Home / Tag Archives: levizjen

Tag Archives: levizjen

SHËNIM: Lulzim Basha përpiqet të sigurojë alibi për falsifikimin që ka bërë vetë

Dëshmitari që Lulzim Basha nxorri me urgjencë sot para shtypit, është prova e qartë se ai është vetë autor i falsfikimit të kasetës për Agron Xhafajn.I gjendur para fakteve që Xhafaj ka denoncuar në Prokurori mbi falsfikimin, kryedemokrati Basha po përpiqet te stimulojë alibi për vete, dhe jo të sulmojë Xhafajn.Me lëvizjen e fundit politike, ai po përpiqet që të tregojë se nuk ka faj apo përgjegjësi për audio-përgjimin, por ky personazhi e ka ngatërruar, se i kanë thënë qe ka porositur të çojë hashash, por nga inati se ka bere më ne fund.Pra, siç mund të kuptohet haptas, kemi një skenar të xhiruar filmi.Dhe në këtë pike nuk bëhet fjalë për një film dokumentar, por një film që ka regjisor dhe aktor Lulzim Bashën që sot është me i trembur për vet se per Agron Xhafajn.Sa për dëshmitarin që nxorri Lulzim Basha, ai duhet të arrestohet pasi është përdorur për shantazh ndaj ministrit të Brendshëm, nga ana e Partisë Demokratike.(TemA)

Lexone

FOTOT: Drejt fundit pista e vrapimit dhe e biçikletave në Parkun e Liqenit, nis montimi i barrierave mbrojtëse 

Me pistën e re të vrapimit dhe pedalimit Parku i Madh i Liqenit ofron tashmë më shumë mundësi për të gjithë ata që duan të merren me sport apo janë të apasionuar pas biçikletave. Bashkia e Tiranës nëpërmjet Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit është duke i dhënë dorën e fundit punimeve të kësaj piste që përshkon pjesët më panoramike të liqenit, si dhe ato më pak të përdorura, për ta bërë gjithë Parkun e Liqenit të aksesueshëm.APR-ja ka nisur tashmë edhe montimin e mbrojtëseve te shëtitoret e pistat e reja të vrapit e pedalimit në Parkun e Madh, përgjatë zonës së Pallatit të Brigadave e kudo ku ka disnivele me rrezik për frekuentuesit. Gjithashtu për ta bërë lëvizjen e vizitorëve të parkut edhe më të lehtë, ka nisur edhe ndërtimi i një rrethrrotullimi në hyrjen e juglindore të parkut.Itinerari i biçikletave është shtrirë në zona më pak të populluara të liqenit, pikërisht për t’i bërë të aksesueshme edhe këto zona. Gjerësia e këtij itinerari do të jetë 2 m dhe 5600 ml i gjatë duke..

Lexone

Juventus ‘përmbys’ Bolognën dhe prek titullin e 7 radhazi

Juventus hodhi një tjetër hap drejt titullit të 7 radhazi kampion në Serinë A, teksa mposhti Bolognën me rezultatin 3-1 dhe çoi përkohësisht në 7 pikë distancën nga Napoli ndjekës.Kjo sfidë nuk nisi aspak mirë për bardhezinjtë, që vuajtën shumë në pjesën e parë dhe e panë veten në disavantazh, pas golit të shënuar nga Verdi me 11-metërsh.Gjithsesi Allegri bën lëvizjen fituese në pjesën e dytë, pasi hedh në fushë Douglas Costën, që në një formë të shkëlqyer, udhëheq bardhezinjtë drejt përmbysjes.Fillimisht është De Maio që shënon në portën e tij, ndërsa më pas është Khedira që shënon golin e avantazhit me kokë, pas një daljeje të gabuar të portierit të emilianëve, Mirante. Vetëm pak minuta më vonë, Douglas Costa shpërthen sërish në krah dhe asiston për Dybalën, që shënon edhe golin e 3-të për t’i dhënë 3 pikët Juventusit.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Flet ish-kreu i PD-së që “gjunjëzoi” Bashën dhe Berishën: 80% e demokratëve se duan LSI-në, Flamur Noka më i pasuri që ecën me shtëpi me vete

Ish-kreu i PD-së në Kukës Ibsen Elezi ka folur sërish lidhur me deklaratën e tij që që bëri xhiron e rrjeteve sociale.Elezi nënvizon se shumica e demokratëve janë kundër bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim duke e konsideruar këtë forcë politike si mjaft të dëmshme.Në një intervistë për “Report TV”, ai u shpreh se deputeti demokrat Flamur Noka është një ndër më të pasurit e “selisë blu”, që ecën me shtëpi pas.Demokrati thotë se mjaft ligjvënës kanë blerë makina aq të shtrenjta, sa një njeri i thjeshtë nuk ble dot një shtëpi. (TemA)

Lexone

(VIDEO) Goli ndaj Juves shkaktoi “tërmet” në Napoli!

A mundet një gol që të inteferojë me natyrën? Ndoshta… Në Napoli, kryesisht, ndodh shpesh kjo gjë, sa herë luhet për një objektiv të rëndësishëm. Dhe kështu, goli i Kulibalisë ndaj Juventusit, ka lënë gjurmë. Jo vetëm ka gëzuar gjithë anti-juventinët, interistët sidomos, por edhe një qytet.Qendra Sismologjike Euro Mesdhetare, në fakt, duke elaboruar të dhënat e Ingv, ka dalluar një event të ngjashëm me një tërmet në zonën e Fuorigrotës në koincidencë me golin e shënuat ndaj bardhezinjve nga senegalezi.Fuorigrota, ose ndryshe zona “San Paolo”, një nga zemrat e qytetit ku rreh shumë pasioni axurr. Bëhet fjalë për thjesht “vibracione” të lidhura me lëvizjen simultane të një numri të madh personash, një event që ishte regjistruar edhe më 22 nëntor 2011 në rast të ndeshjes Napoli-Siti, me golin e Kavanit: në atë moment, toka u dridh po kaq herë, ashtu si ishte edhe në vitet ’80 me Maradonën.Por, këtë herë habit fakti se tronditja ka ndodhur në një ndeshje të fituar në transfertë nga N..

Lexone

Po ndodh e papritura..! Ja ku po transferohet Pulisic

Gara për të nënshkruar me yllin e Borussia Dortmund, Christian Pulisic po bëhet gjithnjë e më e fortë. Manchester United, Liverpooli dhe Bayern Munich janë të gjithë në një garë të ashpër për të vendosur nënshkrimin e të riut. Mesfushori sulmues ka pasur klubet më të mëdha të Evropës duke …

Lexone