Home / Tag Archives: kosovare

Tag Archives: kosovare

Bleta Gashi rrëfen se si u rrahen me Baby G: E gjitha nisi me një sallatë

Modelja kosovare që jeton në Zvicër, Bleta Gashi ka rrëfyer tërë storien e përplasjes me Baby G.Bleta ka treguar se si filloi dhe cila ishte e vërteta e kacafytjes me Baby G. Ajo ka përgënjeshtruar Baby G duke thënë se përplasja nuk ka ndodhur në Dubai, por në Zvicër.“Baby G e kam pas shoqe. Ajo ka qenë te familja ime, ka fjete aty, i kemi ndihmu për gjithçka. Bashkë me veturën e vëllaut dhe një shoqe vendosëm të bëjmë një shëtitje në Zvicër. Rrugës ajo kishte marrë me vete sallatë për tu ushqyer. Por, vëllau kishte veturën e re dhe nuk duronte që as ajo apo askush të ushqehej në veturë sepse nuk mund ta duronte aromën, sidomos të sallatës tuna me të cilën ushqehej.Unë i thashë me të butë që vëllau nuk preferon që dikush të ushqehet në veturën e tij. Më pas vëllau prap insistoi që mos të ushqehej askush në veturë sepse nuk mund ta duronte aromën. Pas insistimit tonë, ajo filloi të bëhej arrogante. Filloi të bërtaste dhe të ofendonte me të madhe.Më pas nga frika se mund të ndodh..

Lexone

Ish-presidenti rumun: Gjermania na bënte presion ta njihnim Kosovën

Ish-presidenti i Rumanisë, Traian Basescu, ka thënë se Bukureshti ka qenë nën presionin e Gjermanisë për ta njohur pavarësinë e Kosovës.Ai ka thënë pavarësisht këtij presioni, njohja nuk ka mundur të ndodhë, shkruan Informer.Basescu këtë e ka deklaruar në televizionin B1, ku ka thënë se të gjitha pesë vendet e BE’së, që nuk e pranojnë Kosovën si të pavarur, kanë pasur presion nga Gjermania, për ta bërë atë, shkruan Klan Kosova.“Rumania s’mund ta njohë Kosovës, pavarësisht premtimeve që Gjermania iu ka bërë liderëve kosovarë”, raportohet që ketë thënë Basescu.“Do të ishte goditje për Moldavinë, sepse situata e Transnistria është e njëjtë me të Kosovës – do të ndryshoheni kufijtë me forcë. Nëse Rumania do të njihte Kosovën, duhej ta njihte edhe Krimenë dhe Transnistrian”.Ai ka thënë se Gjermania ka tejkaluar kufijtë në politikën e jashtme, për çka sipas tij mund të dëmtohet.

Lexone

Vdes gazetari i njohur Agim Binaku

Me pikëllim ju njoftojmë se u nda nga jeta kolegu ynë Agim Binaku. Vdiq në moshën 62 vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër. Agim Binaku ishte zëvendësdrejtor i programit informativ të RTV 21 dhe redaktor përgjegjës i redaksisë së sportit të RTV 21, pjesë e të cilit ishte qysh nga …

Lexone

Debakli në Bruksel

Dialogu Prishtinë- Beograd, i nisur në vitin 2011 për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, deri më tani nuk e ka arritur një rezultat të tillë. Për më tepër, ky dialog e ka ndihmuar Serbinë të avancojë në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian, duke e precizuar se deri në …

Lexone