Home / Tag Archives: lundrues

Tag Archives: lundrues

Vlorë, gjendet një gomone me drogë në Karaburun

Foto ilustruese Një gomone me lëndë narkotike është gjetur mesditën e sotme nga Policia e Vlorës në brigjet e Karaburunit. Mësohet se gomonia është e gjatë 7 metra dhe me dy motorë.Brenda mjetit lundrues përveç lëndës narkotike janë gjetur edhe disa bidona me benzinë, çka tregon se trafikantët ishin përgatitur për të nisur drogën drejt Italisë fqinje.Ende nuk dihet sesa është sasia e drogës së gjetur në gomone.Uniformat blu janë duke kryer verifikimet për të gjetur pronarët e gomones. Gjithashtu ka nisur krehja e zonës.16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT nga superjahti: Do të ketë në bord dy anije shpëtimi, një helikopter dhe një mini nëndetëse

Ky superjaht luksoz i kompletuar me një skelet çeliku, dy anije shpëtimi, një helikopter madje edhe një mini nëndetëse, do t’u lejojë miliarderëve të eksplorojnë rajone polare.Anija e gjatë 70 metra do të këtë një motor hibrid me shtytje elektrike dhe naftë e aftë për të operuar në disa nga ujërat më të ftohta të planetit.Në brendësi të tij Jahti do të përfshijë pajisje luksoze, Jacuzzi në kuvertë e sipërme, shtatë dhoma për miqtë dhe një suitë gjigante.Dizajni i këtij mjeti lundrues është rezultat i një partneriteti global që përfshin disa firma në Nju Jork dhe në Evropë. (TemA)

Lexone