Home / Tag Archives: kryetari (page 2)

Tag Archives: kryetari

Ironia e ish ministrit të LSI: Basha duhet arrestuar në vend, i lidhur me “rusët”, kundër “BE”(Romanës)…

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha dhe familjarë të afërt të tij po mbahen në survejim nga segmente të Policisë Operacionale, e padyshim që ky lajm ka “pushtuar” të gjitha mediat.Lidhur me këtë ka reaguar edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i cili me nota ironie thotë se opozita duhet patjetër të mbahet në survejim policor, pasi është “tradhëtare”, “anti-parti”, “e lidhur me Rusët”, “kundër BE” si dhe “nxitëse e rrëzimit të pushtetit popullor”.Postimi i ManjanitOpozita është “tradhëtare”, “anti-parti”, “e lidhur me Rusët”, “kundër BE” (nënkupto kundër Romanës), “nxitëse e rrëzimit të pushtetit popullor”….Opozita bën Agjitacion e Propagandë, kundër pushtetit popullor të Rilindjes.Kryetari i Opozitës, duhet arrestuar në vend! Ai është fajtori për gjithë këto “të zeza”, që po ndodhin!Policia nuk ka asnjë punë tjetër për të bërë. Vetëm të gjëmojë opozitën, që vetëm fjalën ka në dorë!Por fjala kushton më shumë se trafiku i drogës, krimi dhe korrupsioni!Hajde shtet, h..

Lexone

FOTOT/ Konfirmohet: Ajola Xoxa në pritje të ëmbël

Kryebashkiaku Erion Veliaj pritet të bëhet baba për herë të parë.Lajmi është zyrtarizuar nga vetë kryetari i bashkisë.Përmes një postimi në Instagram ku uron të gjithë fëmijët për 1 Qershorin“Gezuar 1 Qershorin dhe nga ne te tre! Ju duam shume te gjitheve! “(TemA)

Lexone

Basha nën survejim nga policia? Krerët e PD në Drejtorinë e Policisë

Partia Demokratike njofton se Lulzim Basha ka mbledhur drejtuesit e PD dhe të grupit parlamentar.Mësohet se kjo mbledhje është kërkuar nga Basha pas lajmeve se ai dhe familja e tij po survejohet nga policia.Në takim marrin pjesë nënkryetarët e Partisë, Spaho dhe Paloka, nënkryetarët e komisioneve të Ligjeve dhe Sigurisë, Alibeaj, Noka dhe deputetët Bylykbashi, Strazimiri dhe Salianji. Në takim është edhe sekretari përgjithshëm, Arben Ristani.Ndërkohë, pas mbledhjes, nënkryetari Paloka, nënkryetari i Komisionit të Sigurisë, Noka dhe kryetari i komisionit “Tahiri”, Alibeaj do të shkojnë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.Afro një vit më parë, kreu i PD-së, Lulzim Basha, u mor në mbrojtje nga Policia e Shtetit pas informacioneve që Agjencitë e Sigurisë Kombëtare dhanë një informacion për eliminimin fizik të tij.Ndaj Bashës u përforcuan masat e sigurisë dhe ekzistencën e një rreziku real e konfirmoi edhe Kryeministri Edi Rama.Ndryshe nga rasti i një viti më parë, kur për ..

Lexone

Europa i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë” Donald Trump

Tarifat e reja të importit të çelikut dhe aluminit, të vendosura nga SHBA-të ndaj Europës, Meksikës dhe Kanadasë, do të hyjnë në fuqi sonte në mesnatë.Lajmin e ka konfirmuar sekretari amerikan i Tregtisë, Wilbur Ross. Vendimi i presidentit Trump e justifikon vendosjen e tarifave me “kërcënimin për sigurinë kombëtare”.Nuk ka munguar përgjigjja europiane.“Ky është proteksionizëm i qartë. Në këto kushte, SHBA-të nuk na lënë zgjedhje tjetër përveç asaj të kundërmasave”.Kështu u shpreh presidenti i Komisionit të BE, Jean-Claude Juncker, pasi vendimi i tarifave u bë publik.Edhe Cecilia Malstrom, komisionere e BE-së për tregtinë në BE, thotë se kjo nuk është mënyra me të cilën aleatët bëjnë biznes.“Kemi bërë të pamundurën për ta shmangur këtë. Por SHBA-të deshën ta përdorin kërcënimin për shtrëngesat tregtare si levë për të marrë koncesione nga BE-ja. Kjo është një ditë e keqe për tregtinë ndërkombëtare”, thotë ajo.Ndërsa kryetari i Parlamentit Europian, Antonio Tajani, thotë se..

Lexone

Pompeo optimist për takimin Kim-Trump, por ka pasiguri për 12 qershorin

Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka thënë sot në mbrëmje se ende është e paqartë nëse SHBA do të dijë të premten nëse një samit me Korenë e Veriut do të ndodhë më 12 qershor, por gjithsesi ai mbetet optimist.Fjalët e Pompeos vijnë pas takimit me zyrtarin e lartë të Koresë së Veriut Kim Yong Chol në Neë York City.“Nuk e di”, tha Pompeo, pasi u pyet nëse publiku do të dijë këtë javë nëse takimi do të realizohet. Ai shtoi se “përparim i vërtetë” është bërë në 72 orët e fundit.Pompeo, i cili po ndihmon bisedimet e hapura përpara një takimi të mundshëm me Korenë e Veriut muajin e ardhshëm, u takua me Kim për darkë të mërkurën mbrëma. Trump dhe zyrtarët e lartë të administratës kanë qenë më optimistë që kur presidenti e ftoi samitin javën e kaluar.Pompeo theksoi se qëllimi i SHBA-ve është denuklearizimi i plotë, i verifikueshëm dhe i pakthyeshëm i gadishullit, por nuk tha nëse Koreja e Veriut ka bërë angazhime të mjaftueshme ndaj SHBA-së drejt këtij qëllimi përpara një samiti..

Lexone

Të zgjedhësh mes Lulit dhe Mulit!

Nga Mero BazeNuk është gabim që kanë zgjedhur Flamurin. Kur brenda një partie kryetari është i paqartë se çfarë duhet të bëjë, vlejnë dhe eksperimente të tilla. Njëri duhet caktuar radikal, njëri i modeuar, njëri institucional, tjetri populist, etj. Një parti pa ide dhe pa lider, e ka të nevojshme eksperimentin.Por ajo që të bën përshtypje në rastin e Flamurit, është se e kanë zgjedhur të jetë radikal. Sipas shpjegimeve që ai mbante mend, kur i tha publikisht skenarët, bashkë me të, do të jenë dhe disa të tjerë “fatkeqësisht shumë pak” (këtu Doktori ka bërë kujdes të jenë pak), të cilët do t’i rezistojnë vijës paqësore të Bashës dhe një ditë do bëhen shumë.E gjitha kjo komedi brenda Partisë Demokratike e ka të garantuar suksesin nga aktori dhe jo nga skenari.Sali Berisha po përpiqet të mbajë në lojë Lulzim Bashën duke e paraqitur atë si të pafuqishëm për të udhëhequr një lëvizje radikale, si ajo që premtuan më 26 maj. Dhe për këtë ka emëruar të bëhen radikal disa tipa si Flamur..

Lexone

Të zgjedhësh mes Lulit dhe Flamurit!

Mero BazeNuk është gabim që kanë zgjedhur Flamurin. Kur brenda një partie kryetari është I paqartë se cfarë duhet të bëj, vlejnë dhe eksperimente të tilla. Njëri duhet caktuar radikal, njëri I modeuar, njëri institucional, tjetri populist, etj. Një parti pa ide dhe pa lider, e ka të nevojshme eksperimentin.Por ajo që të bën përshtypje në rastin e Flamurit, është se e kanë zgjedhur të jetë radikal. Sipas shpjegimeve që ai mbante mend, kur I tha publikisht skenarët, bashkë me të, do të jenë dhe disa të tjerë “fatkeqësisht shumë pak” (këtu Doktori ka bërë kujdes të jenë pak), të cilët do ti rezistojnë vijës paqësore të Bashës dhe një ditë do bëhen shumë.E gjitha kjo komedi brenda Partisë Demokratike e ka të garantuar suksesin nga aktori dhe jo nga skenari.Sali Berisha po përpiqet të mbaj në lojë Lulzim Bashën duke e paraqitur atë si të pafuqishëm për të udhëhequr një lëvizje radikale, si ajo që premtuan më 26 maj. Dhe për këtë ka emëruar të bëhen radikal disa tipa si Flamuri.Nuk..

Lexone

Kamza prezanton kampionin e botës Pietro Vierchowod në krye të klubit

Kamza ka zyrtarizuar Pietro Vierchowod si trajnerin e ri për sezonin sportiv 2018-2019. Nëpërmjet një komunikate për shtyp në faqen zyrtare Kamza njofton se drejtuesit e klubit kanë gjetur marrëveshjen me trajnerin italian, i cili sot nënshkroi edhe kontratën me presidentin Naim Qarri, ndërsa prezent ishte edhe kryetari i bashkisë Xhelal Mziu.59-vjeçari që ka fituar edhe Kampionatin Botëror me Italinë në vitin 1982, rikthehet në drejtim pas një mungese disa vjeçare. Edhe pse ai fitoi Kupën e Botës, mbrojtësi nuk luajti asnjë ndeshje me “axurrët” në atë Botëror për shkak dëmtimi.KARRIERA SI TRAJNER – Puna si trajner ka nisur në krye të Catania-s në dhjetor të vitit 2001, por qëndroi deri në prill aty, para ndeshjes të ‘play-off’ që zhvilloi skuadra italiane në Serie C1. Më pas mori drejtimin e Fiorentina Viola, por nuk zgjati shumë eksperienca e tij me vjollcët. E shkurtër edhe aventura me Triestina në Serie B në vitin 2005. Për t’iu rikthyer sërish trajningut duhej pritur viti 2014..

Lexone

Flamur Noka: Ne po na dhunon Rama, jemi bërë një grup deputetësh që duam përshkallëzim protestash

Flamur Noka tregon se opozita po dhunohet nga kryeministri Edi Rama.Deputeti demokrat në një intervistë për News 24, thotë se ka rënë në një mendje me disa deputetë demokratë për të përshkallëzuar protestat.Për Nokën duhet të ketë revoltë të fortë popullore, mosbindje dhe bojkot në mënyrë që Shqipëria të çlirohet.“Rama vetëm dhunon, përshkallëzon arrogancën dhe po i mbyll gojën opozitës. Kjo nuk mund të pranohet, pasi në demokraci nuk mund të pranohet dhe vendosen standarde të tilla. Këto janë sinjale të qeta për një autokraturë.Unë dhe disa kolegë të mit, që jemi në pakicë për fat të ekë, por se besoj se do jemi gjithmonë në pakicë, nuk shohim se do të ketë zgjedhje tjetër, përveç radikalizimit tonë.A mund të më thoni se çfarë hapësirash i ka lënë ky kryeministër opozitës. Ai parlament është shndërruar në një noter qorr. Ai e kishte pushtetin ekzekutiv për 4 vjet, a ka qeverisur.Jo. Por ka mbjell veç kanabis. E ka shndërruar Shqipërinë në një xhungël. Banda drogë, kryem..

Lexone

Video/ Monika puthet në faqe me Lulin, i pëshpërit diçka në vesh

Deputetët e opozitës janë larguar nga salla e Kuvendit, pas tre orësh debat e përplasje dhe akuza ndaj Ramës e Xhafajt. Socialistët u largua rreth dy orë pasi kishte nisur seanca, pasi opozita bllokoi foltoren, ndërsa opozita vijoi seancën, duke transmetuar fjalimet live në ‘Facebook’.Në përfundim të seancës, rreth orës 13:10, deputet u larguan, ku nuk munguan dhe puthjet e përqafimet. Kanë qenë kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, dhe kryetari i PD, Lulzim Basha, që janë ndarë me puthje e rrahje shpatullash.Siç shihet dhe në video e siguruar nga Report TV, është Kryemadhi ajo që i ‘pëshpërit’ diçka në vesh Bashës, teksa i bie me dorë në shpatull. Nuk dihet çfarë kanë biseduar, por shihet se ata janë shumë të afërt me njëri-tjetrit, çka lë të nënkuptuar se po përgatiten për aksionin opozitar të radhës kundër Ramës.The post Video/ Monika puthet në faqe me Lulin, i pëshpërit diçka në vesh appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone