Home / Tag Archives: mandzukic

Tag Archives: mandzukic

Kroacia, trajneri Zllatko Daliç shpall listën me 24 lojtarët e grumbulluar

Kroacia ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për në Botërorin e Rusisë. Janë 24 lojtarë të grumbulluar nga ish-trajneri i Dinamos, Zllatko Daliç.Nga lista paraprake me 32 lojtarë janë përjashtuar lojtarë si Letica, Barisiç, Niziç, Sosa, Rog, Pasaliç, Cop dhe Santini. Brenda datës 4 qershor, trajneri Daliç do të komunikojë edhe emrin e të përjashtuarit të fundit të listës, që duhet të ketë 23 lojtarë.Ja dhe lista e bërë publike nga Kroacia:Portierë:Danijel Subasiç (Monaco), Lovre Kaliniç (Gent), Dominik Livakoviç (Dinamo Zagreb)Mbrojtës:Vedran Çorluka (Lokomotiv Mosca), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Striniç (Sampdoria), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivariç (Dinamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Matej Mitroviç (Club Bruges), Duje Caleta-Car (RB Salisburgo)Mesfushorë:Luka Modriç (Real Madrid), Ivan Rakitiç (Barcelona), Mateo Kovaçiç (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozoviç (Inter), Filip Bradariç (Rijeka..

Lexone

Mandzukic i larguari i radhës nga Juventusi?

Festa e madhe në rrugët e Torinos do të jetë e fundit për Mario Mandzukiç si lojtar i Juventusit.Sulmuesi kroat do të jetë një nga të sakrifikuarit te kampionët e Italisë që pritet të bëjnë ndryshime në sulm ndërsa 31-vjeçari duhet të zgjedhë mes ofertave që kanë ardhur në drejtim të tij.Besiktas që nuk arriti të fitonte titullin në Turqi e shikon si përforcimin ideal për sulmin dhe shumë shpejt do të nisë bisedimet me Juven ndërsa duhet kuptuar edhe dëshira e Mandzukiç. Për të ka edhe oferta më të mira ekonomike nga Kina dhe SHBA.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone