Home / Tag Archives: martohen

Tag Archives: martohen

Bëhuni gati njerëz: Në 2045 do të martoheni me robota

Dr. David Hanson mori famë pasi solli në jetë robotin Sophia, e cila është e pajisur me një inteligjencë artificiale,Së fundmi, David Hanson ka rrëfyer vizionin e tij për të ardhmen, ku sipas tij, njerëzit së shpejti do të martohen me robotë.Roboti Sophia Sipas ekspertëve në fushën robotike, teknologjia e robotëve do të avancojë me hapa aq të mëdhenj, saqë androidët do të kenë të njëjtat të drejta civile si njerëzit në vitin 2045.Ndërmjet këtyre të drejtave, ata kanë përfshirë të drejtën për t’u martuar, si edhe për të pasur prona apo edhe për të votuar./zoneelire.al/The post Bëhuni gati njerëz: Në 2045 do të martoheni me robota appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kjo do të jetë data kur do të martohen Blero me Afronën

Kjo do të jetë data kur do të martohen Blero me Afronën

Blero dhe Afrona janë një ndër çiftet më të përfolura të estradës Gjatë intervistës në emisionin 21 Gradë të Radiotelevizionit 21 këngëtari i mirënjohur Blero ka folur rreth kësaj teme. Kur u pyet për datën e martesës pasi fansat janë në pritje të saj, këngëtari me shaka u përgjigj që …

Lexone

Zviceranet ja cilët burra i preferojnë (FOTO)

Martesat binacionale janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe shoqërore; ndihmuar edhe nga udhëtimet e shkurtra, përparimit digjital dhe lehtësimit të komunikimit, shkruan mediat zvicerane “Blick”. Kështu ndodh që dy nga pesë zviceranë martohen me të huaj, pra 40 përqind e martesave të përgjithshme janë me kombësi të ndryshme. Vajzat …

Lexone