Home / Tag Archives: mbrojtes

Tag Archives: mbrojtes

FAKSIMILE/ Del për herë të parë dokumenti i SHIK mbi vrasjen e Hajdarit, avokati: Emri i Izet Haxhisë s’përmendet në asnjë rresht

Avokati mbrojtës i Izet Haxhisë, Bashkim Nikolla, në seancën e parë te Gjykata e Tiranës, ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Azem Hajdarit.Në katër faqet e këtij dokumenti të klasifikuar, përshkruhet e gjithë dinamika e vrasjes së Azem Hajdarit në 12 shtator 1998, përfshirë edhe autorët e krimit, por nuk është përmendur asnjëherë emri i Izet Haxhisë si autor apo i dyshuar.

Lexone

Milner ul euforinë: Goli i parë qesharak, në finale duhet tjetër paraqitje

Liverpuli ka festuar me të drejtë në përfundim të sfidës kundër Romës, sepse nuk mbërrinte në finalen e Champions League prej më shumë se një dekade dhe tashmë do të sfidojë Liverpulin për trofeun madhor.Megjithatë, 4 gola të pësuar nga Roma në kthim, si dhe 2 në vajtje, përbëjnë shqetësim dhe mesfushori veteran Xhejms Milner e pranon se duhet një analizë e fortë: “Nuk di ç’të them për këtë ndeshje. E dimë që duhet të paraqitemi më mirë, t’i mbyllim ndeshjet kur i kemi mundësitë dhe të mos vuajmë kaq shumë. Goli i parë ishte qesharak, por në përgjithësi mendoj se luajtëm mirë. Në finale me meritë, kemi mundur skuadra shumë të mira gjatë rrugës, por natyrisht do të duhet një paraqitje ndryshe në aspektin mbrojtës”.

Lexone