Home / Tag Archives: mbreterore

Tag Archives: mbreterore

Dy pjepra ”mbretërorë” shiten… 25 000 euro

Dy pjepra të varietetit ”Yubari”, frut shumë i pëlqyer në Japoni, u shitën sot për 3,2 milionë jen, thënë ndryshe mbi 25 000 euro, në një ankand në Saporo, në ishullin Hokaido.Kjo shumë, me të cilën mund të blesh një makinë në Japoni, ia kalon asaj prej 3,0 milionë jen që u arrit dy vite më parë për të njëjtin produkt ”Yubari”.Shitjet në ankande të frutave të sezonit në Japoni ofrojnë shpesh raste për rekorde të tilla, shkruan ata.Çifti i pjeprave ishte i pari që kishte arritur kohën e duhur të pjekjes.Japonezët i kanë kult frutat, pothuajse njësoj si verën e mirë.Ky lloj fruti, që konsiderohet si mbretëror, shitet zakonisht shtrenjtë në Japoni.

Lexone

Ky ishte mashkulli më i bukur në dasmën mbretërore, ia merr në kthesë Princit Harry dhe David Beckham

E shtuna që kaloi u mbizotërua nga dasma mbretërore midis Meghanit dhe Princit Harry.Të sapomartuarit u komentuan shumë, ku midis tyre u spikatën edhe të ftuarit e famshëm që ishin në dasëm, si David Beckham apo edhe Princit i vogël George.Megjithatë, të gjithë sytë ranë tek kushuriri i Harryt, Louis Spencer, nipi i Princeshë Dianës.I veshur me një kostum serioz dhe me mjekër, Louis u shoqërua nga tre femra simpatike, përkrah nënës Victoria Aitken dhe nga dy motrat e tij, Lady Eliza e Lady Kitty Spencer.Kështu, vëmendja e shumë njerëzve ka rënë tek Louis, i cili tashmë ka rrëmbyer titullin “beqari i preferuar i vajzave”, që më parë mbahej nga Harry.Louis është djali i vëllait të Princeshë Dianës, Earl Spencer dhe jeton në Pallatin Mbretëror. Ai një ditë do të trashëgojë titullin e të atit dhe bashkëshortja e tij do të marrë titullin Konteshë.The post Ky ishte mashkulli më i bukur në dasmën mbretërore, ia merr në kthesë Princit Harry dhe David Beckham appeared first on Zonë ..

Lexone

Google i bëri “një dhuratë” çiftit mbretëror për dasmën madhështore

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit.Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt anglez, bota përjetoi martesën e Dukëve të rinj të Sussex.Google vendosi të nderojë këtë ditë me një doodle plot ngjyra. Imazhet i krijoi ilustruesi nga San Francisco,Vrinda V Zaveri, në të cilën shihet çifti të përshëndesë mijëra fanatikë të vendosur në rradhë për paradën zyrtare.Deklarata zyrtare e Google-it britanik ndau imazhet dhe përdori hashtagun #RoyalWedding me emoji të një çifti unazash si dhe me linkun e transmetimit zyrtar. / bota.al

Lexone

FOTOT: Familjet mbretërore më të pasura në Europë, shteti më i vogël ka princin më të kamur

Dasma e djeshme mbretërore në Britani ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen kah një tjetër regjim, ai i mbretërimit.Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, është më popullorja në të gjithë globin, por nuk është e vetmja mbretëreshë, pasi janë disa shtete syresh që operojnë me mbretërim paçka se nuk janë shumë të pranishme nëpër media.Megjithatë mbretëresha e Anglisë nuk është më e pasura. Më poshtë do rendisim 10 familjet mbretërore më të pasura në Europë.

Lexone

Video/ Ju e keni humbur, por ky ishte momenti më i ëmbël i dasmës së Princit Harry dhe Meghan Markle

Vajza dhe djali, i princit William dhe Kate Middleton, vodhën gjithë vëmendjen në momentin që çifti i sapomartuar dolën nga kisha St. George Chapel.I vutë re në dasmën mbretërore, Princin George dhe Princeshën Charlotte? Me siguri që po, pasi ata ishin shoqëruesit më të veçantë të Meghan Markle. Vajza dhe djali, i princit William dhe Kate Middleton, vodhën gjithë vëmendjen në momentin që çifti i sapomartuar dolën nga kisha St. George Chapel.Të gjithë po prisnin me pa durim puthjen e Princit dhe Dukeshës. Pasi puthja erdhi, çifti u largua dhe përshëndetja e George dhe Charlotte ishte më e veçanta. Charlotte ishte ajo që vodhi më shumë vëmendjen me përshëndetjen aq të ëmbël që i bëri xhaxhit, dhe nuses së tij. Princi qëndronte më i stepur pranë babait të tij.The post Video/ Ju e keni humbur, por ky ishte momenti më i ëmbël i dasmës së Princit Harry dhe Meghan Markle appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone