Home / Tag Archives: kontrolli

Tag Archives: kontrolli

Vlorë, ekzekutohet në atentat biznesmeni 29-vjeçar (Foto)

Një person është ekzekutuar me armë zjarri gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin bregdetar.Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen ”Pavarësia” tek ish- Kombinati i Peshkut. Me armë zjarri është ekzekutuar Vasil Dervishaj 29 vjeç, banues në Vlorë, pronar i një biznesi të njohur në qytetin bregdetar.Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorit.Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vlorë, ekzekutohet në një atentat 29-vjeçari

Një person është ekzekutuar me armë zjarri gjatë mbrëmjes së sotme në qytetin bregdetar.Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen ”Pavarësia” tek ish- Kombinati i Peshkut. Me armë zjarri është ekzekutuar Vasil Dervishaj 29 vjeç, banues në Vlorë.Policia ka ngritur pika kontrolli dhe po krihet zona me qëllim kapjen e autorit.Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit.4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Policia kontrollon autobusët me protestues

Protesta e sotme e opozitës ka vënë në lëvizje të gjithë policinë e shtetit.Të gjitha autobusët dhe mjetet që janë nisur nga Lezha po i nënshtrohen një kontrolli të imtësishëm nga policia.Pika e kontrollit të policisë është ngritur në kufirin mes Shkodrës dhe Lezhës.Gjithashtu policia verifikon të gjithë personat brenda autobusëve nëse ka apo jo të tillë me precedent penal.

Lexone

Llogara, gjendet pas 9 orësh turistja e humbur në pyll

Turistja 45 vjeçare nga Austria që u zhduk në pyllin e Llogarasë është gjetur pas më shuëm se 9 orësh kërkime.Në këtë aksion u angazhuan policia e Vlorës si dhe banorë të zonës.45-vjeçarja Adelhat Wolper u gjet në pyllin e Llogarasë, ku pas kontrollit të parë mjekësor, ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.“Pas 9 orë kontrolli në pyllin e Llogorasë është gjetur shëndoshë e mirë shtetësia austriake. Pas njoftimit të marrë se në pyllin e Llogorasë ka humbur shtetësia austriake, A.W., 45 vjeçe, u ngritën grupe të posaçme forcash policore me qëllim kërkimin dhe gjetjen e saj.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Grua 75-vjeçare lindi një fëmijë “gur” pasi e kishte mbajtur në bark për një kohë të gjatë!

Është gje tjeter të jesh shtatzënë dhe një tjetër të kesh një fëmijë brenda vetes për 46 vjet. Kjo është një histori e një zonje nga Casablanca e cila kishte një fëmijë guri brenda saj për mbi 46 vjet. Në vitin 1955, në një fshat të vogël jashtë Casablanca-s, Marok, 26-vjeçarja Zahra Aboutalib mbeti shtatzënë me fëmijën e saj të parë. Pas 48 orë dhimbjesh, ajo u dergua menjehere në spitalin e zones. Mjekët, pas një kontrolli rutinë, e informuan atë se do të kishte nevojë për një seksion C. Prane pavionit te saj, ajo pa një grua qe vdiq gjatë lindjes. Duke pare gruan Zahra u frikësua, dhe kishte frike se do te kishte dhe ajo te njëjtin fat. Pa u menduar më shume, ajo u largua nga spitaliMe kalimin e ditëve, Zahra vazhdoi të vuante nga dhimbje torturuese, por fëmija mbeti në barkun e saj. Pas pak ditësh, dhimbja pushoi së ekzistuari dhe foshnja në barkun e saj pushoi së lëvizuri. Në kulturën marokene, besohet se një fëmijë mund të flere brenda nënës për të mbrojtur nderin e saj dhe duk..

Lexone