Home / Tag Archives: kthetrave

Tag Archives: kthetrave

FOTOT/ “Vallëzimi i vdekjes”: Beteja midis derrit të egër dhe leopardit

Këto pamje tregojnë botën e egër dhe konkretisht se si hidhet në sulm dhe kap prenë e tij një leopard.Në pamjet e mëposhtme ju do të shikoni një përpjekje të dëshpëruar të derrit të egër për t’i shpëtuar kthetrave të një leopardi të uritur.Momente e sulmit u kapën në Maasai Mara, Kenia, nga menaxheri i kampit Peter Thompson, 29 vjeç. (TemA)

Lexone