Home / Tag Archives: madheshtore

Tag Archives: madheshtore

Ish-velina italiane provokon fansat me këtë foto!

Një foto në pasqyrën e banjës me një veshje të lë pa frymë, nën të cilën mund të shihen një pjesë e gjinjve. Fansat çmenden dhe shkruajnë: “Ju jeni gjithmonë e bukur … madhështore … kukull … një bombë …”. Pasi u kthye për disa ditë në Itali, ish-velina Elisabetta Canalis është kthyer në Amerikë dhe ndan me fansat e saj foto në shtëpi në familje.1 of 6Një foto me fëmijën e saj duke e përqafuar atë dhe një diciturë: “Ti je dashuria për jetën time, arsyeja pse falënderoj Perëndinë çdo ditë, mikesha ime më e mirë, personi që më bën të qesh dhe prekem në të njëjtën kohë. Unë të dua shumë dashuria time!”.21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Google i bëri “një dhuratë” çiftit mbretëror për dasmën madhështore

Dasma aq shumë e mirëpritur mes princit Harry dhe Meghan Markle në Windsor u festua edhe përmes internetit.Mes shumë të ftuarëve dhe anëtarëve të kastës mbretërore dhe me një protokoll strikt anglez, bota përjetoi martesën e Dukëve të rinj të Sussex.Google vendosi të nderojë këtë ditë me një doodle plot ngjyra. Imazhet i krijoi ilustruesi nga San Francisco,Vrinda V Zaveri, në të cilën shihet çifti të përshëndesë mijëra fanatikë të vendosur në rradhë për paradën zyrtare.Deklarata zyrtare e Google-it britanik ndau imazhet dhe përdori hashtagun #RoyalWedding me emoji të një çifti unazash si dhe me linkun e transmetimit zyrtar. / bota.al

Lexone

Dasma mbretërore në foto

Dasma e Princit Harry me aktoren amerikane Meghan Markle një ditë më parë mori ditën e djeshme vëmendjen e të gjithë botës.Ceremonia madhështore e ndjekur live nga miliona njerëz ishte e përsosur në çdo detaj, por qershia mbi tortë ishte padyshim nusja, që u cilësua simbol i thjeshtësisë dhe bukurisë. Më poshtë një galeri fotosh nga dasma e vitit.1 of 2420 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

U rikthye pas 8 muajsh, Fejzullahu: Një ndjenjë që më ka munguar çdo ditë…

Pas një dëmtimi që e mbajti larg fushave të blerta plot 8 muajsh, mbrojtësi i Partizanit, Arbnor Fejzullahu, u rikthye ditën e djeshme, teksa e nisi sfidën ndaj Luftëtarit si titullar duke bërë një paraqitje të kënaqshem.Ditën e sotme, mbrojtësi ka bërë një status në “Facebook”, ku tregon së është tepër i lumtur për rikthimin e tij dhe ndihet shumë krenar dhe falenderues për të gjithë që e përkrahën dhe i dhanë forcë.POSTIMI I FEJZULLAHUT:Jam shumë i lumtur që mbas një lëndimi të gjate, më në fund u riktheva në fushë. Një ndjenjë që më ka munguar çdo ditë. Ndihem shumë krenar dhe jam shumë falenderues për të gjithë që më kanë përkrahur, që më kanë dhëë forcë, besim, dashuri, se mundem t’ia dal, dhe të shijoj përseri këteë ndjenjë madhështore.

Lexone

FOTOT: Pallati madhështor del në shitje për… 6 milionë paund

Ky është një shans për të zotëruar një pasuri të rrallë, vetëm nëse keni kursyer 6 milionë paund.Elegant Thorpe Hall, në kështjellën Barnard, Qarku Durham vjen e kompletuar me 85 hektarë tokë, 12 dhoma gjumi, dhoma pritjeje madhështore, bibliotekë, një pasletër me dush dhe tualet të veçantë, një suit për zyra dhe kopshte të dizajnuara në mënyrë mahnitëse.Pallati ishte një gjendje shumë të keqe kur u ble nga pronarët e sotëm në vitin 2002.Paul dhe Gaynor Townley kanë kaluar 16 vitet e fundit duke e restauruar ndërtesën.Villa është ndërtua rrreth vitit 1470. (TemA)

Lexone

LeBron është anormal, Kavaliers pushton Kanadanë. Magjeps edhe Bostoni

LeBron Xhejms bëhet basketbollisti i parë në NBA që shënon të paktën 40 pikë dhe jep të paktën 14 asiste në një ndeshje në play-off, duke qenë vendimtar në fitoren e sotme të Kleveland Kavaliers në Kanada ndaj Torontos.Një spektakël i rrallë i LeBronit, i cili shënoi 43 pikë, dha 14 asiste dhe shtoi edhe 8 ribaunde, me Kavaliers që fituan 128-110, duke qenë tashmë në avantazh 2-0 në serinë play-off.LeBron është tashmë një legjendë, 16 herë më 30 pikë e lart dhe 10 asiste e lart në play-off, i pari lojtar në histori që e ka bërë këtë gjë 16 herë në karrierë.? the BEST OF LeBron James' dimes through his first 9 games of the #NBAPlayoffs! After tying a postseason career-high 14 assists for the @cavs in Game 2, LBJ has tallied 81 assists in the 9 contests (career-best to begin a postseason). #WhateverItTakes pic.twitter.com/l77j9w9Cyr— NBA (@NBA) May 4, 2018Toronto u dërrmua në periodën e tretë, me LeBron që shënonte thuajse në çdo tentativë, por madhështore ishte edhe paraq..

Lexone

Puthja e parë Getoarit dhe Marinës në altar (FOTO/VIDEO)

Puthja e parë Getoarit dhe Marinës në altar (FOTO/VIDEO)

Prezantuesja e njohur Marina Vjollca dhe reperi Getoar Selimi i kanë dhënë sot (e diel) fund beqarisë së tyre në një dasmë madhështore, të organizuar në Gjirin e Lalëzit. Në një ceremoni me mbi 300 të ftuar, dhe nën udhëheqjen e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, dyshja dhanë betimin se …

Lexone