Home / Tag Archives: kushtuar

Tag Archives: kushtuar

Wow! Veshja e Rita Orës për koncertin në Tiranë paska kushtuar sa qimet e kokës!

Katër ditë kanë kaluar që kur këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, dha super koncertin në “Sheshin Skënderbej” në Tiranë, ku morën pjesën plot 250 mijë veta.Megjithatë, veshja e saj u kritikua shumë. Rita kishte veshur një fustan të verdhë me gurë të shndritshëm dhe gjatë gjysmës së koncertit, ai u shndërrua në një body, që i ekspozonte linjat seksi këngëtares.Shumë prej jush mund t’u jetë dukur një veshje e shpifur, por sipas “Icon style”, kostumi është i markës londineze “Bang London” dhe ai kushton plot 1000 mijë paund.Veshja e saj ishte stiluar nga Kyle de Volle dhe kjo nuk është hera e parë që Rita vesh rroba nga marka e famshme londineze.The post Wow! Veshja e Rita Orës për koncertin në Tiranë paska kushtuar sa qimet e kokës! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Kraharori yt ende jep gurgullimë”, Flutura Açka poezi prekëse për të birin një muaj pas vdekjes

Një muaj pas vdekjes së të birit, shkrimtarja e njohur Flutura Açka i ka kushtuar një poezi mjaft prekëse.Nën titullin “Roja i dritës”, Açka ka folur mbi ndarjen nga jeta të 18 vjeçarit pas një sëmundjeje të rrallë.Më poshtë poezia e plotë:“Roja i dritës”Ti kishe kaq qiell brenda teje, sa dhe dielli bante ndejë n’tandin sy, e drita xhelozohej kur fikej mramjeve, horizontit ankohej, se s’mundej me të ngja ty. Kurdisur n’buzëqeshje kraharori yt ende jep gurgullimë, andrrës dhe zhgjandrrës të çajë thurjen e pezmët të trishtimit tonë, mësyn. Është larg, n’rini të përjetshme, mbretërinë e Askundit lyen me bojë njeriu, i pakorruptueshmi shpirt, i papërlyemi kurm, e pavramja ndjenjë, xeherore qe s’e prek kush thellimave, ekzistencë diku, gega im, “the terrible beauty”* në më t’gjatin mërgim. Ti dashuria që ecje, ti buzëqeshja baretëse, ti i thikti rrezatim mirësie, kushedi në ç’mors lexon tani, vajin tonë që lutet për kthim. Ti roja i dritës, përgjon errëtitë që aviten të na nxijnë, t..

Lexone

Juventusi gjen zëvendësuesin e Buffon, Perin vishet bardhezi

Juventusi gjen portier për të zëvendësuar të larguarin Gianlugi Buffon. Bardhezinjtë kanë arritur akordin me Genoan për Mattia Perin dhe tashmë 25-vjeçari nga Latina mund të konsiderohet në kuptimin e plotë të fjalës, gardiani më i ri i Juventusit.Te bardhezinjtë Perin i cili është pjesë edhe kombëtares italiane do të rivalizojë për një vend titullari me polakun Sczezny. Kartoni i Perin i ka kushtuar Juventusit 12 milionë euro, ndërsa Genoa mund të përfitojë edhe 3 milionë euro të tjera në formë bonusesh.Me kampionët e Italisë portieri i përfaqësues së kaltër do nënshkruajë një kontratë 4-vjeçare.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Talent Radar”: Strakosha, portieri i ri më i mirë i sezonit

Tjetër vlerësim për Thomas Strakoshën, që mbylli një sezon fantastik në aspektin personal me Lazion.Shqiptari është vlerësuar si portieri më i mirë i ri për sezonin 2017-2018 nga “Talent Radar”, një faqe e specializuar për monitorimin e futbollistëve në Europë.Në paragrafin kushtuar Thomas Strakoshës shkruhet se bëri një sezon të mirë me Lazion, pavarësisht faktit se nuk arriti të siguronte pjesëmarrjen ne Ligën e Kampionëve.Ai u votëbesua nga trajneri Inzagi në pozicionin e portierit të parë dhe puna e tij u shpërblye.Falë Strakoshës, Lazio arriti të ishte një ekip, që mund të luante pa frikë përpara, pasi ai jepte garanci në portë. Aftësitë e tij për të ndalur topat para rrjetës e bën atë portierin e ri më të mirë të sezonit.Më parë, këtë çmim e kanë fituar edhe portierë të tjerë si Donnarumma i Milanit, apo Karius i Liverpoolit, që vetëm pak ditë më parë ndëshkoi skuadrën e tij me dy gafa të rënda në finalen e Ligës së Kampionëve.30 milionë euro jep Liverpooli për Strako..

Lexone

Fibank Albania ofron kredi “Per cdo qellim” me kushtet me te favorshme te mundshme

Produkti i fundit i lancuar nga Fibank Albania eshte kredia “Per cdo qellim” per te gjithe individet me kushtet me te favorshme te mundshme, te pershtatura ndaj klientit sipas specifikave te tij perkatese.Kredia “Per cdo qellim” eshte nje mundesi e shkelqyer per kedo, me norme interesi qe fillon nga 1.9% e kombinuar me fleksibilitet ne kerkesen e dokumentacionit dhe me clirimin e klientit nga detyrimi per te sjelle nje numer te madh dokumentash. Nuk eshte i detyrueshem Sigurimi I jetes per kete kredi. Nje tjeter clirim per klientin eshte fakti se kolaterali nuk eshte e domosdoshme te jete ne emer te kredimarresit. Keto kushte hapin plot mundesi te mira per kedo qe ka deshire te marre nje financim per qellimet e tij.Ky produkt ofron fleksibilitet ne planin e investimit dhe synon te mbuloje nevojat financiare te klienteve me te ardhura te qendrueshme, historik te mire te ripagimit te kredise dhe kolateral te pranueshem.Cdo person i interesuar, pervec nje vizite ne dege mund te apli..

Lexone

“Provokacja” e Beogradi: Treni me mbishkrimin “Kosova është Serbi” mund të riniset shumë shpejt

Një tjetër paralajmërim vjen nga Serbia, ndërsa kjo e fundit ka deklaruar se treni me parulla prokative ndaj Kosovës mund të riniset shumë shpejt.Mësohet se parullat me mbishkrimin “Kosova është Serbi” në këtë tren kanë kushtuar 498 mijë dinarë (rreth 4.000 euro)“Fakti se dikujt nuk i pëlqen mesazhi, nuk do të thotë se ne nuk do ta përsërisim… Kosova për ne gjithmonë do të jetë zemra e Serbisë”, citon b92 të ketë thënë Kozarev sot duke raportuar për punën e Zyrës për Kosovën në vitin 2017.Kujtojmë se treni me mbishkrimet në 21 gjuhë “Kosova është Serbi”, më 14 janar 2017 ishte nisur nga Beogradi për në Kosovë.Pas paralajmërimeve nga Qeveria e Kosovës se atij nuk do t’i lejohej hyrja në territorin e saj, treni u ndalua në stacionin e ne fundit afërt kufirit me Kosovën, në Rashkë dhe ishte kthyer në Beograd.

Lexone

Grimi i lehtë i Meghan nuse? Do të shokoheni kur të mësoni sa i ka kushtuar

Ai u konsiderua si eventi i vitit, bëhet fjalë për martesën mbretërore ku gjithë vëmendjen e mori nusja e Princit Harry, Meghan Markle.Të gjithë komentuan dhe e konsideruan grimin e lehtë dhe fustanin e thjeshtë.Por më në fund është zbuluar se sa ka kushtuar ky grim ‘i thjeshtë’ i gruas së Harryt.I lehtë ose jo ai ka kushtuar plot 18 mijë e 431 dollarë, përfshirë edhe rregullimin e flokëve./zoneelire.alThe post Grimi i lehtë i Meghan nuse? Do të shokoheni kur të mësoni sa i ka kushtuar appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë dhuron gjak për fëmijët talasemikë

Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë dhuron gjak për fëmijët talasemikë. Nën sloganin “Dhuro gjak, shpëto jetë”, dhjetra studetë e pedagogë u bashkuan dje duke kryer këtë akt human.Për të 6-tin vit rradhazi Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë, është pjesë e nismës për dhurimin vullnetar të gjakut duke dhënë kontributin e tij për të gjithë ata persona që kanë nevojë.Sensibilizimi i të rinjve dhe përgjegjësia sociale mbeten kryefjalë në filizofinë me të cilën funksionon dhe rritet ccdo ditë Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë. Këtë vit dhurimi i gjakut u krye së bashku me “Fundjavë ndryshe” si dhe Qendrën Kombëtare të Dhurimit të gjakut.Të dhurosh gjak do të thotë që pa të kushtuar asgjë, mund të shpëtosh jetën e dikujt dhe ky është misioni më fisnik dhe human që ka secili prej nesh.Nga ana tjetër të dhurosh gjak, do të thotë të informohesh për një sërë benefitesh që ka ky proces për organizmin.Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë, do të vijojë t’i bashkohet kauzave dhe nismave s..

Lexone

Flutura Acka jep lajmin më të hidhur për një nënë: Me drojen se nuk do te mesohem kurrë me mungesën e tij…

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Ka qenë vet Açka që ka ndarë me miqtë lajmin e hidhur, ndërsa i ka kushtuar disa fjalë rrëqethëse birit të saj.Mësohet se djali i saj, ndonëse i ri në moshë, vuante nga një sëmundje e rrallë, që fatkeqësisht i mori dhe jetën. Shkrimtarja pohoi se ceremonia mortore do të mbahet me një rreth të ngushtë familjar e shoqëror në Utrecht të Holandës, vend ku jetonte prej vitesh djali i saj. Ja cfarë shkruan ajo në facebook për të ndjerinThe post Flutura Acka jep lajmin më të hidhur për një nënë: Me drojen se nuk do te mesohem kurrë me mungesën e tij… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Nga ylli i madh i Turqisë, Shykyr shet kafe në Amerikë dhe nuk kthehet dot në atdhe

Hakan Shykyr ëshë padyshim futbollisti më i mirë i historisë së Turqisë. Mbi 100 ndeshje me përfaqësuesen e Turqisë dhe golashënuesi më i mirë i të gjithë historisë me 51 gola.Por fati i Shykyr vitet e fundit ka marrë një kthesë për keq. Legjenda e gjallë e futbolli turk nuk shkon më në vendlindje që prej tri vitesh për shkak të konflikteve me “background” politik me presidentin Rexhep Taiyp Erdogan.Konflikti me Erdogan i ka kushtuar shtrenjtë ish-sulmuesit të Interit. Bizneset e shumta të Shykyr në Turqi janë mbyllur dhe çka është më e trishtueshmja është fakti që ai nuk po mund të takojë prindërit e tij të moshuar prej tri vitesh. Në nëntor të vitit 2017 Shykyr aplikoi si azilant politik në ShBA. Tani ai ka jeton në qytetin e Palo Altos në Kaliforni ku punon si një shitës kafeje. Shteti turk i ka sekuestruar pjesën dërrmuese të pasurisë dhe ish-futbollisti është detyruar të fillojë një jetë të re për të rritur tri fëmijët e tij.

Lexone