Home / Tag Archives: mashkull

Tag Archives: mashkull

Ekspertët: Femrat vdesin për këtë gjë tek meshkujt !

Femrat kanë preferencat e tyre në lidhje me pamjen fizike të meshkujve. Disa i duan të gjatë, zeshkanë apo biondë, por është një detaj rreth meshkujve që i pëlqen pjesës më të madhe. Sipas një studimi të fundit u zbulua nga ekspertët se 2/3 e femrave duan të dalin me meshkuj që kanë tatuazhe. Studimi u bazua në aplikacionin e takimeve ku 64% preferonin të kishin në krah dikë që e do artin e trupit.Ndërkohë vetëm 39% e meshkujve duan që të kenë një lidhje me një vajzë që ka tatuazhe. Por, edhe gjinia mashkullore është e mendimit se tatuazhet e bëjnë një mashkull më tërheqës. “Ne jemi surprizuar nga fakti i trendit të tatuazheve. Shumë nga përdoruesit tanë janë në kërkim të dikujt me piktura në trup”, ka thënë themeluesi i programit, Benno Spence.The post Ekspertët: Femrat vdesin për këtë gjë tek meshkujt ! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Meshkujt që kanë këtë shenjë horoskopi, janë partnerët më të mirë

Sërish jemi te shenjat e horoskopit. ?Nëse partneri juaj ka këtë shenjë horoskopi, me siguri ai është më i miri.Bëhet fjalë për meshkujt që i përkasin shenjës së demit. Ja disa arsye që e vërtetojnë:1. Janë të duruar për të arritur atë që duan Edhe pse të shohësh një dem të qetësuar është e pamundur, por meshkujt e kësaj shenje toke e kanë këtë gjë. Ata kanë durim ndaj gjërave që duan të kenë në jetën e tyre. Demat duan siguri dhe stabilitet në jetë dhe bëjnë durim për ta arritur këtë gjë. Thuhet se është mirë t’i kesh pranë. 2. Janë besnikë për aq kohë sa e meritoni Këto meshkuj janë shumë besnikë, deri në momentin që ju e meritoni. Ata janë pak me të vjetrën kur bëhet fjalë për aventura (one night stand). Nëse ju shkon në mendje se një dem mund t’ju tradhtojë, bëni shumë gabim, pasi kjo gjë nuk do jetë kurrë e mundur. Nëse ata bien në dashuri, nuk kanë sy për askënd tjetër. Ah femra, gjetët një mashkull ashtu si keni dëshiruar! 3. Demat janë pasionantë Me një partner dem, nuk do ..

Lexone

Çmenduritë s’kanë fund, nënë e bir bëhen babë e bijë

Një nënë dhe djali i saj janë në një periudhë ndryshimi dhe së shpejti do të mund të quhen me plot gojën babë e bijë.Corey Mason, 15 vjeç, ka 4 vite që nuk ndihet më mashkull, por femër. Ndërsa nëna e saj ka kuptuar që ndihet më mirë si burrë vetëm prej një viti. Tashmë, ata po mbështesin njëri-tjetrin në këtë periudhë tranzicioni.Eric Maison, i cili ka qenë Erica deri pak kohë më parë, ka hequr gjinjtë, por nuk ka ndërmend të ndahet nga bashkëshorti i saj, i cili e mbështet këtë ndryshim dhe thotë se është i dashuruar me njeriun, jo me femrën.“Ishte shumë e bukur si grua, por ishte e bukur edhe nga brenda. Dua që të jetë i/e lumtur me trupin që do”, deklaroi burri.The post Çmenduritë s’kanë fund, nënë e bir bëhen babë e bijë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT/ Transformimi i madh: Nënë e bir ndërrojnë gjinitë, ja si duken

Një ngjarje në kufij të të pabesueshmes po bën xhiron e mediave botërore.Bëhet fjalë për një nënë dhe djalin e saj të cilët kanë vendosur të ndërrojnë gjinitë.Ata gjenden në një periudhë ndryshimi dhe së shpejti do të mund të quhen me plot gojën babë e bijë dhe jo nënë e bir.Corey Mason, 15 vjeç deklaron se ka 4 vite që nuk ndihet më mashkull, por femër ndaj dhe ka vendosur që të kryejë ndërhyrjet e nevojshme kirurgjikale.Ndërkohë edhe nëna e tij ka marrë një vendim të tillë për t’u bërë mashkull. (TemA)

Lexone

Mësoni si ta bëni për vete një femër të bukur

Është një femër e bukur dhe ju nuk dini se si ta bëni për vete? Nuk është e lehtë, por dhe as e pamundur.Ta bëni një femër për vete aq më tepër kur flasim për atë kategori të femrave që janë të bukura, inteligjente, të dashura, të këndshme dhe me një karakter të fortë do të ishte një fitore.Nuk lidhet aspak me anën materiale, gjë për të cilën na rastis shpesh të dëgjojmë nga meshkujt. Nuk janë dhuratat e shtrenjta dhe jeta luksoze që mund të prek ndjenjat e femrës.Nuk janë gjithmonë gjërat e mëdha që na ndihmojnë të realizojnë qëllimin. Por sekreti qëndron tek vogëlsitë që ndoshta i anashkalojmë po dhe pse të vogla janë shumë të rëndësishme.Vajzave u lë përshtypje shumë një djalë i sigurt, i cili me vendosmëri i bën gjërat, sjelljet shoqërohen me shumë tension dhe mundohet të mos ketë keqkuptime.Mos kërkoni gjithmonë miratimin e saj për gjëra që ndoshta s’do të jetë e nevojshme.Kushtojini vëmendje veshjes suaj, mësoni të kombinoheni.Femrat adhurojnë meshkujt e pastër, që ..

Lexone

Kjo është mosha kur gratë tradhtojnë

Ne të gjithë e dimë se meshkujt dhe femrat tradhtojnë për arsye të ndryshme.Megjithëse meshkujt kanë më shumë gjasa të tradhtojnë, sepse ndihen të kërcënuar, gratë kanë më shumë gjasa ta bëjnë këtë sepse ndihen të shpërfillura ose të injoruara nga partneri i tyre. Është e vërtetë se meshkujt tradhtojnë më shumë se gratë, këto të fundit nuk janë shumë prapa me shifrat(sipas statistikave të fundit, 20% e burrave dhe 13% e grave kanë raportuar se kanë pasur marrëdhënie seksuale me dikë tjetër përveç bashkëshortit të tyre, ndërsa janë të martuar).Për shkak se të dy gjinitë janë të motivuar për të kryer shkelje të kurorës për arsye të ndryshme, ka kuptim edhe faktori moshë që i bën ata pre’ të kësaj zgjedhje. Një studim i i Universitetit të New Hampshire, tregon së fundmi se mosha 55 vjeçare është piku i pabesisë dhe pikërisht ky është stadi moshor që arrin kulmin për të dyja gjinitë. Kjo moshë vihet në dukje sepse përkon edhe me fazën kur meshkujt dhe femrat kanë tendencën të bëjnë një..

Lexone

Buzëqeshja – sekreti për të hyrë në zemrën e një gruaje?

Nëse po kërkoni një lidhje afatgjatë, studimet më të fundit ju vijnë në ndihmë. Femrat preferojnë meshkujt që buzëqeshin për lidhje afatgjata, ndërsa meshkuj seriozë për lidhje afatshkurtra. Pamja e ngrysur e aktorit ikonë, James Dean, mund t’i ketë lënë gratë e asaj kohe pa frymë, por shkenca zbulon një …

Lexone