Home / Tag Archives: marredheniet

Tag Archives: marredheniet

Rudina e inatosur për “vdekje” me Agron Llakaj: Edhe po të vijë të më lutet s’i flas

Dihet tashmë që Agron Llakaj dhe Rudina Dembacaj nuk i kanë marrëdhëniet fort të mira me njëri-tjetrin dhe këtë ata e kanë shprehur edhe në intervista duke deklaruar se një konflikt mes tyre ka bërë që gjërat të shkojnë në këtë pikë.Llakaj ishte i ftuar pak javë më parë “Në kurthin e Piter Pan” e teksa të gjithë po prisnin që ai të përballej me Rudinën në skenë, kjo nuk ndodhi.E ftuar dje në “Xing me Ermalin”, aktorja ka treguar se në prapaskenë, është përballur me Agronin, por nuk i kanë folur njëri-tjetrit.“Unë kalova aty, se kisha rrugën, po ai bëri nga dy hapa mbrapa, më shmangu, mirë bëri, për çfarë mos më shmangte.Unë si flas kurrë, edhe po të më vijë të më lutet, nuk i flas”, u shpreh Rudina.

Lexone

Nuk flasin me njëri-tjetrin, Rudina zbulon çfarë ndodhi në prapaskenat e TVKlan, kur Agroni erdhi i ftuar

Ata dikur kanë bashkëpunuar ngushtë me njëri tjetrin, bëhet fjalë për Agron Llakaj dhe Rudina Dembacaj, të cilët sot i kanë prishur marrëdhëniet mes tyre.Llakaj ishte i ftuar pak javë më parë “Në kurthin e Piter Pan” e teksa të gjithë po prisnin që ai të përballej me Rudinën në skenë, kjo nuk ndodhi.E ftuar në “Xing me Ermalin”, aktorja ka treguar se në prapaskenë, është përballur me Agronin, por nuk i kanë folur njëri-tjetrit.“Unë kalova aty, se kisha rrugën, po ai bëri nga dy hapa mbrapa, më shmangu, mirë bëri, për çfarë mos më shmangte. Unë si flas kurrë, edhe po të më vijë të më lutet, nuk i flas”, u shpreh Rudina.The post Nuk flasin me njëri-tjetrin, Rudina zbulon çfarë ndodhi në prapaskenat e TVKlan, kur Agroni erdhi i ftuar appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Të gjithë non-senset e dëshmisë së “dëshmitarit X” të Bashës: Nga inati i Agron Xhafajt, tek çudia e regjistrimit të bisedës

Albert Veliu, 51- vjeçari i nxjerrë nga Lulzim Basha si “dëshmitari X”, i cili thotë se është i papunë, por vetëm një muaj më parë protestonte në Vlorë si biznesmen, në dëshminë e tij ka disa non-sense që vështirë se mund të shpjegohen me logjikë të thjeshtë.Në fillim të dëshmisë së tij, ai thotë se kur ran ë burg, Agron Xhafaj i ktheu kurrizin.“Punonim bashkë. Nuk më solli asnjë paketë cigare si shok, për aq vjet që njiheshim bashkë”, thotë ai.Por në mënyrë të çuditshme, sapo ai doli nga burgu, Agron Xhafaj, sipas tij, i ofroi punë për të birin.Nga një njeri që e kishte bërë “hasha”, Agron Xhafaj papritur ishte bërë zemërbutë për Veliun.Dhe për më tepër, pasi kishin vite që kishin shkëputur marrëdhëniet, Agron Xhafaj ishte gati që ta ndihmonte atë të dërgonte hashash në Itali!Skafisti në çdo moment të intervistës përsërit se nuk kishte ndërmend që të bënte vërtet rrugën drejt Italisë, por e gjitha ishte një provë që kishte dashur t’i bënte Agron Xhafajt.Pra, 51-vjeçari s..

Lexone

Koreja e Veriut ndryshon orën për t’u përshtatur me Korenë e Jugut

Marrëdhëniet mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut duket se janë më mirë së kurrë. Së fundmi lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vendosur që të ndryshojë edhe orën për t’u përshtatur me fqinjin jugor.Peniani nuk do të ketë orën e tij, por e ka ndryshuar atë duke e çuar gjysmë orë para, aq sa është ora lokale e Koresë së Jugut.Lëvizja e akrepave përpara është vendosur nga Presidiumi i Asamblesë Supreme të Popullit dhe hyri në fuqi sot.Dy liderët e koreve u takuan javën e shkuar duke ‘shkrirë akujt’ mes tyre dhe duke sjellë një frymë të re në marrëdhëniet dypalëshe.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

E thotë zonja Meri/ Kjo shenjë Horoskopi martohet këtë vit

Astrologe Meri njofton se asteroidi “Ira” që ka të bëjë me martesën do të ngjyroset me tendencën e shërimit të traumave në marrëdhëniet bashkëshortore.Sipas Merit këtë periudhë nuk do mungojnë xhelozitë, inatet, sherret, por çdo gjë në funksion të forcimit apo ekuilibrimit. Megjithatë në përshkrimin e astrologes për të gjitha shenjat, njëra prej tyre do kërkojë të bëjë martesë dhe bëhet fjalë për Shigjetarin.“Shigjetari do kerkoj dashuri per martese pasi nuk pranon deshtimin dhe kerkon te arrij nje martese”, njofton Meri.

Lexone

“Arroganca nuk mund të fshehë gënjeshtrat e ministrit Bushati!”

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj shprehet përmes një statusi në rrjetin social se Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati u soll me arrogancë këtë të hënë në dëgjesën e kryer në komisionin e politikës së jashtme, pasi sipas saj ai u mundua të kamuflojë të vërtetën. Për më tepër lexoni postimin: …

Lexone

Davos, Bushati takon Hahn

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar me eurokomisionetin Johahnnes Hahn. Ata ndodhen në Zvicër në kuadër të Forumit të Davosit. Eurokomisionerin për zgjerimin Johannes Hahn ka postuar në Tëitter një foto me ministrin ku shkruan se u fol për strategjinë e ardhshme të Ballkanit Perëndimor dhe marrëdhëniet rajonale.

Lexone

Ja ç’thotë shkenca për ata që qeshin shumë!

Njerëzit sot janë tepër të angazhuar. Ndonjëherë madje nuk kanë kohë për t’u ulur dhe për të menduar rreth gjërave më të rëndësishme se sa puna. Madje padashur harrojnë të bëjnë edhe gjënë më të rëndësishme: Të qeshin! E qeshura ka shumë përfitime shëndetësore. Ajo është e mirë për të …

Lexone