Home / Tag Archives: marredhenie

Tag Archives: marredhenie

Mallkimi “Champions” për Salzburgun, 9 herë është eliminuar në ‘Play Off’

Gjigantët austriakë të Red Bull Salzburg i dhanë lamtumirën Ligës së Kampionëve mbrëmë në fazën Play Off, pasi u eliminuan nga serbët e Crvena Zvezda dhe do të luajnë tashmë në grupet e Europa Leagues.Ky eliminim ka lënë një zhgënjim të jashtëzakonshëm te Salzburg, që sezonin e kaluar shkoi deri në gjysmëfinalet e Ligës së Europës, pro që me Championsin nuk ka marrëdhënie aspak të mira.Kjo pasi skuadra ka dështuar për të 11-tën herë radhazi të arrijë në grupet e Championsit, 9 nga të cilat është eliminuar pikërisht në fazën Play Off.Kështu në 2006-ën Salzburgu u eliminua në Play Off nga Valencia, një vit më pas nga Shakhtar Donetsk dhe pastaj me radhë nga Maccabi Haifa (2009), Hapoel Tel Aviv (2010), Dudelange (2012), Fenerbahce (2013), Dinamo Zagreb (2016), Rijeka (2017) dhe së fundi Crvena Zvezda (2018).30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Sitit, akuza të forta ndaj Guardiolas: Është hakmarrës dhe racist me afrikanët

Duke folur për edicionin e ri të France Football, Yaya Toure ka bërë akuza të rënda drejt trajnerit të Manchester City-t, Pep Guardiola.Gjatë intervistës, Toure ka kërkuar të prishë mitin e Pep Guardiola-s. Ai beson se e ka bërë të vuajë duke e turpëruar.“Dukej sikur ai ishte xheloz, pasi më shihte si rival… sikur po i merrja qendrën e vëmendjes.Ai më ka trajtuar shumë keq. Me të vërtetë mendoni se do të ishte sjellë kështu me Iniesta-n?Në një pikë kam pyetur veten mos është për shkak të ngjyrës së lëkurës.Nuk jam i pari, edhe lojtarë të tjerë të Barça-s e kanë bërë këtë pyetje.Mbase ne afrikanët nuk trajtohemi njësoj nga njerëz të caktuar.Kur sheh se ai ka pasur probleme me lojtarët afrikanë kudo që ka qenë, krijoj dyshimet e mia.Ai është shumë inteligjent për t’u kapur. Ai nuk do ta pranonte kurrë.Por premtoj se ditën që ai do të fusë në fushë pesë afrikanë, do t’i dërgoj një tortë.Përveç kësaj, Pep kërkon të dominojë dhe të ketë lojtarë që i binden duke i puthu..

Lexone

VIDEO+18: Çifti nuk përmbahet, bën seks në tren

Një çift është filmuar teksa kryenin marrëdhënie seksuale në tren.Në pamjet shihet se gruaja është ulur në fillim në prehrin e partnerit të saj e më pas kanë filluar të kryejnë aktin seksual.Shumë prej udhëtarëve janë tmerruar nga pamjet shokuese pasi në tren ka pasur edhe fëmijë.Skena teksa ata kryenin aktin seksual është filmuar nga pasagjerët.Ngjarja ndodhi në linjën hekurudhore në Mançester. (TemA)

Lexone

E mbani mend Lucasin tek telenovela Zhade? Nuk do ta besoni se kush është gruaja e tij!

Aktori brazilian Murilo Benicio fitoi famë botërore falë rolit të tij si Lucasi në telenovelën e famshme braziliane “o Clone”, e cila në Shqipëri bëri një bujë shumë të madhe.Tashmë, Murilo është thinjur e plakur, por kjo nuk e ka ndaluar aktorin që të lidhet me ish kolegen e tij, të cilën e ka takuar po tek ky serial.Debora dhe Murilo E mbani mend Melin, që luante rolin e vajzës së Lucasit në këtë telenovel? E portretizuar nga aktorja Debora Falabella, ajo tani është bërë e dashura e Lucasit (Murilo) në jetën reale.Ata janë në një marrëdhënie që prej vitit 2012. Debora është 39 vjeçe, ndërsa Murilo 46 vjeç dhe mes tyre gjërat shkojnë shumë mirë.The post E mbani mend Lucasin tek telenovela Zhade? Nuk do ta besoni se kush është gruaja e tij! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Gardiania bie në “dashuri” me të burgosurin e dhunshëm, zbulohen mesazhet erotike

Një punonjëse policie 25-vjeçare në Britani është dënuar me 16 javë burg, pasi u zbulua se kishte nisur një marrëdhënie me të të burgosur të dhunshëm.Shauna Cleary, 25 vjeç, filloi një marrëdhënie me të burgosurin e dhunshëm Kurt Jarman, ndërsa punonte në burgun e meshkujve HM Prison Parc, në Uells.Gjatë hetimeve u provua se ajo shkëmbente mesazhe me të burgosuri Jarman.Ky i fundit është dënuar me 10 vjet burg, pasi rrahur për tre orë në mënyrë barbare një 77-vjeçar në shtëpinë e tij, pasi kishte shkuar ta grabiste.(TemA)

Lexone

Misteri i vjetër: Çka ndodh kur përzihen antibiotikët dhe alkooli?

Misteri i vjetër: Çka ndodh kur përzihen antibiotikët dhe alkooli?

Besoni apo jo, shmangia e kënaqësisë në pije alkoolike gjatë marrjes së antibiotikëve nuk ka absolutisht kurrfarë kuptimi, së paku jo për shumicën e barnave të këtij grupi. Dhe, besoni apo jo, kjo lajthitje është e rrënjosur për shkak të seksit të tepërt! Hulumtimet më të reja të ekspertëve të …

Lexone

Vajza që u kap me futbollistin: Do kisha fjetur me të

Auto Draft

Vajza që ishte me futbollistin Wayne Rooney kur u arrestua se po i jepte makinës në gjendje të dehur i ka kërkuar bashkëshortes së tij që ta falë, por ka dhënë një deklaratë të madhe. “E kuptoj se ajo është e mërzitur me të pas arrestit, ky është budallik dhe …

Lexone