Home / Tag Archives: kryeministrise

Tag Archives: kryeministrise

FOTO LAJM: Njeriu që fshihu serverat e Kryeministrisë në 21 janar, “kameraman” i Bashës në Kuvend

Lulzim Basha ka pushtuar foltoren e Kuvendit këtë të enjte, duke mos pranuar të ulet, edhe kur i kishte përfunduar kohë për të folur.Ndaj kryeparlamentari Gramoz Ruçi e ka ndërprerë seancën.Basha ka vijuar të flasë, por këtë radhë nga Facebooku i tij.Dhe ai që bënte kameramanin e tij, ishte deputeti Endri Hasa.Për ata që e kanë harruar, Hasa, që sot është bërë deputet, më 21 janar ka fshirë serverat e Kryeministrisë, për të fshehur vrasjen e 4 qytetarëve.(TemA)

Lexone

Ministria favorizon barnat e parimbursueshme, gjobë për mjekët që shkelin urdhrin

Ministria e shëndetësisë ka nisur një sulm ndaj mjekëve të shërbimit shëndetësor spital, duke gjobitur për recetat që lëshojnë. Sipas mjekëve, kjo ndodh pasi po favorizohen disa barna në vend të disa të tjerëve, me qëllim që të favorizohen barnat e parimbursueshme.Mjekët u shprehën për Lapsin se ata janë bërë pre e gjobave të konsiderueshme që fillojnë nga 20 mijë lekë të rinj e sipër, para të cilat duhet t’i shlyejnë nga xhepat e tyre. Mjekët shtojnë se kjo situatë ka krijuar stres teksa shkruajnë recetat, si dje në kryerjen e detyrës së përditshme, duke u ndjerë të cenuar në ushtrimin e profesionit të tyre.Kujtojmë se para pak ditësh farmacistët protestuan para kryeministrisë duke kërkuar zgjidhjen përfundimtare të çështjes së kontratës, listës dhe problemeve të tjera të sistemit farmaceutik.Burimi: Lapsi.al

Lexone

Farmacistët pezullojnë punën, protestë para Kryeministrisë

Farmacistët kanë paralajmëruar dje në mbrëmje se kanë parashikuar që të zhvillojnë sot një tubim paqësor përpara kryeministrisë si dhe pezullimin e aktivitetit të tyre në të gjithë vendin.Faramcistët do të dalin në protestë me bluzat e bardha veshur dhe do të pezullojnë veprimtarinë nga ora 11:00 deri më 13:00.Farmacistët kërkojnë zgjidhjen përfundimtare të çështjes së kontratës, listës dhe problemeve të tjera të sistemit farmaceutik.

Lexone

Rama thumbon Erion Veliajn: Ka rritur taksat. Por ai gdhihet duke mbjellë pemë dhe nuk shkon në shtëpi për të fjetur, ndaj ia vlen

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, në një bashkëbisedim me qytetarët.Ai ka thënë se Qeveria nuk ka rritur taksat për të varfërit, por vetëm për oligarkët.Rama tha taksat janë rritur vetëm nga Bashkia e Tiranës.“Dëgjoj shpesh ‘taksa taksa’, dhe me idenë që ne kemi rritur taksat dhe këtë ankesë e bëjmë ata që s’kanë paguar asnjë taksë në jetën e tyre.Ne kemi rritur vetëm dy taksa, kemi rritur taksën për ata që fitojnë më shumë.Ishte 10 %, e kemi bërë 15%.Ne që akuzohemi për pasurimin e një grushti oligarkët, i kemi bërë oligarkët që të paguajnë shumë më tepër.E kemi rritur taksën e karburantit në atë kohë pasi ishte e vetmja taksë që mund ta rrisim pa rënduar familjet.Taksat që kemi ulur ne janë shumë, pasi në 2013-ën 15-katshi paguante më pak se furra tek lagja e Ditmirit, meqë sot është këtu, pasi i kemi ardhur afër.Apo pastruesja e kryeministrisë paguante më shumë sesa bizneset.Sot furra e bukës paguan më pak, dhe pastruesja e..

Lexone

Piano Bar 2015-Muzike Shqiptare 100%

Hite te mrekullueshme nga muzika klasike shqiptare,Prelude,Valle,Miniatura,Humoreska,Valse,etj…Muzika e Filmit,Kenge Festivalesh,Arie,Romanca,Qytetare-Tradicionale,Nga Veriu ne Jug te Shqiperise,kenge per femije,Gjithcka qe flet e luhet shqip….! Cdo mesjave-Ne Tirane Bar Il Gusto…- E merkure,E Enjte …..(Perballe Kryeministrise te Kullat Binjake).Mirepres cdo kerkese tuajen! Sepse Muzika Shqiptare eshte Muzike Europiane dhe ze vendin e duhur …

Lexone