëm se e ka humbur titullin gjatë fundjavës së kaluar. Presidenti Aurelio De Laurentiis është “zhdukur” nga radarët publik për t’u përkushtuar plotësisht në planifikimin e sezonit të ardhshëm.Për t’u ndriçuar është situata lidhur me Maurizio Sarri. Trajnerit i është dërguar propozimi për rinovimin e kontratës, me kalimin në 3.5 milionë euro për sezon nga 1.4 milionë euro, që merr aktualisht, dhe zgjerimi i bashkëpunimit deri në vitin 2021.De Laurentiis pret një përgjigje nga tekniku toskan, i cili në mënyrë të përsëritur ka thënë se nuk mendon për paratë, por vetëm do të kuptojë kufijtë e rritjes së këtij ekipi. Megjithatë, klubi nuk mund të gjendet i papërgatitur në rast të një refuzimi të mundshëm, gjithashtu, sepse në këtë periudhë të gjithë trajnerët në Europë po lëvizin.Pra, siç raportohet nga “Tuttosport”, një ide e çmendur ka zënë vend në mendjen e De Laurentiis: kontakti me Karlo Ançeloti. I shkark..

Lexone

DEKRETI I PABESË I ASADIT

Që prej shtatë vjetësh despoti sirian Assad ka mundësi të bëjë çfarë të dojë nën sytë e bashkësisë ndërkombëtare. Natyrisht që veprat e tij dënohen dhe ka ankesa te aleatët e tij. Por ai vazhdon të veprojë edhe më tej me metoda, të cilat mund të karakterizohen vetëm si krime lufte. Tani vjen një strategji e re, jo e panjohur nga historia: Assadi urdhëroi të miratohet një dekret në parlament, me ndihmën e të cilit do të shpronësohen miliona sirianë të arratisur.Ky dekret është një dhuratë e Assadit për aleatët e tij Iran dhe Hisbollah, sepse ai ofron mundësinë që të furnizohen njerëzit e tyre me pasuri të paluajtshme me çmime të leverdisshme. Njëkohësisht ai është një dënim kolektiv për të gjithë ata, të cilët kanë protestuar dikur kundër Assadit dhe të cilët nga frika për jetën e tyre braktisën vendin. Por edhe ata, të cilët u ndodhën mes fronteve dhe kërkuan mbrojtje jashtë vendit në këtë mënyrë ndëshkohen.Mënyrë sistematike veprimiNë mënyrë të paskrupullt tani zbatohet faza e f..

Lexone

Sindrit Guri zgjedh: Iki në Belgjikë!

Shkodrani qartëson gjithçka për “Sport Ekspres”, duke theksuar se tashmë është e qartë e ardhmja e tij, pasi kampionati ku do të vijojë karrierën është vendosurJurgen ZelaDitë pas dite në media qarkullon një klub i ri europian si opsion për të ardhmen e Sindrit Gurit. Ç’është e vërteta shkodrani ka impresionuar me paraqitjen e tij dhe shumë klube të Europës kanë kthyer sytë nga ai. Kukësi është me fat që ka në skuadër një “xhevahir” që për pak kohë do i sjellë një shifër të majme. Lojtar i kompletuar dhe vetëm 24 vjeç, elementë të mjaftueshëm për t’i bërë klubet që të investojnë te autori i 15 golave këtë edicion me Kukësin. Emri i Gurit është lakuar në shumë skuadra të huaja, madje në takimin e fundit me Skënderbeun në tribunë ishin shumë skuadra që kishin dërguar përfaqësuesit e tyre për të ndjekurin sulmuesin shtatlartë. Pavarësisht kësaj, dëshira e lojtarit është ajo që ka rëndësi më shumë se gjithçka dhe tashmë Guri duket se e ka bërë zgjedhjen e tij. Do të jetë Belgjika desti..

Lexone