Home / Tag Archives: kryeministri (page 20)

Tag Archives: kryeministri

REPLIKAT: “Shiko bëj noi gjë t’hajrit o derman se s’ke gjë n’vij, gënjen ditën në drekë”… Rama: Mos më bëj për të qeshur si Babalja

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me ndjekësit e tij në rrjetin social facebook.Komentet mes tij dhe qytetarë ndodhën tek statusi ku Rama poston një video ku shfaqej gazetari Jetmir Olldashi i cili fliste për “Balalen”.“Se këtu në vendin tim edhe kungulli ka kuptim!”, vjershëronte i madhi Këthe Spiri. Sinqerisht pyes veten këtë herë nëse Lulëzimi dhe shqupatarët e tij, janë të dëshpëruar e të pacipë si ngahera apo u është djegur edhe siguresa e mendjes, që vajtën deri në pikën ku luajnë publikisht një bllof kaq skandaloz si ky i këtij ditziut Babale me këtë gazetarin Jetmir?”- shkruante Rama dje teksa postonte videon.REPLIKATKomentuesi: Po dhe ti more zotri pak pun q vazhdon merresh me kete telenovelen turke shiko bej noi gje t hajrit o derman se ske gje n vij keshtu . Spitalet + Sherbimet Jan per t ardhur keq . Ushqimet pa kontrolle fare . Mbetjet po si e shikon vet . Dhe shum t tjera po keto Jan m thelbesoret ok zotri leri fjalet e bukura se me ato meren t perdalet po hidhi ..

Lexone

Rama takon Ruçin një ditë para seancës në Kuvend

Një ditë para seancës plenare në Kuvend, kryeministri Rama ka takuar në kryesinë e Kuvendit kryeparlamentarin Gramoz Ruçi.Mësohet se Rama dhe Ruçi kanë diskutuar mbi mbarëvajtjen e seancës së nesërme dhe masat që duhet të marrë kreu i Kuvendit, pasi opozita ka paralajmëruar bllokim të punimeve për shkak të skandalit të ashtuquajtur “Xhafaj”.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rama nxjerr shkrimin e “Lonely Planet” dhe ironizon kritikët: Tirana e pajetueshme? I lini “kokat e mëdha”…

Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me postimin e shkrimit nga prestigjiozja amerikane “Lonely Planet” që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet dhe qe e ka renditur Tiranën ndër 10 vendet që duhen vizituar patjetër nga turistët këtë verë.Kryeministri Edi Rama e ka nisur diten sot me postimin e shkrimit nga prestigjiozja amerikane “Lonely Planet” që boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet dhe qe e ka renditur Tiranën ndër 10 vendet që duhen vizituar patjetër nga turistët këtë verë.Në artikullin e saj, “Lonely Planet” shkruan se kryeqyteti shqiptar nuk është vetëm një qytet “portë” por është metropol i fuqishëm që ka pësuar transformim.Kryeministri nuk e ka kursyer ironine per ato qe i quan koka te medha e qe akuzojne se Tirana eshte e pajetueshme.Mesazhi i Ramesdhe me ftesën që të shkoni vetë deri tek numri 10 e pastaj t’i lini të vazhdojnë “kokat e mëdha” të klubit të llafeve të Tiranës të thonë se Tirana është bërë qytet i pajetueshëm ju uroj një ..

Lexone

Bamir Topi e thotë copë: PD drejtohet nga Berisha, ja pse i hoqi nga partia ish-bashkëpunëtorët e tij

Ish Presidenti Bamir Topi, i ftuar ne emisionin Studio e Hapur te gazetares Eni Vasili, ka thene se eshte i bindur qe PD e drejton ende praktikisht ish kryeministri Sali Berisha dhe ka shprehur keqardhjen e madje ka dhene edhe nje arsye se perse sipas tij, Berisha ka hequr nga partia personalitete qe perbejne memorien e saj, si Topalli.“Unë nuk e kam me zotin Basha, por me institucionin e kryetarit. Kam pasur pakënaqësitë e mia me disa që janë larguar padrejtësisht nga PD.Unë s’kam pasur marrëdhënie normale gjatë detyrës sime me zonjën Topalli se ishte pjesë e mendimit politik të Sali Berishës, por kjo s’më heq mua asnjë lloj të drejte të them që është bërë një gabim i madh që i hiqet memoria zonjës Topalli e të tjerëve.Marr Topallin se kemi bashkëudhëtuar në momente shumë të vështira. Sot vjen një njeri që sipas meje s’është vendimmarrja e tij, s’ka gjëra në atë parti poltike që bëhen pa ideimin e mjeshtrit të madh Sali Berishës”.Pse do i interesonte Berishës të hiqte ish ba..

Lexone

Rama: PD e dëshpëruar që luan me një bllof aq skandaloz sa ai i ditëziut Babale

Kryeministri Edi Rama e cilëson një blof skandaloz audio-përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike për vëllain e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafaj. Përmes një statusi në faqen e vet në FB Rama shprehet se faktiu që kanë guximin të luajnë publikisht me një blof të tillë tregon vetëm dëshpërimin e PD.Reagimi i Ramës në FBSe këtu në vendin tim edhe kungulli ka kuptim!”, vjershëronte i madhi Këthe Spiri.Sinqerisht pyes veten këtë herë nëse Lulëzimi dhe shqupatarët e tij, janë të dëshpëruar e të pacipë si ngahera apo u është djegur edhe siguresa e mendjes, që vajtën deri në pikën ku luajnë publikisht një blof kaq skandaloz si ky i këtij ditëziut Babale me këtë gazetarin Jetmir?22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Babalja 2”, reagon Rama: Bashës i është djegur siguresa e mëndjes, luajti publikisht një blof skandaloz

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas publikimit të kronikës ku pretendohet se shtetasi Albert Veliu, apo i quajtur ndryshe Babalja shkon në një lokal dhe pyet se ku është vëllai i Agron Xhafajt dhe kamarierët i përgjigjen “se dimë”.Kanë mjaftuar këto detaje, që shefi i qeverisë të reagojë ndaj kryedemokratit duke e quajtur dëshpërim të pacipë dhe blof skandaloz të “selisë blu”.“Se këtu në vendin tim edhe kungulli ka kuptim!”, vjershëronte i madhi Këthe SpiriSinqerisht pyes veten këtë herë nëse Lulëzimi dhe shqupatarët e tij, janë të dëshpëruar e të pacipë si ngahera apo u është djegur edhe siguresa e mendjes, që vajtën deri në pikën ku luajnë publikisht një bllof kaq skandaloz si ky i këtij ditziut Babale me këtë gazetarin Jetmir?” shkruan Rama në Facebook. (TemA)

Lexone

Tërmet Peçi bën gafën e radhës, ja çfarë tha para Ramës

Paraditen e kësaj të marte kryeministri Edi Rama sëbashku me kabinetin e tij qeveritar janë zhvendosur në Tepelenë.Pas takimit të djeshëm mbajtur “për llogaridhënien” në Gjirokastër, duket Rama është rikthyer në Tepelenë pas zgjedhjeve e pikërisht në sallën ku atë e kanë “gdhendur në mur” në Pallatin e Sportit në këtë qytet.I cili disa muaj më parë u vu në qendër të mediave dhe kritikëve sepse pas restaurimit të kësaj qendër, kryebashkiaku Tërmet Peçi kishte pikturuar Edi Ramën në mur.E duket se Rama e ka parë nga afër këtë vepër ditën e sotme. Mësohet se ai i ka thënë Peçit se: “Edhe po të të them unë jo, ti bën me kokën tënde”.Por ska vetëm kaq, Tërmeti Preçi sa herë që mban fjalime publikisht, e ka për “zakon” të bëhet lajm. Mesa duket lavdet dhe “piedestalet” që i thuri Ramës, ja kanë marrë mendjen, dhe ka bërë gafën e rradhës pas fitores “publiçitare”.Peçi gjatë fjalimit tha se ‘plot 8.1 milionë euro i ka promovuar qeveria Bashkisë Tepelenë’. Me siguri që Peçi e ka dashu..

Lexone

Lidhja me kokainën e Durrësit, PD: Skemë mashtrimi kriminale, e ka Olsi Rama

Kryeministri Edi Rama u pasua nga Taulant Balla në akuzat, që e lidhin sipas tyre fatin e Partisë Demokratike me atë të 613 kg kokainë të sekuestruar në Durrës. Por nga forca kryesore e opozitës e mohojnë kategorikisht të jetë e tyrja partia që mbështet narkotrafikun.“Siç e dini PD nuk mbron kriminelët. Kokaina e Xibrakës dhe Maminasit, janë të Genci Xhixhës, Ermal Hoxhës dhe Olsi Ramës, dhe shokëve të tij. Edi Rama nëse secilin prej tyre i ke në PD, je i lutur të vish tani, sot dhe ti arrestosh. Por e vërteta është se ti vet i ke përcjell në Kube dhe kudo tjetër. I ke të lidhura me ministrat e Brendshëm dhe vëllain tënd”, tha deputeti i PD, Gent Strazimiri në një dalje për mediat duke e lënë “topin” e drogës në fushën e PS-së.Strazimiri më tej tha se “për të mbrojtur veten dhe vëllezërit Xhafaj, Rama është vënë në krye të një skenari kriminal mashtrimesh, e kërcënimesh, kundër çdo denoncuesi”. Ai ftoi shqiptarët që të bashkohen këtë të shtunë në protestën e thirrur nga PD për të l..

Lexone

Tërmet Peçi vazhdon me fjalët e tij epike, i thotë Ramës: “Po ka burrë nëne që…”

Paraditen e kësaj të marte kryeministri Edi Rama sëbashku me kabinetin e tij qeveritar janë zhvendosur në Tepelenë. Pas takimit të djeshëm mbajtur “për llogaridhënien” në Gjirokastër, duket Rama është rikthyer në Tepelenë pas zgjedhjeve e pikërisht në sallën ku atë e kanë “gdhendur në mur” në Pallatin e Sportit në këtë qytet. I cili disa muaj më parë u vu në qendër të mediave dhe kritikëve sepse pas restaurimit të kësaj qendër, kryebashkiaku Tërmet Peçi kishte pikturuar Edi Ramën në mur.E duket se Rama e ka parë nga afër këtë vepër ditën e sotme. Mësohet se ai i ka thënë Peçit se: “Edhe po të të them unë jo, ti bën me kokën tënde”.Por as këtë herë nuk munguan fjalët epike të kryebashkiakut, pasi u bë i famshëm për shprehjen “publiçitare”, sot ai që në fillimet fjalisë ka thurur lavde për Ramën, duke e quajtur atë komandant: “Faktikisht këto duartrokitje nuk janë për mua, janë për komandantin”.Tërmet Peçi tha se të gjitha punët janë bërë nga Edi Rama, dhe të gjithë duhet ta falënd..

Lexone

Rama në Tepelenë: Investoni në Agroturizëm, ju nxjerr nga varfëria

Kryeministri Edi Rama është ndaluar në Tepelenë, në kuadër të turit të “Llogaridhënies publike” dhe ka prezantuar disa projekte infrastrukturore që do të ndryshojnë jetën e banorëve të kësaj bashkie. Kryeministri e vendosi fokusin tek zhvillimi i Agroturizmit në fshatrat e Tepelenës, të cilët janë piktoreskë dhe me tradita të rralla.Për këtë Rama i kërkoi shokut Tërmet, siç e thërret ai kryebashkiakun e Tepelenës që të bashkëpunojë me fermerë, biznesmenë dhe njerëz që duan të investojnë për ngritjen e bujtinave.“I bëj thirrje atyre që janë në emigracion ta shohin këtë mundësi. Është rruga e daljes përfundimtare nga varfëria. Nuk është një zonë kjo ku mund të mendojmë zhvillim me bujqësi apo blegtoria që mund të tehet në zhvillim industrial, por është një zonë që përmes bujtinave dhe hoteleve të vegjël tradicional të Agroturizmit mund të zhvillohet. I kam thënë shokut Tërmet ngjitu nëpër male dhe bëni projekte me njerëz që kanë shtëpi atje. Do t’i mbështetim projektet financiarisht,..

Lexone