Home / Tag Archives: kuvendin

Tag Archives: kuvendin

Sali Berisha sulmon AMA-n: I keni menderosur mediat me krime monstruoze, ky është “narko-parlament”

Sali Berisha ka sulmuar kryetarin e Komisionit të AMA-s Gentian Sula.Teksa ky i fundit prezantoi raportin vjetor, ish-kryeministri e cilësoi atë si të lidhur me qeverinë.Në fjalën e tij në parlament, Berisha e akuzoi Salajn duke i thënë se mbi të rrëndojnë krime mostruoze.Më tej, demokrati e ka cilësuar Kuvendin si “narko-parlament”.“Ka pjellë ERTV dhe nuk flet një fjalë, ç’punë ka ky të dalë para parlamentit, a nuk përbën fyerje. Ku punonte përpara zotëria e tij, apo konflikti i interesit nuk intereson për ju.Si ndjehet dhe del këtu në parlament, të paktën këtu mos e sillni, mbajeni atje. Ndaj këtij rëndojnë krime të rënda në fushatën zgjedhore. E morët nga Top Channel dhe i dahtë AMA-n. Salaj nuk duhet të vinte këtu,” tha Berisha. (TemA)

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë

Sot në Kuvend ngjau diçka e padëgjuar.Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjithë të shqetësuar nga ai.Nuk e dinim planin.-Të mos lëvizë njeri nga vendi, tha.Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë Kuvend.Mos lëvizni!Ne po rrinim dhe po shikonim çfarë do bëhej.Strazua u bë gati.Nxorri celularin, e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor, ka bateri për mbi një orë, i tha.-Shumë mirë, i tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi i Taulant Ballës dhe filloi të filmonte.Salianusi u ul tek Erion Braçja.Albana Vokshi u ul pas në sfond, tek vendi i Manastirliut, ministres së Shëndetësisë.Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du asnjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët, dhe duket sikur u shaj ju.Unë do shaj zonjën Manastirliu, do t’i them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull.Nuk dua njeri nga pas.Vokshi..

Lexone

Grigja rrëfen fjalimin e Doktorit pa shumicën në sallë.

Sot në Kuvend ngjau dicka e padëgjuar. Shumica mbaroi punë dhe doli nga salla, ndërsa Doktori nuk lëvizi nga vendi.Ne po shikonim të gjtihë të shqetësuar nga ai. Nuk e dinim planin.-Të mos lëviz njeri nga vendi,- tha. Kam një vit që më ka plas shpirti, nuk kam fol dot një herë sa kam dash në këtë kuvend. Mos lëvizni!Ne po rrinim po shikonim cfarë do bëhej.Strazua u bë gati. Nxorri celularin e ndezi dhe bëri disa prova.-Doktor ka bateri për mbi një orë, I tha.-Shumë mire I tha Doktori, fillojmë!Doktori u ngrit dhe zuri podiumin.Strazua u ul tek vendi I Taluant Ballës dhe filloi të filmonte. Salianusi u ul tek Erion Bracja. Albana Vokshi u ul pas në sfond tek vendi I Manastirliut, Ministres së Shëndetësisë. Doktori e pa me inat dhe ja bëri me shenjë.-Nuk du anjeri pas, tha, se do shaj qeveritarët dhe duket sikur u shaj ju. Unë do shaj zonjën Manastirlliu, do ti them ndrikull, ti do dalësh në kamera sikur je ti ndrikull. Nuk dua njeri nga pas.Vokshi e kuptoi gabimin dh..

Lexone

Nga burgu në spital, shqiptarët rrahin huliganin që dhunoi Zijadin Selën

Në burgun e “Shutkës” në Shkup ka ndodhur një përplasje mes të burgosurve, ku dy të dënuar kanë sulmuar rëndë Kosta Delov, një ndër huliganët që rrahën Ziadin Selën në ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.Raportohet se sherri ndodhi në qelinë C24 dhe shkak është bërë kënaqësia dhe mburrjet që shpreh Delov për rrahjen e Ziadin Selës.Megjithëse i burgosur ai vazhdon të flasë për kënaqësinë që ndjeu kur godiste deputetin shqiptar.Mes të tjerash ai ka thënë se i ruan me fanatizëm këpucët me gjakun e liderit të ASH-së.Në këtë moment të dënuarit e tjerë shqiptarë janë revoltuar dhe e kanë sulmuar duke e bërë për spital.Kjo nuk është hera e parë që Delov provokon duke folur për kënaqësinë që ndjente duke dhunuar Zijadin Selën.“Ndjenja kur brutalisht e ke Ziadin Selën me grushta në kokë, e papërshkruar!Shtrihu poshtë shkërdhatë shqiptare”, ka shkruar Delov, pak kohë më parë në rrjetet sociale.

Lexone

VIDEO: “Qen bir qeni”, në Kuvendin e Kosovës plas grushti

Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës.Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së, Arben Gashi.Sherri mes tyre kishte filluar që një ditë më parë kur Gashit nuk iu dha fjala nga nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, në mënyrë që deputeti i LDK-së t’u përgjigjej akuzave nga deputeti Milaim Zeka.Deputeti Gashi reagoi duke i thënë Halitit “Balosh ama fjalën”, ”mashtrues”, “le të shkon në rrotë të samës” etj.Ndërsa Haliti iu drejtua me fjalët ‘qen bir qeni’.

Lexone

FOTO/ 24 orë pas Kuvendit të PD, Basha e nis ditën me Monika Kryemadhin…

Nje dite me pare ne kuvendin e PD, diskutimi qe u duatrokit me gjate dhe me fort nga salla ishte ai i ish kryetarit te PD Kukes Ibsen Elezi.Duartrokitja u shtua sidomos kur tha se eshte i paparanueshem koalicioni me LSI-ne e Monika Kryemadhit.Nderkohe qe si per ironi te fatit mengjesi i sotem ka bere bashke kryedemokratin Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi.Nje dite pas Kuvendit Kombetar te PD-se, aleatet jane fotografuar sot ne kafen ne “Rogner” ne Tirane.Kujtojme se Kryemadhi ka qene dje pjese e takimit te rendesishem te demokrateve, mbyllur me miratimin e statutit te ri te PD-se, per te cilin pati kundeshtime serioze nga kritiket e Bashes, mes te cileve demokrati Selami, qe i kerkoi hapur ta terheqe ate.

Lexone

Guri nga Kosova në Kuvendin e Serbisë

Auto Draft

Shefi i grupit të deputetëve Dveri, Boshko Obradoviq, sot në Kuvendin e Serbisë ka kërkuar të pranohet rezoluta e kësaj lëvizjeje, që veten quan mbrojtës të Kosovës, dhe duke prezantuar këtë ka treguar një gur të madh, të cilin, siç ka thënë, e kishte sjellë nga Kosova, dhe duke e …

Lexone

Sela : Në zgjedhjet lokale do ta trefishojmë rezultatin

Lëvizja për Reforma – Partia Demokratike Shqiptare (LR-PDSH) dega Çair, mbrëmjen e së mërkurës ka mbajtur kuvendin e degës në të cilin për kryetar dege është konfirmuar Faruk Avdiu, i cili deri më sot ka qenë ushtrues detyre i kësaj dege, njofton Zhurnal.mk. Kryetari i LR-PDSH-së, Çair Faruk Avdiu, në …

Lexone