Home / Tag Archives: kontroll

Tag Archives: kontroll

Hormonet që shkaktojnë shtim në peshë – por ka një mënyrë shpëtimi

Shtimi në peshë shpesh lidhet me tejngopjen, kur në fakt janë edhe hormonet që mund të çojnë në shtim të kileve. Ndërkohë që shtimi në peshë është i lehtë, humbja nuk është edhe aq.Faktorë të ndryshëm, si stresi, mosha, gjenet, zgjedhjet jo të duhura të mënyrës së jetesës etj, mund të shkaktojnë çrregullim hormonal, duke çuar kështu në shtim në peshë.Më poshtë do të gjeni 6 hormonet që shkaktojnë çrregullim të hormoneve në trup dhe si t’i mbani ato në kontroll për të parandaluar shtimin në peshë.

Lexone

VIDEO: Policia i shkon në shtëpi, krimineli hidhet nga dritarja pa rroba në trup

Ky është momenti kur një kriminel i zhveshur që në përpjekje për t’i shpëtuar forcave e antidrogës hidhet nga dritarja.Pamjet e CCTV kanë filmuar momentin kur ky person u hodh në ajër nga dritarja por më kot pasi ra përsëri në duart e policisë.Arratisja e dështuar bëri që të binte në duart e oficerëve me disa lëndime në këmbë dhe duart.Forcat SËAT po bënin një kontroll në gjithë vendin kundër drogës në Poloni. (TemA)

Lexone

Nënstacioni elektrik në Përmet përfshihet nga flakët

Nënstacioni elektrik në Përmet është përfshirë nga flakët ditën e sotme.Zjarri në nënstacion ka zgjatur për disa minuta, ndërsa më pas zjarrfikësit kanë vënë nën kontroll situatën.Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.12 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Këto janë rregullat e reja për marrjen e patentës së shoferit

Këto janë rregullat e reja për marrjen e patentës së shoferit

Patenta e shoferit në vend të 16 do të mund të merret tani nga mosha 17 vjeçare. Ky është një nga ndryshimet në Ligjin sigurinë e trafikut rrugor, që ligjvënësit e votuan sot, për të diskutuar në procedurë të shkurtuar për këtë ligj. Me zgjidhjet e propozuara është rritur kufiri …

Lexone

Zjarr i madh ka përfshirë këtë lagjje të Shkupit

Po digjet bar i thatë dhe mbeturina në një sipërfaqe prej 10.000 metër katror në Novo Lisice, tek ndalesa e fundit e autobusëve të linjës numër 5. Aktualisht zjarri është duke u shuar, ka njoftuar komandanti i Brigadës Territoriale të Zjarrfikësve të Shkupit, Zvonko Tomevski. “Zjarri është duke u shuar …

Lexone