Home / Tag Archives: kryeministri

Tag Archives: kryeministri

Pedagogët morën rrogat me vonesë, Berisha: Vepër e Edi Ramës

Pedagogët morën rrogat me vonesë, Berisha: Vepër e Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me mospagesën në kohë të pedagogëve. Në një status në profilin e tij në ‘Facebook’, Berisha e ka cilësuar si një akt të shëmtuar, i dirigjuar nga kryeministri Edi Rama. Reagimi i Berishës: Bllokimi i rrogave te trupes akademike te universiteteve …

Lexone

Kosovës i shuhen shpresat për formimin e ushtrisë

Transformimi i FSK-së në ushtri, është temë e cila ka vite që është duke u përmendur. Mirëpo një vendim për këtë drejtim nuk është marrë ende. Në çdo qeverisje ka pas premtime se Forcat e Sigurisë së Kosovës do të transformohen në Forca të Armatosura të Kosovës. Madje edhe kryeministri …

Lexone

Publikohet foto e rrallë e kryeministrit Haradinaj kur ishte 14 vjeç

Kjo foto është ndër të rrallat që është publikuar nga koha kur kryeministri Ramush Haradinaj ishte nxënës. Foto e vitit 1982 e shfaq Haradinajn në shkollën e Izniqit. Fotoja është publikuar në faqen ‘Deçani Sot’ në Facebook “Në këtë foto, Kryeministri Ramush Haradinaj (nga e majta) Afrim Hamzaj (arsimtarë – …

Lexone

Basha: Do të ngremë komision hetimor për Ramën dhe Tahirin

Basha: Do të ngremë komision hetimor për Ramën dhe Tahirin

Kreu i PD-ë Lulzim Basha në një dalje për mediat pas mbledhjes së grupit të deputetëve të kësaj partie ka bërë me dije se do të kërkohet një komision hetimore për çështjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit si dhe për kryeministrin Edi Rama. Sipas Bashës, ky komision hetimor do …

Lexone