Home / Tag Archives: mbeshtes

Tag Archives: mbeshtes

Shtangu Berishën e Bashën e mori duartrokitjet e sallës, kuksiani sqaron: Më ofruan të kandidoja po refuzova. Mbështes vetëm njerëz me figurë morale të pastër

E sulmuan me pa të drejtë, duke thënë se gjithë fjalimi i tij i hidhur ishte vetëm për shkak se nuk ishte deputet apo kryetar bashkie në Kukës.Ibsen Elezi është kuksiani i cili ditën e djeshme shtangu Sali Berishën e Lulzim Bashën me fjalimin e tij “gozhdues” dhe mori duartrokitjet e gjithë sallës.Elezi, tha sipas këndvështrimit të tij, gjithçfarë mendonte se nuk shkonte në PD. Dhe këtë e tha përpara të gjithëve në Kuvend, hapur, pa hezituar në asnjë moment.Sot ai sqaron se nuk ka kandidur as në 2013-ën për deputet e as në 2015-ën për kryetar Bashkie edhe pse ia kanë ofruar.Elezi thotë se foli për demokratët pasi i dhimbset teksa sheh që PD po shkatërrohet.Postimi i Elezit në rrjetin social:“Dua falenderoj disa qe me thone suksese.Ka nje keqkuptim, une s’kam kandidu me vullnetin tim as ne 2013 per Deputet dhe as ne 2015 per Kryetar Bashkie edhe pse ma kane ofruar.Qe do te thote se fola per demokratet, kam qe nga dhjetori 90 ne PD dhe me dhimbset kur e shoh te shkaterr..

Lexone