Home / Tag Archives: mbeshtetje

Tag Archives: mbeshtetje

Rama firmos ndryshime në Qeveri, ja kush shkarkohet

Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot zëvendës-ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme, Kleopatra Maliqin.Ende nuk bëhen të ditura aryset e këtij vendimi dhe cili do të jetë emri që do të zëvendësojë Kleopatra Maliqin në detyrën e zëvendës-ministres së Jashtme.Ja vendimi:VENDIM Nr. 341, datë 7.6.2018PËR LIRIM NGA DETYRANë mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i MinistraveVENDOSI:Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë.Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.KRYEMINISTRIEdi Rama (TemA)

Lexone

E FUNDIT: Rama firmos ndryshime në Qeveri, ja kush shkarkohet

Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot zëvendës-ministren për Evropën dhe Punët e Jashtme, Kleopatra Maliqin.Ende nuk bëhen të ditura aryset e këtij vendimi dhe cili do të jetë emri që do të zëvendësojë Kleopatra Maliqin në detyrën e zëvendës-ministres së Jashtme.Ja vendimi:VENDIM Nr. 341, datë 7.6.2018PËR LIRIM NGA DETYRANë mbështetje të nenit 100 të Kushtetutësdhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin eKëshillit të Ministrave”, me propozimin eKryeministrit, Këshilli i MinistraveVENDOSI:Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër përEvropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjodetyrë.Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.KRYEMINISTRIEdi Rama (TemA)

Lexone

Ende pa ardhur shtatori nisin ndryshimet në qeveri! Rama firmos shkarkimin e zv.ministres

Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot me vendim te Këshillit te Ministrave Kleopatra Maliqin, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Lajmi behet i ditur nga burime te “Panorama”, e cila ka siguruar edhe vendimin.JA VENDIMI:VENDIM Nr. 341, datë 7.6.2018PËR LIRIM NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr. 9000, datë 30.1.2003 “Për organizimin dhe funksionimin e Këshillit të Ministrave”, me propozimin e Kryeministrit, Këshilli i Ministrave VENDOSI: Znj. Kleopatra Maliqi, zëvendësministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, lirohet nga kjo detyrë. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë. KRYEMINISTRI Edi RamaThe post Ende pa ardhur shtatori nisin ndryshimet në qeveri! Rama firmos shkarkimin e zv.ministres appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Masakra në Gaza, protesta kundër SHBA: I keni duart me gjak (VIDEO)

Ambasadorja e SHBA-ve në OKB Nikki Haley u surpriza me një mikpritje që askush nuk do ta donte, në Universitetin e Hjustonit, ku në drejtim të saj u kënduan këngë në vargjet e të cilave e akuzonin atë se ka lyer duart me gjak, pasi ka nënshkruar për gjenocid, kur doli në mbështetje të Izraelit.Haley ishte duke ju referuar “javëve shumë të zënë në politikën e jashtme amerikane” në fjalimin e saj, kur ajo u ndërpre nga një protestues që thirri: “Nikki Haley, ti i ke duart e lyera me gjak”.Protestuesi sërish bërtiti: “Ju vazhdoni të nënshkruani për genocidin e një populli”.Haley është shfaqur si një mbështetëse e patundur e Izraelit në rolin e saj në OKB. Pasi Izraeli vrau më shumë se 60 palestinezë në protestat e javës së kaluar, Haley mbrojti “përmbajtjen” e saj në një takim urgjent të Këshillit të Sigurimit të OKB para se të dilte nga dhoma kur i dërguari palestinez Riyad Mansour filloi të fliste.UH students walked out on @nikkihaley today #NikkiSidesWithGenocide pic.twitter.co..

Lexone

Pjerin Ndreu: Përgjimi është i sajuar për të implikuar Xhjafajn, të vërtetën e di vetëm Babalja

Deputeti i PS-së, Pjerin Ndreu thotë se Partia Demokratike sajon për të implikuar Fatmir Xhafajn për mbështetje ndaj të vëllait.Deklarata e ndreut iNdreu i ftuar në Ora News:Ka dy tentativa të PD-së për ta implikuar Xhafën në suporte për të vëllain.Pas dështuan me atë ndryshimin e nenit, dolën tek videoja.Duan patjetër ta implikojnë Xhafën me mbështetje ndaj të vëllait, duke qenë ministër i Brendshëm, ndërkohë që vazhdon aktivitetin kriminal.Gjithë qëllimi ky është, dhe sajojnë.Deri tani vetë Babalja e di të vërtetën.

Lexone

Modelja që vë notat për “yjet” e futbollit (Foto)

Cristina Pedroche, prezantuese e modele në Spanjë, e njohur edhe si fanse e zjarrtë e Rayo Vallecanos, jep mendimin e saj për cilësitë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos. Sipas bukuroshes spanjolle, argjentinasi e ka talentin dhuratë të natyrës, ndërsa portugezi ka arritur suksese të jazhtëzakonshme falë punës së tij.1 of 7Ndërsa Andres Iniestën e vlerëson për klasin e tij dhe përulësinë. Sa i përket Botërorit, Pedroche është e bindur se do të triumfojë Spanja. Është e qartë se Cristina do të jetë në Rusi mbështetje të “La Rojas”, duke shkëlqyer në tribunat VIP.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Roma-Liverpool, Strootman nuk ia del, ja si pritet të rreshtohen skuadrat

Romës i duhet të përjetojë një tjetër mbrëmje magjike në “Olimpico”, si ajo ndaj Barcelonës, për të përmbysur humbjen 5-2 ndaj Liverpoolit dhe për të ëndërruar në finalen e madhe të Kievit.Një mision thuasje i pamundur, duke patur parasysh karakterin e klubit anglez, por edhe problemet në fomacionin verdhekuq. Holandezi Kevin Strootman nuk ka mundur të riaftësohet plotësisht nga goditja që mori në brinjë në sfidën e vajtjes në “Anfield”, për rrjedhojë mbetet jashtë e në mesfushë do të aktivizohet Pellegrini përkrah De Rossit dhe Nainggolan, në mbështetje të tredhëmbëshit Schik-Dzeko-El Shaaraway.Janë 23 futblollistët e grumbulluar nga Jurgen Klopp i Liverpoolit. Nuk ia dalin Gomez dhe Llallana, ndërsa Mane është në formë optimale dhe do të luajë në sulm në tredhëmbëshin mes Salah dhe Firminon.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Izraeli akuzon Iranin për rekrutim të 80 mijë luftëtarëve ‘shiitë’ në Siri

Izraeli ka akuzuar Irani ka rekrutuar të paktën 80 mijë luftëtarë shiitë dhe po drejton një qendër të rekrutimit në një bazë pranë kryeqytetit sirian, Damask.Ambasadori izraelit, Danny Danon ka thënë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së se Irani ka ndërtuar një bazë trajnuese në afërsi të Damaskut.Duke mbajtur një hartë në dorë, Danon ka thënë: “çfarë shihni këtu është një qendër e rekrutimit në Siri”, ku sipas tij, trajnohen militantët shiitë, për të kryer “akte terrori në Siri dhe në rajon”.Irani, së bashku me Rusinë, i ofrojnë presidentit sirian, Bashar al-Assad mbështetje në luftën shtatëvjeçare siriane, ku janë vrarë qindra mijëra persona.Izraeli në vazhdimësi ka paralajmëruar se nuk do të lejojë që Irani të krijojë prezencë të përhershme ushtarake në Siri.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rama, qytetarëve: Ja si të ngrini në këmbë ministrin (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar “mirëmëngjesi” në Facebook, duke prezantuar një rubrikë të re. Rama shkruan se në adresën ‘shqipëriaqëduam.al’ kushdo mund të denoncojë padrejtësitë dhe të gjejë zgjidhje. Ai jep edhe një rast konkret që ka marrë zgjidhje falë denoncimit në këtë adresë.“Mirëmëngjesi dhe me këtë rubrikë të re, që përmes shembujve konkretë mes qindra të tillëve çdo muaj, ju inkurajon të mos pranoni asnjë sorollatje në zyrat e shtetit; të mos kërkoni as miq e as rrugë për të dhënë ryshfet, po të merrni vetëm 3 minuta kohë në adresën shqiperiaqeduam.al, për të ngritur në këmbë ministrin përkatës në mbështetje të së drejtës suaj, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama..MIRËMËNGJES dhe me këtë rubrikë të re, që përmes shembujve konkretë mes qindra të tillëve çdo muaj, ju inkurajon të mos pranoni asnjë sorrollatje në zyrat e shtetit; të mos kërkoni as miq e as rrugë për të dhënë rryshfet, po të merrni vetëm 3 minuta kohë në adresen shqiperiaqeduam.al, për të ngritur në k..

Lexone