Home / Tag Archives: kryetari

Tag Archives: kryetari

Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto

Lufti Haziri, nënkryetari i “LKD” dhe njëkohësisht kryetari i Komunës së Gjilanit, është baba i tre vajzave mjaft bukuroshe.Vajza e tij e madhe dhe e vogël kanë tërhequr shpesh vëmendjen e njerëzve me bukurinë e tyre, ndërsa Lotina vetëm kohët e fundit ka spikatur tek publiku shqiptar.Vetëm 19 vjeçe, Lotina është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku spikat për fotot mjaft provokuese teksa ekspozon linjat e saj trupore. Megjithatë, në ndryshim nga motrat e saj, Lotina ka preferuar që të mbajë një profil publik më të ulët.Burimi: xing.alThe post Vajza e deputetit kosovar çmend rrjetin me bukurinë dhe linjat e saj seksi/ Foto appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gjykatësi federal që sfidoi Donald Trump

Administrata Trump është përpjekur të ndalojë fondet federale për qytetin Filadelfia, për shkak të mënyrës se si veprohet në këtë qytet me emigrantët pa dokumenta. Për këtë çështje, një gjykatës federal vendosi në favor të qytetit Filadelfia.Qyteti i Filadelfias pati rënë dakort të dorëzonte emigrantët pa dokumenta tek zyrtarët e agjensisë së emigracionit, vetëm nëse do të paraqisnin një urdhër të firmosur nga një gjykatës.“Ndihemi sigurisht të përmbushur me vendimin e Gjykatësit Baylson.Është një vendim që ia ndalon Shtëpisë së Bardhë që të detyrojë Filadelfian të ndryshojë politikat.Është një vendim që duhet t’ja bëjë të qartë Kryeprokurorit Sessions se nuk mund të përdorë fondet federale për presione politike”, u shpreh Jim Kenney, kryetari i bashkisë së Filadelfias.Zoti Sessions është zotuar të përdorë fondet federale që të detyrojë autoritetet e qyteteve amerikane të bashkëpunojnë me autoritetet federale të emigracionit.Qyteti i Filadelfias pati refuzuar kërkesat e U..

Lexone

Veliaj sfidon PD-në: Jap dorëheqjen nëse Bashkia ka harxhuar lekë për koncertet e Ermal Metës e Rita Orës

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se Bashkia e Tiranës nuk ka shpenzuar asnjë qindarkë nga buxheti i saj për të sjellë në Tiranë, këngëtarët me famë botërore, Rita Ora dhe Ermal Meta, të cilët perfomuan në sheshin “Skënderbej” duke dhuruar spektakël për banorët e kryeqytetit.“Qershia mbi tortë ishin Rita Ora dhe Ermal Meta, dy histori suksesi shqiptare dhe një nga gjërat që më erdhi shumë keq është se pati një minorancë që mundohet të bëjë telendarin sa herë që ndodh diçka e bukur. A ka mundësi që disa gjëra të bukura ne vetëm ti lëmë të ndodhin edhe vetëm ti vlerësojmë. Dhe nëse nuk duam të falenderojmë bashkinë vetëm ta kyçim sepse disa gjëra thjesht nuk duhen atakosur me këtë ballkanizmin që ne helmojmë çdo lloj gjëje që prodhon një të mirë. Bashkia e Tiranës, thesari është online, ka harxhuar 0 lekë, 0 qindarka”, u shpreh Veliaj.Kreu i Bashkisë tha se nëse Bashkia e Veronës pagoi për të pasur në koncert talentet shqiptarë të muzikës..

Lexone

Zbulohen prapaskenat: Lulzim Basha, dy ditë në Gjermani për të lobuar kundër Shqipërisë

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pasi ka kaluar fundjavë në Holandë, të hënën ka fluturuar në Gjermani.Ai ka qendruar dy ditë atje dhe ka zhvilluar disa takime në Bundestag.Ka qenë Taulant Balla, ai që ka nxjerrë “sekretin” e Bashës, që kishte shkuar në Gjermani për të lobuar kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë.Pas deklaratës së Ballës, Basha e ka pranuar vetë se ka qenë në Gjermani.Por ai tha se nuk është faji i tij, që deputetët gjermanë janë kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë.“Këtë të hënë dhe të martë isha në Berlin, i ftuar nga autoritetet më të larta gjermane për të diskutuar shqetësimin e tyre se situata politike, pak javë pas vizitës së Ramës në Gjermani, u përkeqësua.Se Tahiri u lirua sipas një pakti mafioz dhe e njëjta skemë po ndiqet për vëllezërit Xhafaj, dhe në këto kushte është e pamundur që Bundestagu të miratojë atë që keni kërkuaj ju dhe ne, hapjen e negociatave” u shpreh Basha.Basha parlajmëroi votën kundër të Gjermanisë dhe shkak për kët..

Lexone

Diskutime për emrin e ri të Maqedonisë, ja alternativa e re që trazoi “ujërat” Athinë-Shkup

Një nga alternativat e propozuara për ndryshimin e emrit është “Demokracia e Krushevës” përpos tre propozimeve që dalin nga paketa e ndërmjetësuesit të OKB-së, Metju Nimic, thuhet në shkrimin e radhës të gazetës greke “Ta Nea”.Por çfarë është dhe çfarë simbolizon Krusheva?Krusheva është një qytet i bukur malor. Qyteti është i banuar me shumicë popullatë maqedonase, si dhe me Vllehë, ndërsa është i rrethuar me fshatra shqiptare të kësaj Komune. Në fillim të shekullit 18-të ka qenë vetëm një fshat, por në prag të kryengritjes se Ilindenit popullsia arriti 18 000 banorë.Sipas gazetës “Ta Nea” shumica e popullsisë në atë kohë ishte vllehe-greke, ndërsa tani përbën 19 % -20 % të popullsisë.Okupimi i Krushevës zgjati disa ditë nga revolucionarët Ilindenase dhe do të mbahet mend shprehja e tyre “Liri a Vdekje”.Përgjigjia turke për kryengritjen filloi në Maqedoninë Perëndimore dhe numri i popullsisë greke që humbën jetën ishte i konsiderueshëm.Sot kryetari i Selanikut është nga Kru..

Lexone

Çështja “Xhafaj”, Balla ironizon Bashën: Ku është zhdukur babalekryetari i Partisë Babalokratike

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nëpërmjet një postim në rrjetin social Facebook deklaron se kryedemokrati, Lulzm Basha po keqpërdor të rinjtë e FRPD.Këta të fundit prej ditësh kanë protestuar para ministrisë së Brendshme ku kërkojnë dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj.Sipas Ballës Basha është zhdukur se e di të vërtetën e Babales dhe e vërteta e përgjimit do të dalë brenda pak ditësh.Postimi i plotë i Taulant Ballës:“Ku është zhdukur babalekryetari e Partisë Babalokratike?Pse i keqpërdori dje të rinjtë e FRPD Lulzim Basha pa ju treguar të vërtetën për Babalen dhe babalepërgjimin?Sepse Lulzimi e di të vërtetën.Edhe pak ditë dhe shqiptarët do të dëgjojnë të vërtetën babalepërgjimit”,– shkruan Balla.

Lexone

Ish-deputeti Ndocaj: Basha më kërcënoi me vdekje në Instagram! (VIDEO)

Ish-deputeti Eduart Ndocaj i është drejtuar emisionit “Fiks Fare”, pasi pretendon se është kërcënuar me jetë nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.Para 2 javësh, Ndocaj ka marrë disa mesazhe kërcënuese në adresën e tij personale në “Instagram”, ku dërguesi mban emrin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.Fiks FareBasha kërcënon me vdekje kaubojsin Ish deputeti Ndocaj: Kam shpresë tek Fiks Fare, jo tek drejtësia!Ish deputeti Eduart Ndocaj i është drejtuar emisionit Fiks Fare, pasi është kërcënuar me jetë nga kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha. Para 2 javësh ndoca ka marrë disa mesazhe kërcënuese në adresën e tij personale në Instagram, ku dërguesi mban emrin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Në intervistën e dhënë në Fiks Fare ish deputeti Ndocaj shprehet se edhe nëse nuk është vetë Basha mesazhet i merr nga njerëz të tij, më komandim të tij. Në një nga këto mesazhe kërcënuese thuhet " Ti Eduart Ndocaj hiq dorë nga politika ose do jesh i vdekur" . Intervista ..

Lexone

“Kaubojsi” denoncon në ‘Fiks Fare’: Lulzim Basha më kërcënon në Instagram…

Ish-deputeti socialist Eduard Ndocaj, i njohur ndryshe edhe si ‘Kaubojsi’, ka denoncuar në emisionin ‘Fiks Fare’ disa mesazhe që i kanë mbërritur në llogarinë e tij në Instagram nga një profil me emrin Lulzim Basha.‘Kaubojsi’ thotë se beson që pas këtij profili është realisht kryetari i demokratëve, që e pati dhe aleat për disa kohë, kur hyri në çadëe.“Kam marrë disa mesazhe nga një njeri me emrin e Lulzim Bashës.Kërcënimin e parë e kam marrë para dy javësh.Por u përsërit para dy ditësh.Jam i bindur se Lulzim Basha është në dijeni të tyre.Jam i bindur se ka lidhje me PD dhe me z. Basha”, tha Ndocaj.

Lexone

Së shpejti nënë, moderatorja shqiptare sapo i dha fund beqarisë (Foto)

Pa vëmendje të madhe mediatike dhe në një ceremoni të vogël që bashkoi familjarët dhe miqtë më të ngushtë, moderatorja e njohur shqiptare i ka dhënë fund beqarisë së saj.Bëhet fjalë për prezantuesen e programit “Tring Stars”, Katerina Trungu, e cila është martuar ditën e djeshme me partnerin e saj në një ceremoni të vogël të organizuar në tarracën e Bashkisë Tiranë.E veshur me një fustan klasik të bardhë mjaft elegant, Katerina dhe bashkëshorti i saj, Endri Miliku, janë celebruar nga kryetari i Bashkisë së Tiranës.Së shpejti Katrina do të sjelli në jetë djalin e saj, pasi është 6 muajshe shtatzanë.The post Së shpejti nënë, moderatorja shqiptare sapo i dha fund beqarisë (Foto) appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Foto/ Edi Rama pritet me protesta nga PD në Elbasan, përplasje me policinë

Takimi i kryeministrit Edi Rama në Panairin e Punës në Elbasan është pritur me protesta nga Forumi rinor i PD-së dhe drejtues të kësaj partie në këtë qark, të cilët kanë pritur me pankarta në duar kryeministrin.Gjatë kësaj proteste, kryetari i Partisë Demokratike për Elbasanin, Aurel Bylykbashi bashkë me protestuesit, janë përplasur me nëndrejtorin e Policisë së Elbasanit, Blerim Berbati, i cili ka qenë në krye të detyrës.Nga ana e saj, PD ka deklaruar se takimi i parë i Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por ai ka ndryshuar drejtim për tek Kalaja për shkak të protestuesve demokratë.“Demokratët presin me protesta Ramën në Elbasan, por policia e shtetit sillet si polici private dhe tenton të sekuestrojë pankartat kundër Edi Ramës. Takimi i parë i Edi Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por për shkak të protestuesve demokratë, ai ndryshoi drejtim për tek Kalaja. Protestuesit me pankartat që e cilësojnë Ramën si Pasha të Drogës, e kanë ndjekur edhe aty. Por po..

Lexone