Home / Tag Archives: krasniqi

Tag Archives: krasniqi

Skenderbeu, “finalja e sezonit” shansi i të rinjve

Ky është formacioni i Skënderbeut që zbriti në fushë ndaj Teutës, hera e parë me dyert e hapura gjerësisht për të rinjtë.Për Aldo Teqja-n ishte prezenca e 6-të në kampionat, 612 minuta të dedikuara mungesës së detyruar të Orges Shehit.Për Kamba Sambou debutim absolut, event për të cilin ju desh të priste plot 4 muaj pasi ishte transferuar në Korcë. Tefik Osmani, Bruno Dita, Leonid Abazi, Bakari Nimaga apo dhe Emiljano Vila janë ndër ata të familjarizuarit me formacionin. Leonit Abazi numëron 5 prezenca në këtë kampionat, Për Nazmi Gripshin prezenca e 7 sezonale për një total prej 164 minurtash, po aq ka luajtur edhe Blerim Krasniqi, per Suad Sahitin prezenca e 11 por vetem e 3-ta si titullar.Të gjithëve ju është dashur që të presin që Skënderbeu të siguronte kodin matematik të kycjes së titullit në kasafortë për të fituar një fanellë titullari, dhurata nuk bën pjesë në fjalorin profesional të Ilir Dajës që gjatë gjithë sezonit i ka besuar titullarëve fiks edhe pse me një tur rask..

Lexone

VIDEO/ Imami i njohur shqiptar: Populli shqiptar do goditet nga tërmete dhe tsunami, pse rinia shkon në eskursione dhe mbrëmje mature

Imami i njohur Shefqet Krasniqi, që është akuzuar dhe për nxitje të terrorizmit, thotë se shkuarja në eskursione dhe mbrëmje e të rinjve, është mëkat.Kjo, pasi sipas tij, aty pihet alkool, dëgjohet muzikë me zë të lartë dhe mund të konsumohet edhe drogë.Sipas Krasniqit, për shkak të shkuarjes së të rinjve në këto festa, populli shqiptar mund të goditet nga Allahu, me tërmete dhe tsunami.(TemA)

Lexone

DIREKT/ Soue vendos në Laç me dy gola

Do të matin forcat dhe në finalen e Kupës, por fillimisht duhet të zhvillojnë takimin e katërt sezonale në kampionati. Laçi ka mundur ta befasojë Skënderbeun në fazën e dytë me një gol të Myrto Uzunit dhe kërkohet një tjetër sukses, për t’u rikthyer në rrugën e mbarë në kampionat pasi kanë disa ndeshje që nuk po marrin dot fitore. Skënderbeu në anën tjetër nuk mundi që ta festonte titullin në ndeshjen me Kukësin dhe nuk do që ta shtyjë dhe për shumë marrjen e titullit të 8-të në histori.Laçi 0-2 Skënderbeu Shënues: Soue 32′, 39′32′ – Vertikalizim i bukur për Soue, sulmuesi i vetëm me Slemanin nuk gabon duke kalaur të tijtë në avnatazh .http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/05/Goli-i-Korces.webm 39′ – Sërish është Soue që tregohet vigjilent dhe shfrytëzon pasigurinë e kurbinasve në mbrojtje dhe shënon golin e dytë.Laçi: Selmani, Fangaj, Gjoni, Qaqi, Shtubina, Lushkja, Jonuzi, Uzuni, Rexhinaldo, Kallaku, Nika. Trajner: Gentian Mezani. Të gatshëm: Vata, Xhixha, Prodani, ..

Lexone

DIREKT/ Skënderbeu më agresiv, Laçi mbrohet mirë

Do të matin forcat dhe në finalen e Kupës, por fillimisht duhet të zhvillojnë takimin e katërt sezonale në kampionati. Laçi ka mundur ta befasojë Skënderbeun në fazën e dytë me një gol të Myrto Uzunit dhe kërkohet një tjetër sukses, për t’u rikthyer në rrugën e mbarë në kampionat pasi kanë disa ndeshje që nuk po marrin dot fitore. Skënderbeu në anën tjetër nuk mundi që ta festonte titullin në ndeshjen me Kukësin dhe nuk do që ta shtyjë dhe për shumë marrjen e titullit të 8-të në histori.Laçi – Skënderbeu Laçi: Selmani, Fangaj, Gjoni, Qaqi, Shtubina, Lushkja, Jonuzi, Uzuni, Rexhinaldo, Kallaku, Nika. Trajner: Gentian Mezani. Të gatshëm: Vata, Xhixha, Prodani, Shala, Zogaj, Bushi.Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi, Dita, Muzaka, Lilaj, Xhejms, Gavazaj, Soue. Trajner: Ilir Daja. Të gatshëm: Teqja, Vila, Demte, Sahiti, Nimaga, Krasniqi, Gripshi.

Lexone

Laçi do rikthimin te fitorja dhe t’i shtyjë festën Skënderbeut

Do të matin forcat dhe në finalen e Kupës, por fillimisht duhet të zhvillojnë takimin e katërt sezonale në kampionati. Laçi ka mundur ta befasojë Skënderbeun në fazën e dytë me një gol të Myrto Uzunit dhe kërkohet një tjetër sukses, për t’u rikthyer në rrugën e mbarë në kampionat pasi kanë disa ndeshje që nuk po marrin dot fitore. Skënderbeu në anën tjetër nuk mundi që ta festonte titullin në ndeshjen me Kukësin dhe nuk do që ta shtyjë dhe për shumë marrjen e titullit të 8-të në histori.Laçi – SkënderbeuLaçi: Selmani, Fangaj, Gjoni, Qaqi, Shtubina, Lushkja, Jonuzi, Uzuni, Rexhinaldo, Kallaku, Nika. Trajner: Gentian Mezani. Të gatshëm: Vata, Xhixha, Prodani, Shala, Zogaj, Bushi.Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Abazi, Dita, Muzaka, Lilaj, Xhejms, Gavazaj, Soue. Trajner: Ilir Daja. Të gatshëm: Teqja, Vila, Demte, Sahiti, Nimaga, Krasniqi, Gripshi.

Lexone

Pakult mban fjalën, shtyhet festa korçare

I (jashtë)zakonshmi Sindrit Guri pirsh festën në Korçë. Shkodrani i jep fitoren Kukësit në stadiumin “Skënderbeu” duke realizuar një super gol në goditje dënimi. 24-vjeçari vendosi fatin e takimit më të rëndësishëm të javës së 30-të. Në një ndeshje të dominuar nga korçarët të fituar dalin kuksianët që u treguan cinik në rastet e pakta që krijuan. Ka pretendime për një 11-metërsh në pjesën e parë, por që në fund sërish janë ata që gëzojnë. Në këtë mënyrë trajneri Peter Pakult mban fjalën e dhënë në konferencën para ndeshjes, ku premtoi se skuadra e tij nuk do shihte kundërshtarin që të festojnë titullin kampion në sytë e tyre, pra kampionëve në fuqi. Festa e Skënderbeut duhet të presë, së paku dhe për një javë tjetër.Skënderbeu 0-1 Kukësi Shënues: Guri 78′GOLI78′ – Guri ekzekuton në mënyrë perfekte një goditje dënimi dhe kalon verilindorët në avantazh.http://sportekspres.com/wp-content/uploads/2018/04/kukesi.webm Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici (Abazi 88′), Lilaj..

Lexone

DIREKT/ Skënderbeu kërkon titullin ndaj kampionëve në fuqi

Një vit më parë Kukësi i rrëmbente titullin Skënderbeut në “Zeqir Ymeri”. Fati do që një vit më vonë Skënderbeu të ketë mundësinë për të dalë kampion pikërisht ndaj Kukësit në shtëpi. Një fitore sot do të bënte që titulli të ndryshonte duar. Kampionët në fuqi kurrsesi nuk duan që t’i shohin korçarët të festojnë pikërisht ndaj tyre dhe pritet një ndeshje pa presion dhe spektakolare, siç gjithnjë kanë dhuruar këto dy skuadra në vitet e fundit.Skënderbeu – KukësiSkënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Lilaj, Osmani, Muzaka, Gavazaj, Xhejms, Soue. Trajner: Ilir Daja. (Të gatshëm: Teqja, Abazi, Dita, Vila, Nimaga, Krasniqi, Gripshi).Kukësi: Frashëri, Zhdricc, Alla, Hoxha, Rrumbullaku, Idrizi, Musolli, Dzaria, Kale, Guri. Trajner: Peter Pakult. (Të gatshëm: Koliçi, Peposhi, Ethemi, Imami, Sadiku, Joti, Balde).

Lexone

E dashura e Art Kurtit publikon një video që do t’iu prek zemrat

Artnesa Krasniqi, për të cilën u tha se ishte e dashura e aktorit Art Kurti, nuk po mund të pajtohet me humbjen e tij. Ajo ka treguar se sa e trishtuar po ndihet që Arti më nuk jeton. Artnesa ka publikuar edhe një video ku shihet bashkë me Artin sa ai ishte gjallë. “Trishtimi është …Kur gjithçka që bëni ju kujton mikun tuaj më të mirë, por ai është larg”, ka shkruar në videon e publikuar Artnesa. Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:

Lexone