Home / Tag Archives: marteses

Tag Archives: marteses

Beyoncé e Jay Z “prezantojnë” për herë të parë binjakët (Foto)

Një koncert i pasur me surpriza ai i që Beyoncé e Jay Z kanë ofruar mbrëmjen e shkuar në Kardif të Uellsit, faza e parë e turneut “On The Run II Tour”.Në skenë, Queen B e bashkëshorti i saj i famshëm, kanë shkëmbyer sërish unazën e martesës, duke i premtuar besnikëri të përjetshme njëri-tjetrit, por kanë “prezantuar” edhe për herë të parë, duke projektuar disa video dhe imazhe mbi një mega-skermë, binjakët e tyre, Sumi dhe Sir, të cilët do të mbushin 1 vjeç në ditët e ardhshme dhe që çifti nuk i kishte shfaqur akoma në publik që prej ditës së lindjes.1 of 117 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Jay Z dhe Beyonce më të dashuruar se kurrë, bëjnë çmendurinë e rradhës (Foto)

Disa kohë më parë, Jay Z falenderoi publikisht bashkëshorten e tij, Beyoncen, që e fali për tradhtinë e tij.Tani, duket se gjërat midis çiftit të famshëm janë më mirë se kurrë, të cilët po zhvillojnë edhe turin e tyre të dytë së bashku, OTR II.Ata janë aq të dashuruar, sa kanë vendosur të martohen sërish me njëri-tjetrin. Teksa ishin duke dhënë një koncert, në monitorin gjigand është shfaqur një video e tyre, ku shihen Jay Z dhe Beyonce në altar, të shoqëruar nga fëmijët e tyre.Mesa duket, ata kanë bërë sërish betimet e tyre me rastin e 10 vjetorit të martesës, duke pasur edhe fëmijët e tyre pranë.Një mënyrë mjaft e bukur kjo për ta bërë të ditur lajmin e lumtur tek fansat…The post Jay Z dhe Beyonce më të dashuruar se kurrë, bëjnë çmendurinë e rradhës (Foto) appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Olivia e “djeg” në festën e beqarisë

Ajo ka kaluar tërë javën duke festuar fetën e beqarisë para martesës me Alex Bowen.Dhe Olivia Buckland nuk mund ta mbante gëzimin dhe entuziazmin e saj ditën e mërkurë, derisa po festonte ditën e fundit të beqarisë në Mykonos.Ylli 24 vjeçar dukej tejet seksi në bikini njëpjesësh të bardhë, në të cilin shkruan se do të bëhet nuse. (TemA)

Lexone

Rrëfimi tronditës i Nicole Kidman!

Ai i Nicole Kidman është një rrëfim, i dhimbshëm, që vjen pas thuajse 30 vjetësh. Daton në kohët e martesës me Tom Cruise. Ishte viti 1990 dhe ylli i Holivudit ishte 23 vjeçe, kur humbi fëmijën e parë, me një shtatzëni problematike, ndërsa në 2001-in ka pasur një abort spontan. Nicole tregon për herë të parë dramën e saj në refistën britanike “Tatler”. “U bëra nën, por në fakt ka qenë një rrugëtim i gjatë, i dhimbshëm, një mrekulli”.“Kalova shumë tronditje, – vijon aktorja australiane. – Humbja e një fëmijë që provohet pas një aborti është diçka për të cilën nuk mund të flitet shumë, por edhe një humbje shumë e madhe”. Me Cruise, Kidman ka adoptuar dy fëmijë: në 1992 Isabella-n e Connor në 1995-ën.Ndërsa nga bashkëshorti i dytë, Keith Urban, ka pasur Sunday Rose në 2008-ën e Faith Margaret në 2010-ën (nga një nënë surrogate)Tashmë aktorja ka rigjetur buzëqeshjen dhe qetësinë që kërkonte prej kohësh: “Me Keith jemi një familje shumë e bashkuar dhe në shtëpi flasim për gjithçka. I ..

Lexone

Mos u martoni pa lexuar këtë studim! Tregon moshën ideale për t’u martuar

Dëshiron që martesa juaj të zgjasë të paktën pesë vjet?Ndërsa shumë studime kanë marrë për bazë jetëgjatësinë e një martese, një studim i fundit është fokusuar tek zakonet e divorcit.Studim i universitetit të Utah ka zbuluar se më pak njerëz që martohen mes moshës 28-32 vjeç ndahen në vitet që pasojnë. Sociologu Nick Wolfinger ka analizuar të dhënat nga 2006 deri në 2011, të National Survey Family Growth.Ai gjeti se vitet 28-32 janë vitet më të mira për një martesë të suksesshme. Në fakt më parë ishte menduar se sa më i madh të martohesh më pak shanse ke të divorcohesh. Por studimet tregojnë se janë dy kulme për divorc në 5 vitet e para të martesës dhe bëhetfjalë për në të 20-tat dhe pas moshës 45 vjeç.The post Mos u martoni pa lexuar këtë studim! Tregon moshën ideale për t’u martuar appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Dukesh e mahnitshme”, Princ Harry mezi mban lotët teksa Meghan Markle shkon drejt altarit

Dasma e vitit po ndodh! Meghan Markle u shfaq në Kishën “St. George” të Kështjellës Windsor në një fustan nuserie të thjeshtë, por gjithsesi dukej rrëzëllitëse teksa parakaloi drejt altarit me babait e Princ Harryt, Princin Charles.Teksa Markle po shkonte drejt altarit, kamerat kapën Princin Harry të përlotur dhe në momentin kur Meghan u afrua drejt tij, Harry i tha asaj “Dukesh e mahnitshme” dhe më pas falenderoi babain e tij që e shoqëroi Meghanin në altar.Por, shumë shpejt lotët u kthyen në të qeshura kur dyshja po shkëmbente betimet me njëri-tjetrin dhe i thanë “Po-të” e tyre pa mbaruar ende pyetja.Fustani i martesës së Markle është dizenjuar nga stilistja e famshme britanike Clare Keller, e para femër që mban postin e Drejtoreshës Artistike për markën Givenchy.Në kokë Dukesha e Sussex mbante një kurorë të viti 1932, që i përket Mbretëreshës së Anglisë.The post “Dukesh e mahnitshme”, Princ Harry mezi mban lotët teksa Meghan Markle shkon drejt altarit appeared first on Zon..

Lexone

E gjitha bota sytë nga dasma mbretërore në Britani

Princ Harry dhe Meghan Markle do të kurorëzojnë sot dashurinë e tyre. Turma të mëdha njerëzish janë grumbulluar në Windsor për të qenë dëshmitarë të martesës mbretërore mes Princit Harry dhe Meghan Markle.600 të ftuar do të jenë të pranishëm në martesë, në kishën St George. 1200 persona janë ftuar në oborrin e Kështjellës Windsor, ndërsa miliona të tjerë do ta ndjekin nëpërmjet televizionit.Ajo që ka rënë në sy në janë forcat e shtuara të policisë. Snajperë në tarraca, ushtarë të armatosur që patrullojnë rrugët dhe policë në çdo cep të vendit.19 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Në vigjilje të dasmës mbretërore, publikohet videoja e nxehtë e Meghan Markle/ Video

Ditën e nesërme, më 19 maj, do të mbahet dasma e vitit, midis Princ Harryt të Anglisë dhe aktores nga Kanadaja, Meghan Markle.Çifti kanë qenë në fokusin e medias prej muajsh tashmë, që kur bërë të ditur përballë mediave fejesën e tyre.Por, një video e nxehtë e Meghan është duke qarkulluar në media vetëm një ditë para martesës së saj.Në këtë video që është filmuar në vitin 2013 për “Men’s Health”, Meghan shfaqet shumë e nxehtë teksa është duke bërë spotin publicitar të një hamburgeri.“Hamburgeri nuk ka qenë kurrë kaq i nxehtë”, shkruante revista për Meghan.The post Në vigjilje të dasmës mbretërore, publikohet videoja e nxehtë e Meghan Markle/ Video appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Futbollisti i njohur i jep fund beqarisë, dalin fotot nga dasma përrallore

Cesc Fabregas, futbollisti i njohur spanjoll, ka ‘djegur’ rrjetin ditën e djeshme kur papritur lajmëroi se ishte martuar me partneren e tij prej disa vitesh, Daniella Semaan.One look says a thousand wordsA post shared by Cesc Fàbregas (@cescf4bregas) on May 15, 2018 at 11:02am PDT“Sapo u martova me femrën e ëndrrave të mia”, ka shkruar Cesc në foton që ka postuar me bashkëshorten e tij nga dasma e tyre.Just married to the woman of my dreams @daniellasemaan Thank you @pamelamansourmehanna & @rosa_clara & @parazarme & @bassamfattouh & @signature_bespoke for making this day so perfectA post shared by Cesc Fàbregas (@cescf4bregas) on May 15, 2018 at 5:34am PDT“Sapo u martova me mashkullin që adhuroj”, ka shkruar nga ana tjetër Daniella në një foto që ka postuar me të dhe fëmijët e saj.Just married to this handsome man that I adore thank you @pamelamansourmehanna For making all so magical and thank you @bassamfattouh For making me look Nice on this beautiful day and thank..

Lexone

Shitet për 6,7 milionë dollarë, diamanti 300-vjeçar

Diamanti legjendar ‘’Blu Farnese’’ prej 6,16 karatësh u shit dje në një ankand në Gjenevë të Zvicrës për 6,7 milionë dollarë.”Blu Farnese”, që i ishte dhuruar, në vitin 1715, Elisabeta Farneses, mbretereshës së Spanjës, arriti një vlerë shumë të madhe, pasi fillimisht ishte vlerësuar rreth pesë milionë dollarë, raporton ata.Ky diamant e ka origjinën nga minierat e Golkondes në Indi, në të njëjtën minierë ku u zbulua diamanti Hope, i blerë nga Luigji XIV dhe ka një histori 300-vjeçare.Këtë diamand, princesha Elisabeta e kishte marrë dhuratë në Parma me rastin e martesës me Filipin V, nipin e mbretit të ashtuquajtur ”diell”.

Lexone