Home / Tag Archives: kundersulm

Tag Archives: kundersulm

DIREKT/ Vllaznia prek fitoren, barazon Flamurtari në shtesë

Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Vucaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Gjithsesi, Ribaj e gjeti golin në minutën e 84-t, në kundërsulm, duke kapur të papërgatitur prapavijën vlonjate.Flamurtari – Vllaznia 1-1Shënues: Kamara 90’+4 / Ribaj 84′GOLI84′ -Tafili vertikalizon për Ribajn, nuk e ndal topin ansjë prej lojtarëve vendas dhe sulmuesi i shkodranëve i vetëm me Sherrin tregohet i saktë.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/xzf.webm Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini (Deliaj 74′), Tunkara (Zhufo 67′), Muarem, Nedelkjoviç (Kamara 52′), Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi (Krymi 46′), Çi..

Lexone

DIREKT/ Vllaznia kalon në avantazh, shënon Andi Ribaj

Flamurtari e Vllaznia po luajnë një ndeshje me shumë rëndësi në Vlorë. Sërish arbitrim për turp, sepse pas penalltisë së pa dhënë Lushnjës në Kukës dhe penalltisë qesharake dhënë Kamzës, edhe Flamurtarit iu dha penallti kundër. Ribaj u prek lehtë nga Sidibe, penallti qesharake, por Vucaj nuk shënoi, sepse priti bukur Nurkoviç.Gjithsesi, Ribaj e gjeti golin në minutën e 84-t, në kundërsulm, duke kapur të papërgatitur prapavijën vlonjate.Flamurtari – Vllaznia 0-1Shënues: Ribaj 84′GOLI84′ -Tafili vertikalizon për Ribajn, nuk e ndal topin ansjë prej lojtarëve vendas dhe sulmuesi i shkodranëve i vetëm me Sherrin tregohet i saktë.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/xzf.webm Flamurtari: Nurkoviç, Pollozhani, Musta, Siljanovski, Veliu, Sidibe, Useini (Deliaj 74′), Tunkara (Zhufo 67′), Muarem, Nedelkjoviç (Kamara 52′), Bushiç. Trajner: Ardi Behari. Të gatshëm: Sali, Zuka, Hoxhaj, Bici, Deliaj.Vllaznia: Sherri, Pjeshka, Mersini, Orelesi (Krymi 46′), Çinari, Vucaj, Go..

Lexone

Klop: Çmenduri, sa doli ndeshja?

Trajneri i Liverpulit, Jyrgen Klop, ishte natyrisht mjaft i lumtur pas kualifikimit ndaj Romës. Duke folur për BT Sport, ai lëshoi edhe batuta: “Ishte një ndeshje e gur. Roma rrezikoi dhe ne e ndëshkuam në kundërsulm, por pastaj shënuam autogol. Kishte hapësira pa fund dhe nuk mund të luajmë ashtu në mbrojtje. Çdo kundërsulm ishte i rrezikshëm për ne, por nuk e përdorëm. Treguam pak më shumë durim e qetësi sesa duhej. Zakonisht jemi më të mirë se kaq.“Ishte gjysmëfinalja e parë për shumicën e djemve dhe është normale që të ishin nervozë. Doli në dritë një ndeshje emocionuese, pak si tepër emocionuese”.“Ne jemi me meritë në finale, nuk mjafton fati në dy ndeshje. Ne patëm nevojë për fat vetëm një herë sot, ashtu si Reali dje.“Djemtë e merituan, treguan karakter, luajtën futboll, ishte ndeshje e çmendur. Harrova sa doli, 7-6 apo jo? E pabesueshme!”.“Unë humbas shpesh në finale? E di, por duhet të fillojmë të fitojmë. Kam humbur 5 finalet e fundit dhe të gjithë do ma kujtojnë, por..

Lexone