Home / Tag Archives: lokalisht

Tag Archives: lokalisht

Moti për ditën e sotme, e dielë 3 qershor

Sot pritet të ketë reshje të dobëta në një pjesë të qarqeve dhe lokalisht të dobëta në pjesën tjetër.Sipas IGJEUM: Reshjet priten kryesisht në pjesët kodrinore-malore të qarqeve, gjatë orëve të mesditës. Në zona shumë të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.The post Moti për ditën e sotme, e dielë 3 qershor appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj

Reshjet e shiut dhe shtrëngatat do të jenë të pranishme edhe në ditën e parë të javës së re.Sipas parashikimit të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, reshjet e shiut do të jenë të pranishme në të gjithë territorin e vendit.Sot priten reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Shkodër dhe Lezhë ato do të jenë mesatare por lokalisht intensive të shoqëruara dhe me shtrëngata. Në qarqet e tjera ato priten të jenë të dobëta, por lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër, Tiranë dhe Elbasan (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).The post Moti për ditën e sotme, e hënë 14 maj appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone