Home / Tag Archives: madridliverpul

Tag Archives: madridliverpul

VIDEO: Direkt finalja Real Madrid-Liverpul. Rezultati 0-0

Real Madrid-Liverpul është finalja e madhe e kompeticionit të “Uefa Champions League” që luhet në Ukrainë në stadiumin e Kievit.Një finale që do të dhurojë emocione dhe spektakël pasi objektivi i të dyja skuadrave është fitimi I këtij trofeu mjaft të rëndësishëm.Reali do të syonjë ta fitojë për herë të tretë rradhazi, ndërsa Liverpuli kërkon ta rikthejë në shtëpi këtë trofe pas 13 vitesh.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj finaleje. (TemA)Formacionet zyrtare.Real Madrid: Navas, Marcelo, Ramos, Varane, Karvahal, Kasemiro, Modriç, Kros, Isko, Ronaldo, Benzema.Liverpul: Karius, Aleksander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Milner, Vijnaldum, Salah, Mane, Fimino.

Lexone