Home / Tag Archives: kryeministri (page 57)

Tag Archives: kryeministri

Pjesë e kabinetit Haradinaj do të jenë këta persona

Auto Draft

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj duket se e ka kompletuar stafin e tij. Pjesë e kabinetit të kryeministrit të sapozgjedhur, do të jetë Muharrem Nitaj, Halil Matoshi, Avni Arifi, Diellza Hoti dhe Meliza Haradinaj, shkruan Sovrani.info. Pjesë e kabinetit qeverisës, do të ketë edhe emra të tjerë, po të lartëpërmendurit …

Lexone

Gjyshi i Edi Ramës, si shofer i Ahmet Zogut

Gjyshi i Edi Ramës, si shofer i Ahmet Zogut

Historia është e njohur. Vetë kryeministri Edi Rama ka rrëfyer disa herë për gjyshin e tij, i cili ka qenë shofer i Ahmet Zogut. Rreth dy muaj më parë, i ulur në tryezën e një familje tiranase, Rama pohoi se gjyshi i tij para se të bëhej shofer i mbretit, …

Lexone

Edi Rama ndalohet nga policia në Holandë (FOTO)

Pas mbarimit të ceremonisë së betimit të Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama është nisur drejt Rinasit. Aty e priste një çarter dhe rreth orës 24:00 të ditës së djeshme, Edi Rama ka udhëtuar për jashtë vendit me destinacion sekret. Ndërkohë një qytetare në aeroportin e Amsterdamit ka shkrepur një …

Lexone