Home / Tag Archives: kufitare

Tag Archives: kufitare

Foto/ Humbi në det, 60 vjeçari gjendet në shok

Mbasditen e djeshme, një 60 vjeçar është shpëtuar nga Kapitaneria e Portit dhe Policia Kufitare në Durrës.I moshuari kishte dalë me pedalone nga zona e plazhit dhe kishte humbur orientimin si pasojë e errësirës, duke u larguar kështu 3 milje nga breku.Shtetasi Lulzim Hajdaraj nga Tirana, është gjendur në gjendje shoku dhe i pavetëdijshëm si pasojë e detit dhe lodhjes nga Policia Kufitare, e cila u lajmërua në orën 06:15 nga Kapitaneria e Portit.Mësohet se 60 vjeçari është sjellë shëndoshë e mirë dhe ndodhet në zyrën e Policisë Kufitare për sqarime të mëtejshme.The post Foto/ Humbi në det, 60 vjeçari gjendet në shok appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tension në Kakavijë; Kryq trajnerit, s’lejohet të kalojë skuadra ‘Antigonea’

Në pikën kufitare të Kakavijës janë rikthyer tensionet ditën e sotme, teksa një ekip futbolli amator, i quajtur “Antigonean” nga qyteti i Gjirokastrës është ndaluar që të udhëtojë drejt Greqisë.Mësohet se ekipi ishte nisur për një ndeshje futbolli në ishullin Scopelo të Greqisë, por pala greke i ka penguar duke vendosur edhe një kryq në pasaportën e trajnerit të ekipit Albano Imeri.1 of 2Ftesa nga ekipi grekKryqi në pasaportëPengesa sipas palës greke është justifikuar me faktin se djemtë e ekipit që e quajnë veten “Sfinksat”, nuk kishin garanci për të kaluar kufirin.Kapiteni i ekipit Sandri Serjani ka thënë: “Më refuzuan pa asnjë arsyetim”.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Tension në Kakavijë; Kryq kapitenit, s’lejohet të kalojë skuadra ‘Antigonea’

Në pikën kufitare të Kakavijës janë rikthyer tensionet ditën e sotme, teksa një ekip futbolli i quajtur “Antigonean” nga qyteti i Gjirokastrës është ndaluar që të udhëtojë drejt Greqisë.Mësohet se ekipi ishte nisur për një ndeshje futbolli në ishullin Scopelo të Greqisë, por pala greke i ka penguar duke vendosur edhe një kryq në pasaportën e kapitenit të ekipit Sandri Serjani.1 of 2Ftesa nga ekipi grekKryqi në pasaportëPengesa sipas palës greke është justifikuar me faktin se djemtë e ekipit që e quajnë veten “Sfinksat”, nuk kishin garanci për të kaluar kufirin.Kapiteni i ekipit Sandri Serjani ka thënë: “Më refuzuan pa asnjë arsyetim”.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shqiptarët marrin në këmbë Greqinë, kapen me drogë

Shqiptarët marrin në këmbë Greqinë, kapen me drogë

Pesë shqiptarë u arrestuan në Greqi pasi u kapën me lëndë narkotike. Policia kufitare i ndaloi shqiptarët, teksa ata po përpiqeshin që të kalonin kufirin për në Greqi, në këmbë. Atyre ju zbulua se në katër çanta që mbanin, kishin 96 kilogramë marijuanë. Operacioni për arrestimin e tyre u zhvillua …

Lexone

Maqedonia refuzon ndihmat nga Kosova – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Maqedonia nuk ka pranuar ofertën për ndihmë të Kosovës, e cila kishte shprehur gatishmërinë për të dërguar trupa të forcës së sigurisë për të ndihmuar rajonin e Tetovës në përballimin e emergjencës së shkaktuar nga përmbytjet. Forcat e sigurisë dhe njësitet e posaçme mund të …

Lexone

Këto janë bandat më të frikshme në Shqipëri

Mbi ta rëndojnë akuzat më të rënda, vrasje, grabitje, përdhunime, trafik droge, armësh e qenie njerëzore deri dhe terrorizëm. Kanë ekzekutuar me dhjetëra njerëz, armiq dhe miq të tyre, por edhe punonjës policie. Disa nga anëtarët e këtyre bandave janë të arrestuar dhe kanë marrë dënimin nga gjykatat shqiptare. Të …

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone