Home / Tag Archives: kryetari

Tag Archives: kryetari

‘Klikimet e rreme një shqetësim i madh’

‘Klikimet e rreme një shqetësim i madh’

Klikimet e rreme në internet mbeten një shqetësim i madh për industrinë e reklamave, tha Maurice Levy, kryetari i Publicis Groupe, shkruan Telegrafi. Kompania franceze është një nga firmat më të mëdha reklamuese në botë. Duke folur në Samitin Botëror të Qeverisjes në Dubai, Levy tregoi se çfarë duhet bërë …

Lexone

Veseli: Për votimin e demarkacionit duhet të ketë konsensus politik

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli thotë se për votimin e demarkacionit duhet patjetër të ketë konsensus politik. Në një intervistë për RTK’në Veseli shprehet optimist se demarkacioni do të votohet shpejt derisa mohon mundësinë që vizita e paralajmëruar e kryeministrit malazez në Kosovë të ndihmojë në zgjidhjen e …

Lexone

Kjo është gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është mirë me shëndet dhe pritet që të kthehet shumë shpejt në Kosovë. Kështu ka thënë deputetja e kësaj partie, Hykmete Bajrami në Info Magazine të Klan Kosovës. “Tani t’iu them të drejtën, mund të jetë kurreshtje e qytetarëve, ne kemi preferuar që të mos …

Lexone

Lajm shokues për AKR-në, jep dorëheqje…

Problemet në Aleancën Kosova e Re të udhëhequr nga Behgjet Pacolli nuk kanë të ndalur, ku nesër pritet të largohet nga kjo parti nënkryetari dhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Veriu.info mëson se kryetari Bahtiri do të jep dorëheqje nesër nga AKR-ja për shkak të pakënaqësive të mëdha në lidhje …

Lexone

Kurti: Për 5 javë në burg lexova 15 libra

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka mbajtur të hënën një ligjëratë në Lubljanë të Sllovenisë me temën “10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës: çfarë duhet bërë në dekadën e radhës.” Në këtë ligjëratë të organizuar nga IFIMES, Kurti tregoi që gjatë qëndrimit në burg ka lexuar 15 libra, ndërkohë që …

Lexone

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Kuçovë, prej 30 vitesh mbetjet hidhen buzë lumit

Që prej vitit 1987, në buzë të lumit Devoll, në fshatin Rreth Tapi hidhen mbetjet e Kuçovës dhe Kozares. Pas ndarjes së re territoriale janë shtuar edhe Lumasi e Perondia, duke bërë që mbetjet e 56 mijë banorëve dhe bizneseve të derdhen çdo ditë pranë këtij lumi. Me kalimin e …

Lexone