Home / Tag Archives: kryesimin

Tag Archives: kryesimin

VIDEO: Në Holandë shënohet autogoli më spektakolar i historisë

Dordrecht dhe Sparta Rotterdam ishin duke luftuar në ndeshjen e play-off kur Spierings shënon një gol që do të ritransmetohet për shumë vite në vazhdim.Vizitorët e Eredivisie-s morën kryesimin në minutën e 10-të nëpërmjet Loris Brogno, por ai është bërë i pavlefshëm nga shoku u ekipit, i cili dërgoi topin në rrjetën e tij nga një distancë 40 metra.Portieri Roy Kotrsmit nuk ishte i sigurt nëse duhet ta kapte me duar apo jo dhe si pasojë ai u mundua ta godiste me kokë topin, por pa sukses.

Lexone