Home / Tag Archives: madridmarseje

Tag Archives: madridmarseje

Atletiko Madrid-Marsejë janë finalistët e “Europa League”

Atletiko Madrid shkon në finale të Europa League. Skuadra spanjolle ka mposhtur 1-0 Arsenalin, ndërsa sfida e parë gjysmëfinale kishte përfunduar 1-1.Ka mjaftuar një gol i Diego Kostës që Atletiko të prekë finalen.Ndërkohë që gjysmëfinalja tjetër, Salcburg-Marsejë u mbyll 2-0 dhe ndeshja shkoi në shtesë, sepse ekipi francez fitoi po 2-0 në takimin e parë. Haidara dhe autogoli i Shar i dhanë të drejtën Salcburg ta “shtyjë” me 30 minuta diskutimin për në finale.Por në kohën shtesë, Marsejë shënoi me anë të Rolandos në minutën e 116-të duke dërguar shifrat në 2-1.Një gol që i dha kualifikimin për në finale ekipit të Marsejës.Finalja e Europa League për këtë sezon do të jetë Atletiko Madrid-Marsejë.

Lexone