Home / Tag Archives: konflikt

Tag Archives: konflikt

Tiranë, shpërthim i fuqishëm me eksploziv në një banesë në Mëzez

Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur në një banesë private në zonën e Mëzezit në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur burrë e grua.Të plagosur mbetën Lulzim Selfo 48 vjeç dhe Lirie Selfo 40 vjeçe, të cilët po marrin mjekim në spital.Policia dyshon se bëhet fjalë për një konflikt pronësie, por po heton edhe për pista të tjera.15 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shpërthim me tritol në Tiranë, plagosen rëndë burrë e grua. Emrat, dyshohet për motive pronësie

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur Tiranën mëngjesin e sotëm.Shpërthimi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në një banesë private në Mëzez, e për pasojë janë dëmtuar rëndë dy bashkëshortë.Nga bluzat e bardha mësohet se burrë e grua ndodhen në gjendje të rëndë në spital.Kryefamiljarët e plagosur janë Lulezim Selfo 48 vjeç dhe Lirie Selfo 40 vjeçe, të cilët po marrin mjekim në spital.Policia dyshon se kemi të bëjme me konflikt pronësie

Lexone

Ish-gjenerali kroat paralajmëron luftë të re në Ballkan

Ish-shefi i Shtabit të Forcave të Armatosura të Kroacisë, Pavao Miljavac, paralajmëron luftë të re në Ballkan.Gjenerali tashmë në pension thotë se në vendet e Ballkanit mund të ketë përsëri konflikte.“Unë besoj se Kroacia nuk do të jetë drejtpërdrejt e përfshirë.Një konflikt mund të fillojë në Ballkan, dhe mund të ndodhë që dhuna të kalojë kufijtë”, ka thënë Miljavac për portalin Directno.hr.Por ish-shefi i sigurimit të Tuxhmanit, gjenerali Mate Lausic, thotë se në Ballkan nuk mund të ketë konflikt të ri.“Gjithmonë do të ketë tensione, por nuk mund të ketë konflikt, nuk besoj.Nëse do të ndodhte, do të ishte konflikt në Europë, prandaj nuk ka rrezik të tillë”, tha Lausic për Jutarnji.hr.Këto reagime vijnë në kohën kur raportet mes Serbisë dhe Kroacisë janë përkeqësuar dukshëm.(TemA TV)

Lexone