Home / Tag Archives: kushtojne

Tag Archives: kushtojne

1 miliard e 80 mln euro, Franca “kampionia” e Botërorit

1 miliard e 80 milionë euro. Është Franca përfaqësuesja më e kushtueshme e këtij Botërori. Lajmi publikohet nga “L’Equipe”, duke u bazuar te të dhënat e “Transfermarkt”. Vlerësimi është bërë në bazë të moshës mesatare që kanë skuadrat, vlera e lojtarve, klubet ku ata luajnë dhe kontratat që kanë me skuadrat respektive.Te “Gjelat” vlerën më të lartë e ka Mbappe, i cili vlerësohet 120 milionë euro, ndërsa pas tij është Antoine Griezmann me 120 milionë, teksa “gardiani” Mandana është lojtari me çmimin më të ulët, 2.5 milionë euro. Në vendin e dytë është Spanja. “La Roja” kap vlerën e 1 miliard e 40 milionë eurove.Pavarësisht se ka lojtarë si Neymar apo Coutinho, Brazili mban vendin e tretë, me një diferencë të ndjeshme në krahasim me dy vendet e para. Pesë herë kampionët e Botës kushtojnë 950 milionë euro. Gjermania e Low pozicionohet në vendin e katërt, me “Pancerat” që kapin shumën e 885 milionë eurove, ndërsa në vendin e pestë Anglia, vlera e “Tre Luanëve” është 874 milionë euro. 1..

Lexone

Vlen 1 miliard e 80 milionë euro, Franca “kampionia” e Botërorit

1 miliard e 80 milionë euro. Është Franca përfaqësuesja më e kushtueshme e këtij Botërori. Lajmi publikohet nga “L’Equipe”, duke u bazuar te të dhënat e “Transfermarkt”.Vlerësimi është bërë në bazë të moshës mesatare që kanë skuadrat, vlera e lojtarve, klubet ku ata luajnë dhe kontratat që kanë me skuadrat respektive.Te “Gjelat” vlerën më të lartë e ka Mbappe, i cili vlerësohet 120 milionë euro, ndërsa pas tij është Antoine Griezmann me 120 milionë, teksa “gardiani” Mandana është lojtari me çmimin më të ulët, 2.5 milionë euro.Në vendin e dytë është Spanja. “La Roja” kap vlerën e 1 miliard e 40 milionë eurove.Pavarësisht se ka lojtarë si Neymar apo Coutinho, Brazili mban vendin e tretë, me një diferencë të ndjeshme në krahasim me dy vendet e para. Pesë herë kampionët e Botës kushtojnë 950 milionë euro.Gjermania e Low pozicionohet në vendin e katërt, me “Pancerat” që kapin shumën e 885 milionë eurove, ndërsa në vendin e pestë Anglia, vlera e “Tre Luanëve” është 874 milionë euro..

Lexone

Vjen në Shqipëri linja ajrore me kosto të ulët, këto janë vendet ku mund të udhëtoni me të

Ryanair është linja ajrore më e madhe low-cost në Evropë, e cila tashmë do të vijë edhe në Shqipëri.Si fillim, ajo do të mundësojë fluturime drejt Polonisë, konkretisht drejt Varshavës dhe Katovicës.Një kompani irlandeze e themeluar në vitin 1984, Ryanair DAC është e njohur për çmimet e ulëta me të cilat operon, të cilat mund të evidentohet me një kërkim të thjeshtë në Google.Ajo ka disa nga rrjetet më të mira dhe destinacionet e fluturimeve të saj janë më shumë se 160 destinacione në Evropë dhe Marok. Ndërkohë, ende nuk dihet se sa do të kushtojnë biletat e kësaj linje për në Poloni.The post Vjen në Shqipëri linja ajrore me kosto të ulët, këto janë vendet ku mund të udhëtoni me të appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rekord për guinnes në Shqipëri: 12 vjet për shqyrtimin/gjykimin e plotë të një dosjeje

Çështjet e pashqyrtuara prej vitesh në Gjykatën e Lartë mund t’i kushtojnë shumë shtrenjtë shtetit në Gjykatën e Drejtave të Njeriut në Strasburg.Paralajmërimi për kostot e dosjeve të zvarritura vjen nga avokatët.Në këtë gjykatë gjenden në radhë rreth 20 mijë dosje të pahapura nga gjyqtarët për shkak të mungesës së kuorumit të anëtarëve.Sipas avokatit Ervin Muja, afati i shqyrtimit të një dosjeje në të gjitha shkallë shkon deri në 12 vjet, për shkak të zvarritjeve dhe problemeve të krijuara nga mungesa e gjyqtarëve siç është rasti i Gjykatës së Lartë.(TemA TV)

Lexone

Kylie Jenner, këpucë 1 mijë $ për vajzën 3-muajshe

Fokusi kryesor i Kylie Jenner për momentin është e bija. Edhe shpenzimet më të mëdha duket se janë për të tashmë.20-vjeçarja postoi një foto në “Instagram story” ku tregon këpucët e personalizuar të vogëlushes 3-muajshe Stormi.Këpucët “Giuseppe Zanotti” kushtojnë rreth 1 mijë dollarë. Ato janë vetëm një prej shumë veshjeve të shtrenjta që Stormi ka në gardërobën e saj.10 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Zbulohet shuma marramendëse që Marina pagoi për këtë fustan

Marina Vjollca është njëra ndër moderatoret më të bukura shqiptare. Vjollca në raste të shumta tregon se ka shije të mirë kur bëhet fjalë për garderoben- shkruan Indeksonline. Një fustan që ajo ka mbajtur veshur në emisionin e saj “C’est la vie”, ka kushtuar hiç më pak se sa 1 …

Lexone

Xhensila blen këpucë 3500 euroshe për martesë

Auto Draft

Pas Dasmës së famshme të Turit dhe Orindës është radha e Xhensilës dhe Besit të zyrtarizojnë lidhjen e tyre në një martesë. Çifti nuk ka dashur të tregojë datën por ka zbuluar se do të bëhet këtë verë. Përgatitjet për dasmën kanë nisur dhe kjo shihet nga postimet e Xhensilës …

Lexone

Ja ç’thotë shkenca për ata që qeshin shumë!

Njerëzit sot janë tepër të angazhuar. Ndonjëherë madje nuk kanë kohë për t’u ulur dhe për të menduar rreth gjërave më të rëndësishme se sa puna. Madje padashur harrojnë të bëjnë edhe gjënë më të rëndësishme: Të qeshin! E qeshura ka shumë përfitime shëndetësore. Ajo është e mirë për të …

Lexone