Home / Tag Archives: kryeministri (page 3)

Tag Archives: kryeministri

Ndryshime në qeveri? Deputeti i PS: Fati i ministrave vendoset në korrik

Qeveria do të vijojë me ‘llogaridhënien’ edhe gjatë qershorit, ndëra korriku mund të sjelli surpriza në radhët e ministrave.Deputeti socialist, Sadi Vorpsi, konfirmoi mbrëmjen e së mërkures se anëtarët e kabinetit do t’i nënshtrohen një analize përpara Asamblesë së PS.“Në korrik pritet që të mblidhet Asambleja ku do të ketë një analizë të mirëfilltë për performancë.Do analizohet bashkëqeverisja me qytetarët dhe puna për cdo ministër dhe cdo drejtori.Në fund do të ketë edhe një vendimmarrje nga kryeministri”, tha Vorpsi në Report TV.Kujtojmë që në prill kryeministri Rama nuk përjashtoi mundësinë për ndryshime në kabinet në shtator pas analizës që do të bëhet.

Lexone

Të shpëtojmë bamirësinë nga publiciteti

Nga Gjergj MetaShkas për këtë shkrim u bë emisioni “Opinion” i para dy ditëve, i udhëhequr nga gazetari Blendi Fevziu, ku ishte i ftuar edhe kryeministri Rama, si një panelist i thjeshtë. Isha i ftuar edhe unë në atë emision dhe nuk shkova, pavarësisht kënaqësisë që kam ndjerë sa herë kam shkuar në atë studio. Duke e ndjekur emisionin, m’u përforcua ideja se kisha bërë zgjedhjen më të mirë për të mos shkuar. Kjo për dy arsye, që më tejkalojnë mua, pasi paneli ishte i denjë për një kauzë fisnike, sikurse është kujdesi ndaj të varfërve. Arsyeja e parë ka të bëjë me raportin e shtrembëruar që po ravijëzohet këto kohët e fundit ndërmjet bamirësisë, si kujdes ndaj nevojtarëve, dhe publicitetit. E dyta ka të bëjë me praninë e kryeminstrit në një format të tillë. Po shpjegohem.Po e nis duke pohuar diçka që mund të tingëllojë disi e ashpër. Ka dy mënyra për t’i fyer të varfërit. Njëra është kur tregohesh indiferent ndaj tyre, e indiferenca vret shumë, dhe e dyta kur u tregon të gjithëve se..

Lexone

Berisha publikon një fotomontazh të Edi Ramës, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafës: Detyra ime është …

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një foto me të cilën ironizon keq Ramën, Tahirin dhe Xhafën.“Detyra ime është t’i pajtoj dy vëllezërit droga”. Me këtë foto ironizuese, ish kryeministri Sali Berisha ka shkaktuar shumë komente dhe të qeshura te ndjekësit e tij, teksa e shoqeron edhe me kete mbishkrim: T’ju kem mirë ju se Europa nuk më duhet gjë! sb.Në foto montazhin e Berishës, shihet kryeministri Rama pas ministrit Xhafaj i cili duket përqafuar me ish ministrin Tahiri./zoneelire.alThe post Berisha publikon një fotomontazh të Edi Ramës, Saimir Tahirit dhe Fatmir Xhafës: Detyra ime është … appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

DENONCIMI/ Berisha publikon audio-përgjimin “Babale 2”: Ja pse duhet të dorëhiqet Rama

Sali Berisha ka shpërndarë një “audio-përgjim” të ri, ku sipas tij, kryeministri Edi Rama ka folur me një gazetar.Në materialin e transmetuar nga emisioni “Stop”, pretendohet se shefi i qeverisë ka fyer në bisedë telefonike një reporter me emrin Renaldo.Ngjarja ka nxitur reagimin e ish-kryeministrit Berisha, i cili mesa duket ka qenë i indinjuar.Pas “Babales”, ky është “skandali” i dytë i shpërndarë nga Partia Demokratike, ku si në rastin e parë, dallohet qartë se bëhet fjalë për një montazh.“Shpeton Edi Rama, gazetari i fallsifikoi zerin!?!?!?Lexoni mesazhin dhe shikoni vedeon e qytetarit dixhital! sb“Doktori,sa po ja ma kthyen pergjigjen nga laboratori me i famshem ne bote dhe me tha : nuk eshte zeri origjinal i Edi Rames..” shkruan Berisha. (TemA)

Lexone

DENONCIMI/ PD publikon audio-përgjimin “Babale 2”: Ja pse duhet të dorëhiqet Rama

Sali Berisha ka shpërndarë një audio-përgjim të ri ku sipas tij kryeministri Edi Rama ka folur me një gazetar.Në materialin e transmetuar nga emisioni “Stop”, pretendohet se shefi i qeverisë ka fyer në bisedë telefonike një reporter me emrin Renaldo.Ngjarja ka nxitur reagimin e ish-kryeministrit Berisha i cili mesa duket ka qenë i indinjuar.Pas “Babales”, ky është “skandali” i dytë i shpërndarë nga Partia Demokratike ku si në rastin e parë dallohet qartë se bëhet fjalë për një montazh.Forumet rinore të PD-së dhe LSI-së po protestojnë sot për audio-përgjimet e publikuara duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama.“Shpeton Edi Rama, gazetari i fallsifikoi zerin!?!?!?Lexoni mesazhin dhe shikoni vedeon e qytetarit dixhital! sb“Doktori,sa po ja ma kthyen pergjigjen nga laboratori me i famshem ne bote dhe me tha : nuk eshte zeri origjinal i Edi Rames..” shkruan Berisha. (TemA)

Lexone

ANALIZA: “Britania, Franca, Gjermania dhe marrëveshja me Iranin”

Britania, Franca dhe Gjermania kanë kërkuar zyrtarisht që kompanitë evropiane që kryejnë biznes me Iranin, të përjashtohen nga sanksionet amerikane, pas tërheqjes së SHBA-së nga marrëveshja ndërkombëtare bërthamore.Në një letër që mban datën 4 qershor drejtuar sekretarit amerikan të Thesarit Steven Mnuchin dhe sekretarit të Shtetit Mike Pompeo, ministrat e tre vendeve evropiane shprehen se “ndihen shumë të keqardhur” për vendimin e muajit të kaluar të Presidentit amerikan Donald Trump për të dalë nga marrëveshja.“Si aleatë, ne presim që Shtetet e Bashkuara të mos marrin masa për të dëmtuar interesat e sigurisë të Evropës“, thuhet në letër.Ministri francez i ekonomisë Bruno Le Maire tha se të tre vendet si dhe vende të tjera të BE-së kërkuan nga Shtetet e Bashkuara “të përjashtojnë bizneset evropiane që bëjnë tregti të ligjshme në Iran, nga të gjitha sanksionet amerikane”.Sipas presidentit Trump marrëveshja e 2015-s, që synon të parandalojë Iranin të prodhojë armë bërthamore në ..

Lexone

Përplaset live me deputetin e PD-së, Rama: Ja ku është psikologia, të të zgjidhi hallin pas emisionit

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i PD Agron Shehaj janë përplasur gjatë diskutimeve në emision për varfërinë ekstreme te mijëra familje shqiptare.Shehaj ka kërkuar që problemi i varfërisë të trajtohet në thelb, se nga vjen, por kryeministri i është përgjigjur me batuta dhe ka kërkuar që debati të mos kthehet në politikë.Pjesë nga debati në emisionin Opinion:Agron Shehaj: Për sa na takon ne, bamirësia nuk është aktiviteti tim, unë merrem me politikë. Problemi është se këto raste janë vetëm maja e ajsbergut.Edi Rama: Tani të mos fillojmë këtë pjesë, se e kam edhe nga Vlora këtë. Mos ta fillojmë këtë tani këtu të lutem.Agron Shehaj: Ne duhet të mendojmë se cili është thelbi i muhabetit, nga vjen varfëria. Çfarë kam parë unë në politikë në këto muaj, ne nuk flasim kurrë për thelbin.Edi Rama: Për këtë hall 9-mujor që ka deputeti ja ku është psikologia, pas emosionit. Jo, për hallin e thelbit.The post Përplaset live me deputetin e PD-së, Rama: Ja ku është psikologia, të të zg..

Lexone

VIDEO: Frangaj del ta presë me entuziasem në oborr, Rama i le dorën ngrehur

Aleksandër Frangaj duket mjaft i përkushtuar kur në televizionin e tij shkojnë figura politike të cilët mundësisht janë në pushtet.Ditën e djeshme ai priti bashkë me disa gazetarë jashtë ambjenteve të Klan shefin e qeverisë Edi Rama dhe e shoqëroi deri në studion e emisionit “Opinion” ishte i ftuar.Ndërkohë një detaj mjaft i sikletshëm vihet re në një video të publikuar po nga televizioni ku Rama refuzon t’i japë dorën pronarit të medias.Teksa ky i fundit tenton ta takojë, kryeministri i shmanget duke zgjedhur t’i lerë dorën ngritur. (TemA)http://www.gazetatema.net/wp-content/uploads/2018/06/34539388_450865352033218_4900620434208194560_n.mp4

Lexone

Rama: Çdo punonjës është në vëzhgim, 150 të ndëshkuar në administratë

“Çdo punonjës që është në detyrë është i vëzhguar nga çdo qytetar që ka lidhje me detyrën e tij në funksion të zgjidhjes së problemit”.Ky ishte paralajmërimi i fortë që kryeministri Edi Rama bëri sot për të punësuarit në administratë, të cilëve iu kërkoi që t’i përgjigjen qytetarëve në platformën e Bashkëqeverisjes duke i dhënë zgjidhje problemeve të tyre.Sipas Ramës platforma Shqipëriaqëduam.al shërben për të kapërcyer pengesat administrative dhe për t’i dhënë qytetarëve akses të drejtpërdrejtë në qeveri, por edhe për të garantuar një administratë me zero ryshfet.“Këtu keni mik të drejtpërdrejtë qeverinë. Zgjidh problemi dhe vendos përballë ligjit, këdo në administratë që është bërë shkak për vonesën, zvarritjen dhe moszgjidhjen e problemit. Të largojmë të gjithë ata që mbartin zakonet e këqija të administratës dhe nuk i përgjigjen qytetarit për dembelizëm apo korrupsion”, tha Rama në mesazhin e tij sensibilizues për qytetarët, që ishte një formë ftese për t’i shtyrë që të denon..

Lexone

Rama fyen rëndë gazetarin e “STOP”: U onjsh në b*th, budalla !

Gazetari i emisionit investigativ në “STOP”, Renaldo Bregu ka zhvilluar dje një telefonatë me kryeministrin Edi Rama.Por në vend të një përgjigje serioze nga ana e kreut të qeverisë, gazetari ka marrë ofendime të rënda.Madje kryeministri Rama e ka paralajmëruar që mos ti bjerë me numrit të tij të telefonit.Për me tepër shikoni videon e mëposhtme:The post Rama fyen rëndë gazetarin e “STOP”: U onjsh në b*th, budalla ! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone