Home / Tag Archives: kuksianeve

Tag Archives: kuksianeve

“Si sabotoi protestën e Kukësit, Flamur Noka. Merrte në telefon protestuesit dhe iu thoshte se këshilltarët e PD-së, ishin shitur”

Flamur Noka është përpjekur që të sabotojë protestën e kuksianëve kundër tarifës për kalimin e “Rrugës së Kombit”.Kjo gjë bëhet me dije nga ish-kryetari i PD-së në Kukës, Ibsen Elezi.“Pjesëtarë të shoqërisë civile e kishin pikë në zemër që nuk morën pjesë në protestë. Kur i pyeta se pse nuk erdhën, më thanë që i kishte marrë në telefon Flamuri dhe u kishte thënë që të mos shkonin, pasi ata janë disa këshilltarë të djathtë që janë shitur te Edi Rama. Ishte akuzë e rëndë dhe kam qeshur”, thotë Elezi.Noka dy ditë para protestës, tha edhe në Kuvend, se ata që po organizonin protestën ishin njerëz të Ramës.Por pas protestës, Noka me PD-në i dolën “zot” asaj dhe kuksianëve, edhe pse kishin punuar për ta sabotuar atë.(TemA)

Lexone